Lightroom 6

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 10. 7. 2017 01:17

Přijde mi docela vtipné, že si někteří dělají nároky, že top profi programy používat budou, ale protože to otevřou jednou za x, tak to nejlepší na trhu platit nebudou.
Hodně je zažité - fotím, budu používat sadu Adobe a zadarmo.
Je spousta alternativ, které jsou vážně k prdu(jednou jsem se naučil sadu Adobe a horko těžko půjdu níže) a teď, když je měsíční předplatné a člověk nemusí vyhodit +-20 za licenci, či kolik stála CS6ka, najednou je to problém.
Já si CC platím a platím i neprofesionální jiné sluzby(Spotify, iCloud). Přijde mi to fér.
Je to nemilé a nepříjemné, ale pokud si to člověk platit nechce, neměl by využívat profesionálních nástrojů. Jsou jiné alternativy, které musejí být nějakým způsobem horší, ale člověk je muže otevřít jednou za půl roku, aniž by jeho peněženka brečela :-)
Neberte to zle, prosím. Zastávám názor, že firma Adobe si peníze zaslouží. Na trhu prostě není nic lepšího a intuitivnějšího.
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 7. 2017 04:41

O com to tocis ? Praveze je kopa ludi, ktori maju zakupeny PS CS6 a pouzivaju ho aj bez upgradov vpohode stale dalej + k tomu standalone LR6. Maju si hadam platit mesacne cloud PS+LR ???!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 10. 7. 2017 07:40

Tuhle možnost jsem si neuvědomil, to máš pravdu.. V tom případě je moje pointa o půlku nižší :)) Důvody, proč teda alespoň CS6kařům nedali výhodněji novější balíčky, jsem nezjišťoval.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 12. 7. 2017 08:46

Pro ty co si rádi pobrečí, už je možnost i na oficiálním hrobě.
https://www.surveymonkey.com/r/LrDesktop_performance
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 7. 2017 09:50

Vyplnene, tesim sa na nejaku buducu verziu :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 12. 7. 2017 10:54

Snad seberou dost dat, mě to za smysluplné vyplnění nestojí. V jakých případech mě to výjimečně padá a jestli by to nemohlo běžet rychleji, řešit nechci. :-) jediné co mě aktuálně štve je nerefrešování mapového modulu, ale to je obecně známý bug.
Takže úplně chápu, že Windows musí sbírat data automaticky a doufám že si to Adobe zařídí taky tak. Protože dostat z většiny něco co má hlavu a patu a pomůže jim to odladit běh je nemožné.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 12. 7. 2017 12:16

Já to na jednu stranu nechápu. To že je LR pomalý a jak se to zhruba projevuje vidím na první mašině na kterou to nainstaluju. Úplně nechápu na co se pořád ptají, protože příčina je evidentně primárně v kódu než v různých konfiguracích.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 12. 7. 2017 12:59

Musí z gruntu, vlastně až teď přiznali že to není SW moderní doby. Samozřejmě to může skončit jen na průzkumu a "usilovné" práci na zlepšení. Ale dává to malou naději, že by se mohla verze LR za pár let posunout na vyšší první číslo. Funkcema to už moc zaneřádit nedokáží a asi se jim do starého kódu už nic většího přidávat nechce.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 31. 7. 2017 07:50

Je již nový upgrade LR, který opravuje jednu z chyb v mapovém modulu. Už se neodpojuje při každém pohybu v mapě.
Přišel nějak v tichosti a CC nepoužívám, takže jsem ho objevil jen náhodou když se mně CC spustilo.
https://blogs.adobe.com/lightroomjourna ... lable.html
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 31. 7. 2017 15:35

Trošku mě zaskočila tato "vlastnost" LR.
Měl jsem nafocené panorama z cca 20 fotek exportovaných z LR do tiff, ty spojené do jedné v Image Composite Editor. Výsledek jsem z ICE exportoval pod stejným názvem v tiff i v JPG do adresáře s ostatními fotkami.

Dal jsem v LR synchronizovat a i když tam byly k použití slepence v tiff i JPG, tak to bralo jen tiff a jpg jako by tam nebyl. Synchronizace JPG uviděla a do katalogu ho vzala až po změně jména.

Je toto skutečně vlastnost nebo mám jen někde něco blbě nastavené?
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 7. 2017 15:54

Edit/Preferences/General/Treat jpeg files ...
Tohle podle mě musíš mít zaškrtlé. Ale bacha, pokud fotíš raw+jpeg, tak budeš mít pak naimportované obě verze fotky
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod yorg 31. 7. 2017 21:23

Díky, funguje to. Fotím pouze do raw, takže problém s duplicitami raw+jpeg se mě netýká.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 9. 2017 17:33

mam otazku: ked si vytvaram novy katalog a chcem,aby som si preniesol nastavenia publikacnych sluzieb z povodneho katalogu, je to mozne ? Ak ano, akym sposobom ?
Přílohy
LR publikacne sluzby.JPG
LR publikacne sluzby.JPG (24 ) Zobrazeno 2585 krát
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 5. 9. 2017 19:04

Asi ne, buď nevytvářet nový katalog a nebo google :)
A hlavně, kdybys nepoužíval Adoboviny a fotil jen do jpegu, tak máš klid :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 9. 2017 19:48

Goggle nepomohol. No a na jpg tu máme svetovú extratriedu a odborníka na veci zbytočné, tak tam sa radšej pchať nebudem.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků