Hezký akt v domácích podmínkách

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cassper 12. 4. 2007 11:58

Měl bych dotaz. K dispozici mám několik digitálních fotoaparátů. Od stařičkého Casio s rozlišením 3MPx, přes nový 7MPx Sony až po Canon digitální zrcadlovku. Snažím se udělat nějakou hezkou eroticky laděnou fotku přítelkyně. Představa je zhruba světlo svíčky nebo malá lampička, přítmí a v něm obrysy nahého těla přítelkyně. Ale jsem naprostý laik a tak když fotím s bleskem tak je fotka celá světlá jako za dne a romantika v prd... Když pro změnu fotím bez blesku, nebo zkusím nějaký filtr fotoaparátu jako "svíčka", "noc" atd, tak je zase fotka rozmazaná nebo moc tmavá a je z toho opět velký prd. Jak to tedy udělat ? Pouze za pomoci fotoaparátu a případně Photoshopu nebo tak. Díky moc za radu.
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 12. 4. 2007 12:35

CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 4. 2007 12:47

Jednoznačně budeš muset použít zrcadlovku, trochu vyšší ISO, pravděpodobně stativ a poměrně dlouhý čas - přítelkyně bude muset vydržet pár desetin sekundy bez pohybu včetně úst... :-
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cassper 12. 4. 2007 13:18

Tak dobře, použiju zrdcadlovku (myslím že Canon 350D nebo tak něco, ale nevím, kouknu doma), jak nastavit vyšší ISO se snad dozvím v manuálu a stativ taky není problém. Jenom jsem nepochopil tu poznámku a tom "vydržet pár desetin sekundy v klidu" :shock: Přece není malý dítě aby třeba vteřinu vydržela bez hnutí, ne ? Nebo mi něco uniká ? :)
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cassper 12. 4. 2007 13:25

kromec píše:Tady o tom neco je:
http://www.fotoaparat.cz/article/10268/1

Tohle je právě už relativně "moc profi". Už je tam nákup světel, tohle a támhleto. Já bych rád něco na způsob že si přítelkyně třebas lehne na postel, já nastavím Vámi doporučený režim focení, v photoshopu s tím udělám proceduru xyz a výsledný akt je hotov.
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 12. 4. 2007 13:30

Pak napis jaks dopad a pripadne posli ukazky :wink:
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cassper 12. 4. 2007 13:34

kromec píše:Pak napis jaks dopad a pripadne posli ukazky :wink:
:lol:
No snad mi rozumíte. Rád bych udělal pár fotek pro radost a ne abych ji kvůli tomu utratil tisíce, potom přítelkyni šteloval hodinu jak si má stoupnout a potom strávil půl dne na počítači. Ale na druhou stranu bych i pochopil kdyby to byla jediná možná cesta protože opravdu hezký akt je nádhera a za tu práci to asi stojí 8)
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 12. 4. 2007 13:50

Delal jsem si srandu, nemyslel jsem to zle.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cassper 12. 4. 2007 13:53

Já to ani nepochopil zle :D
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 12. 4. 2007 14:06

Důležitý je světlo, klidně denní + nějaká odrazná deska (nic světobornýho, třeba kus polystyrenu). Rozhodně stativ a zapomenout na nějaký "kreativní režimy".

Taky si dej záležet na póze a prostředí, ať to nevypadá jak reklama na nevěstinec.

Rady typu: "Nasviť to takhle, modelka si musí lehnou takhle, vyfoť to na režim "akt" a ve Photoshopu to zpracuj tak a tak" ti tu nikdo nedá, protože možností je nekonečně mnoho a záleží jen a jen na Tvém osobním přístupu a tvůrčím záměru.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 12. 4. 2007 17:49

neviem ako si zbehly s photoshopom ale tam sa da urobit hodne ;-). Ako napriklad odfotit sviecku zvlast a modelku zvlast a potom to zmontovat dokopi.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod russianblue 12. 4. 2007 17:58

já chci na foťáku režim "akt" :D :D

taky se přimlouvám za denní světlo, nebo stačí dva halogeny na stavbu (cena 150kč/kus - ovšem bez stojanu). přece jen svíčka dává hódně málo světla :arrow:
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mi-ro 12. 4. 2007 18:17

[quote="russianblue"]já chci na foťáku režim "akt" :D :D

jen by mě zajímalo jakej by foťák nastavil režim- asi krátký časy aby se neprojevily rozklepaný ruce :D
mi-ro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod russianblue 15. 4. 2007 21:59

tady na ukázku pár fotek, co se dá nafotit s kompaktem a halogenem...

nejsem autorem těchto fotek, jen přikládám jako důkaz, že to jde i bez drahého vybavení...
http://www.photopost.cz/pp5free/foto.ph ... &aut=12571
http://www.photopost.cz/pp5free/foto.ph ... &aut=12571
http://www.photopost.cz/pp5free/foto.ph ... &aut=12571

2mi-ro: focení aktů na automat nejde, protože automatika se snaží udělat "standartní" snímek. takže proto asi tento režim nikdy na kolečku voliče nenajdeme... :idea:
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seyhello 17. 4. 2007 08:02

ono s tim dlouhym casem to neni tak uplne pravda, protoze pokud chces pouze obrysy, tenkou linku okolo tela, tak musis hodne podexponovat, tudiz ti staci cas "velmi" kratky. Me to vzdycky vyslo tak kolem 1/200s, je ale pravda ze sem svitil 500W halogenem:). Od svicky to asi tak nebude:).

Kazdopadne nepocitej s tim, ze to vyfotis napoprvy, je potreba to zkouset.

A co je hodne dulezity u techto fotek, podle me je kompozice, jelikoz na ty fotce je pouze jedna a ta konkretni vec (zena:))

btw: fotky L.Folvarcneho jsou dobra inspirace:)
seyhello
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků