Galaxy s21 vs iphone 12/13

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cz.hook 3. 10. 2021 18:24

Jojo appek na foceni je fakt hodně - Halide, Camera 2, ProCamera., ProCam 8, Camera M …
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 3. 10. 2021 19:38

Jen jsem chtel podat tazateli jiny pohled na vec, urcite se mu nesnazim ukrast vlakno a zaneradit to tu. Jak tady nekdo presne napsal iphone neni pro kazdeho. Kdybych byl androidem nepolibeny, byl by to opravdu supr foun. Je rychly, odladeny, i pres cenu, kterou osobne nedam si roky drzi hodnotu stejne jako SW podporu. Na druhou stranu neakceptuji apku fotaku, ktera nic neumi predevsim kdyz vemu v uvahu kolik usili dava apple do SW odladeni vystupu a obavam se,ze bych instalaci 3rd party SW o tu kvalitu prisel. Navic kazda dobra apka neco stoji nebo ma omezeni ci reklamy. Na androidu ma snad kazdy vyrobce na miru vymazlenou apku, to jen jako priklad. Do cinana se mi nechce presto jsem koukal na xiaomi 11 nebo 11t Pro, ci Motorolu edge 20 pro, ale ty se jen na vlajky hraji a porad jsou tam docela ustupky. U S21+ je ustupek snad jen absence opt.zoomu a podle mne porad docela pomale nabijeni. Ale jak jsem psal nechci to tady zvrhnout na vyber mobilu pro sebe, s telefonem jeste vydrzim tak uvidime, jak se pohnou ceny. Jen jeste reknu, ze i presto co pisi myslim si ze bych si nahradu za S21 nasel spis nez v minulosti...cinan se pochlapil jinak bych pred 2 rokama misto predrazene S10+ nekoupil Mate 20 Pro-prakticky rovnocenny foun (v nekterych aspektech i lepsi). A taky v minulosti drzel lajnu S2,S3,S4, Note 4...protoze nic jineho za ty prachy nebylo...
Naposledy upravil kultus dne 4. 10. 2021 06:54, celkově upraveno 1
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 3. 10. 2021 21:55

Hele já třeba před lety koupil snad kažou appku na focení, nějakou dobu si s tím hrál, abych ve finále skončil zase u nativní appky. Pro mě je úplně ideální. Občas něco cvaknu do ProRaw, ale to mě taky nebaví upravovat, když to stejně z rodiny málokdo ocení. :-)
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 4. 10. 2021 06:53

To je kazdeho vec :) z principu nebudu platit za neco tak samozrejmeho kdyz to ma i stredni trida o vlajkach nemluve...ta nativni foti dobre o tom zadna, ale casto mam potrebu menit nastaveni v Pro rezimu a v te presinstalovane nic na nastavovani neni :D proste delane pro rychle cvaky tot vse...a neni to chyba nynejsiho telefonu, v praci delam revize zarizeni a tam jsou obtizne podminky na expozici a velmi presne ostreni kde si automatika neporadila zatim u zadneho telefonu alespon ne 100%...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 4. 10. 2021 07:17

Kultus: Co ze ti v te appce na foceni chybi?
A coze bys chtel menit v Pro rezimu na telefonu?

Ten ProRaw rezim neni jako delanej pro to, ze na titernem displeji mobilu to budes editovat :D
A zajimalo by me, co jako bys nastavil jinak a vysledek by nyl diametralne odlisny od automatiky a neslo to dodelat upravou vyfoceni.
Prijde mi, ze mluvis o Android telefonech, ale Applem jsi nepolibeny. Expozice menit jde v nativni appce i ostreni. Tak nevim, jestli tu nativni appku vubec znas :hm
Ale zrovna u iPhonu tohle vubec nepotrebuju :D

To se se mi presne stavalo u Samsungu, ze mnoho fotek bylo odpadnich, protoze telefon to nezaostril, domrvil barvy atd. U Applu ze to nestava a jak jsem stastnej, ze oproti Samsungu jen cvakam a mam skvele fotky bez toho, abych porad neco nastavoval.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 4. 10. 2021 15:47

Ja nepotrebuji fotit do rawu, ale casto manualne ostrit na detaily (nejmensi moznou vzdalenost) protoze fotim detaily kde se musim trefit a AF fotaku i mobilu s tim ma problem, dale je potreba zamcit expozici (ne korekci expozice) abych nemusel v narocnych podminkach porad tukat do mobilu. Treba u Mate 20P mi Pro nastaveni vydrzi ikdyz mobil zamknu. Vic neni treba resit proste mi to usnadnuje praci ikdyz jsou to veci, ktere vetsinu konzumentu nezajima. Tohle jsem v apce proste nenasel treba to maji novejsi IP v zakladu, ale nevim proc bych mel za to platit. Misto jizlivych poznamek by bylo vhodnejsi si precist vsechny me prispevky k tematu abys zjistil co mam a co nemam a nesklouzavat do typu konverzace, kterou jsem si naklikl v odkazu stranku zpet.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Abracas 4. 10. 2021 20:09

Jen doplním, že ne všechny aplikace jsou stejné na obou systémech. Třeba na pracovní email používám aplikace NINE, která má na ios výrazně méně možností nastavení než jsem zvyklý na androidu. Což mě celkem dost nemile překvapilo...
Abracas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 5. 10. 2021 06:21

SerifJohn píše:...
To se se mi presne stavalo u Samsungu, ze mnoho fotek bylo odpadnich, protoze telefon to nezaostril, domrvil barvy atd. U Applu ze to nestava a jak jsem stastnej, ze oproti Samsungu jen cvakam a mam skvele fotky bez toho, abych porad neco nastavoval.

Mě se spíš stávalo na starých mobilech Samsung S6 apod., že všechny fotky vypadaly hezky a jasně na displeji mobilu, ale rozmazané a tmavě na monitoru PC nebo po vytisknutí na papír. Teď už to je u novějších i na monitoru OK.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anik 5. 10. 2021 08:51

Po 10 letech na Androidu (vždy "S" Samsung) jsem v dubnu přešla na 12 mini. Ze začátku spokojenost, ale pak mě začal štvát. Notifikoval jen některé aplikace, v Safari nebo Excelu nešlo pohybovat po celé šířce (nebo jsem na to nepřišla, jestli něco nedělám něco špatně), automatické vyplňování (adresa,telefon,jméno,..) příšerný. Teď jsem měsíc zpátky na S21 a bezva. iPhone nebyl špatný, ale nebylo to úplně ono..
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 5. 10. 2021 09:40

Tak s notifikováním nemám problém. Mám docela dost aplikací, cca. 80 a vše funguje naprosto v pohodě. Automatické vyplňování mi funguje mnohem lépe než kdekoliv jinde, rozhodně v Safari na iPhonu a MACu lépe než u Chrome na Windows nebo Androidu. A co se týče toho pohybování po celé šířce v Safari a v Excelu, tak tam nechápu co je tím myšleno. Ale minimálně v Safari jsem si nevšiml, že bych nějak měl problém s pohybováním v obou osách. Excel nevím, ten nepoužívám. Ale bezchybné ty produkty určitě nejsou, tak třeba si prostě jen měla prostě smůlu.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 6. 10. 2021 05:47

i11 PM mi blbne na ios15. Bohuzel, tohle se moc nepovedlo. Snad 15.1 to vyresi. Kazdy system ma sve plus a minus no. Android se lepe nastavovat, kutit. iOS ma sve plusy.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 6. 10. 2021 08:31

DirtyKing píše:Tak s notifikováním nemám problém. Mám docela dost aplikací, cca. 80 a vše funguje naprosto v pohodě. Automatické vyplňování mi funguje mnohem lépe než kdekoliv jinde, rozhodně v Safari na iPhonu a MACu lépe než u Chrome na Windows nebo Androidu. A co se týče toho pohybování po celé šířce v Safari a v Excelu, tak tam nechápu co je tím myšleno. Ale minimálně v Safari jsem si nevšiml, že bych nějak měl problém s pohybováním v obou osách. Excel nevím, ten nepoužívám. Ale bezchybné ty produkty určitě nejsou, tak třeba si prostě jen měla prostě smůlu.


Jak se nastaví v Safari automatické vyplňování?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 6. 10. 2021 10:15

Nic jsem nikde nenastavoval. Prostě kliknu třeba na políčko "jméno" a zvolím jednu z možností (různé adresy), které chci vyplnit.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 6. 10. 2021 10:38

Mě to standartně Safari nikdy neumožnilo, pouze Chrome na iOS.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 6. 10. 2021 10:53

Tak třeba jsem někde něco zapnul a už si to jen nepamatuji. Nechci kecat.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků