Foto mobil za Honor10

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod peknydenpreji 10. 10. 2021 22:42

Finanční limit - do 12 000
Účel pořízení - foceni na turistice, práce a foceni na eshop, navigace, běžné denní užití
Úhlopříčka displeje - kolem 5 az 6"
Požadovaný operační systém - Android s Google play
Preference výrobce - nechci Samsung
Specifické požadavky - fotak a zas foťák pokud mozno s podporou nocniho foceni, výdrž při bežném užívání aspoň 1 a pul dne, rychlá GPS fixace, NFC, rychle nabijeni a pokud by se veslo i bezdratove nabijeni, Nutnost DUAL SIM a min 128 G. Odlazeny SW. Mozna i AMOLED a jeho odnoze pro always on top. Audio jack neni podminkou. Dobra conectivita s headphones a smart watch HONOR. Bohuzel uz asi ozelim casto pouzivany infraport.


Zdravim

Hledam nahradu za svuj Honor 10 ktery dosluhuje a restart nekolikrat za den. Byl jsem spokojeny s fotkami a mnozi kroutii hlavou i dnes jake dela fotky. Sel bych do nej znova jen asi bych uz kupoval dinosaura.

Pozadavky
peknydenpreji
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Albert.Bert 11. 10. 2021 10:32

Jedině Pixel, nic jiného. Odmítnutím Samsungu jsi vyřadil A52s jako alternativu, nebo S20FE. V této cenovce jde spíše mluvit o dobře foticich mobilech než o fotomobilech. Proto koukni ještě na Moto G100, rozhodně nefoti špatně.

Jako alternativa může být Xiaomi Mi 10T Pro.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Mitochond 11. 10. 2021 12:01

Je fotka a fotka. Mobilem nikdy nedosáhneš takovou kvalitu fotky, rozlišení jako digitálním kompaktem. A rozlišení je dost podstatná vlastnost u focení krajiny. Samozřejmě záleží na čem si ty fotky budeš prohlížet, na pididispleji telefonu budou fotky super. Na monitoru počítače už ne.
A ještě za to chtít dát 12000,-
Za polovinu těch peněz máš foťák, na který mobil nikdy kvalitou a funkcemi nedosáhne.
Mitochond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 13. 10. 2021 06:17

S fotakem primarne na turistiku souhlas, ale uplne bych to neprehanel. Kdyz jde o to rozliseni a detail je i kvalita vetsiny mobilu stredni tridy OK. Samozrejme se bavime o prezentaci na mobilu/notebooku/TV nebo tisk na mensi formaty. Problemy se zacnou projevovat pri horsich svetelnych podminkach nebo nez malo detailu uvidis spis spatny DR.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Svobi 14. 10. 2021 07:27

Hele, já jsem před 3 lety koupilAsus ZenFone 3 Zoom a dal jsem za něj 4900,- na Alze. Do té doby jsem fotil pouze svým digitálem Sony RX100. Potřeboval jsem něco rychlého/pohotového na focení dětí, kdy potřebuji fotit teď hned a foťák prostě všude nemám. Abych pravdu řekl, už fotím jenom tím telefonem. Fotky na tisk 15x10 cm případně fotoknihu jsou naprosto dostačující. Mno a na video jsem pořídil DJI Osmo pocket. Foťák jsem od té doby téměř nevytáhl.
Teď přemýšlím nad novým novým telefonem, který by třeba mohl nahradit i to DJI a můj požadavek je opět na dobré fotky. V podstatě jsou v současné době 3 možnosti. Pixel 4a, Samsung A52, Iphone 11/12, tedy v ceně 10-12 tisíc
Já ale spíše počkám, jestli spadne cena např. Ausus 8 či 7 PRo, Xiaomi 11T Pro, Smamung (Cashback), Pixel 5
Jinak fotky pro instagram, sdílení na google foto či tisk do A4 jsou fotky i z mého telefonu Asus ZenFone 3 Zoom více než dostatečné a pokud nejsou špatné světelné podmínky či požadavek na portrétní foto, tak bych řekl, že o proti Sony RX 100 ten rozdíl není pro normální člověka postřehnutelný.
Svobi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mitochond 22. 10. 2021 10:12

Dát za něco, co zdaleka nedosahuje parametrů o polovinu levnějšího fotoaparátu, 12 000,- je pro mně nepochopitelné. A nebo dokonce jen třetinu za bazarový kus.
Mitochond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 23. 10. 2021 18:59

Nový okolo té ceny mě také napadá leda Pixel 4a nebo Samsung A52.

Jinak s mobily to není zase tak zlé. I starší Mi10 Pro se 108mpx snímačem od Samsungu přes den zachytí více detailů jak G7X (tj. alternativa k RX100), v noci bez stativu pak P30 Pro dosahuje o třídu lepších výsledků (se stativem nebo za méně špatných světelných podmínek je samozřejmě kompakt napřed), ale pro změnu P30P na automat ukládá fotky do 10mpx se silným postprocesem, takže už na lepším monitoru ve fullscreenu žádný zázrak).

No, ale pokud jde o koupi dinosaura, pak může dávat smysl právě ten Huawei P30 Pro za nějakou rozumnou výprodejovou cenu (beznadějně starý, bez aktualizací, ale jako fotomobil stále velmi zajímavý)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků