Iphone 12 mini vs ...

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cz.hook 31. 8. 2021 19:17

A tohle je problém - tipování a odhady prezentuješ jako fakt, na kterém pak. stavíš celou svoji argumentaci. To mě nebaví.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 31. 8. 2021 19:56

Skutečný problém je napsat jakási fakta o poměru prodaných nabíječek a prezentovat to jako důkaz trendu prodejů.

Naopak, když si vezmeš počet prodaných vlajkových lodí s kabelem usb-c a bez nabíječky v balení, jednoznačně vede Apple. Logicky to ti lidé musí něčím nabíjet, tedy pokud se iPhone už nenabíjí vzduchem. Takže nepochybně i část bezdrátových nabíječek jde k iPhonům, ovšem poměr těch klasických drátových bude nepochybně mnohem vyšší. To není tipování a odhad, to jsou neúprosná fakta.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 31. 8. 2021 20:10

Hlavně by se už konečně mohl vyjádřit tazatel, jestli tedy z té diskuze nedostal strach :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 7. 9. 2021 09:18

Ahoj pánové, omlouvám se, že jsem nenapsal, jak to dopadlo atd, ale řešil jsem teď nějaké zdravotní problémy a nějaký telefon bylo to poslední, co jsem potřeboval řešit. Každopádně díky své hlouposti, že jsem telefon nekoupil přes eshop, tak vrácení byl vcelku problém, protože teď na rychlo řešit jiný telefon se mi nechtělo. Dal jsem Iphonu tedy šanci a po 2-3 dnech jsem už začal chápat tu "logiku" Apple zařízení a vcelku jsem si na něj už zvykl a nechám si ho:) Oproti Androidu je to prostě něco jiného a občas narazím na věc, která prostě nejde, ale oproti historii je iOS už poměrně otevřený systém a aplikací je na to mrtě, co dovedou přisunout pomocnou berličku:) Každopádně třeba nemůžu přijít na to, jak odeslat jednoduše fotografii přes BT a pak na Galaxy S3 Frontier mi třeba nejdou přečíst notifikace z WhatsApp, ale jen vidím, od koho mi něco přišlo. To mě popravdě dost štve, ale hodinky od Apple si kupovat nechci, protože mám raději klasický vzhled hodinek.
Nicméně jako zarytý androiďák musím uznat, že telefon je opravdu stabilní a funguje bez problémů a hlavně, chtěl jsem malý telefon se slušným displejem a dobrým foťákem a to se zadařilo. Vše v tomhle splňuje na jedničku a tel se 131mm a 5,4" je asi dnes už rarita v záplavě 6,5" oblud co mají pomalu čtvrt kila. Díky všem za podporu v nezdávání se a dát iOS šanci:)
Každopádně jsem nečekal takovou diskusi na 5 stránek:) Asi něco jako PS vs Xbox:))))))))
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 7. 9. 2021 09:39

Ahoj, posílat přes BT umí pouze na další Apple zařízení, ale kdo tohle proboha v dnešní době pořád dělá? :D
Funkčnost Samsung hodinek je u iOS dost omezená, takže plnou podporu získáš až s Apple Watch nebo jiným výrobcem, třeba Garmin atd.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 7. 9. 2021 10:17

@Pavlos23: hele mel jsem iPhone taky a jako OK. Ono to zase tak jiny neni...vlastne skoro vubec. Jen kdyz je clovek zvyklej na Android nebo cokoliv jinyho tak ho treba neco prekvapi/nastve atd...ale po par dnech/tejdnech si zvyknes.
Musis prijmout to ze iPhony jsou oproti Androidum porad v hodne vecech omezeny. Androidy jsou proste maly pocitace a muzes na nich delat vesmes vse co chces.
iPhony jsou porad zavreny system ale zase o to na nem behaj aplikace lip a rychlejs i kdyz dneska uz to je jedno.
Pak muzes bejt vylozene magor a resit ze nekde je neco o milisekundu rychlejsi a ze 5 ze 100 fotek je nekde lepsich.

Ale jasne jak pises...lepsi mensi telefon nez iPhone 12 mini dneska neni...a krom iPhonu 13 mini bych rekl ze ani nebude :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos23 7. 9. 2021 11:34

orgasmic: Ok, nejspíše ty hodinky nepořeším, to máš pravdu. Co se týče posílání foto přes BT, tak jen zrovna včera jsem byl v DM a potřeboval jsem rychle vytisknout tři fotografie a nikde jsem to prostě nenašel. Tak jsem to pak dal kabelem a ejhle, ono to šlo aspoň takhle a bez problémů. Když občas pošlu fotky přes Whatsapp či Messenger, tak kvalita je pak horší, proto jsem posílal občas přes BT.
Kapr99: Naprostý souhlas, pod to bych se klidně podepsal:) Neřeším benchmarky a podobné blbosti, chtěl jsem jen menší telefon a chtěl jsem i zkusit vychvalovaný Apple. Počátek šok jako prase, ale už se s tím vcelku v pohodě sžívám:)
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 7. 9. 2021 11:56

Co se týče fotek, nasdílej je třeba přes iCloud, pomocí odkazu. Jinak pokud potřebuješ tisknout fotky, tak v 99% tyhle mašinky co jsou v obchodech, tak umí AirPrint. Takže stačí fotky poslat "vzduchem", případně ten kabel, ale to beru jako tokovou krajní a dost nepohodlnou možnost.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirikaplan 10. 9. 2021 06:05

Ahoj, když se tak pěkne rozjela ta diskuse o ios, poprosil bych zkušenější, zda mně neporadí, jak si na stejnou situaci zvyknout. Níže bych vypsal co mě podstatně chybí z androidu a nepřišel jsem na to, jestli to jde nějak dělat na ios, nebo tvůrci ios se prostě rozhodli, že se uživatel ukliká k smrti.

1. vyhledávání tel. čísel. V androidu píšu jméno/číslo na klávesnici, nabízí mě to jak již volaná a neuložená čísla, tak jméne z adresáře. Iphone je jak pevná linka. NIC. Prostě vytáčím číslo. Našl jsem, že gestem dolu spustím vyhledávání, jenže pokud máte třeba v adresáři 15 martinů, tak to stejně nabídne dva a už v nich nejde dál rolovat a zvolit správného. Ano, další klik na hledat v aplikaci kontakty.

2. historie hovorů. V androidu jde swipem vlevo/vpravo rovnou volat nebo psát sms. Ios? Musím se trefit na "i" a vybrat si. Resp kliknutím můžu volat. Sms nefunguje.

3. Oznamovací centrum. Opět u androidu. Klikem otevřu oznámení, swipem ho odstraním. Ios? Klikem otevřu, swipem otevřu, swipem doleva ho neodstraním, ale musím si vybrat zda ho chci třetím způsobem otevřít, nebo smazat. Jde to nějak jednodušeji mazat ?

4. Jdou zapnout vibrace při psaní? Nechci aby telefon cvakal nahlas když píšu, ale přecejen haptická odezva, pokud píšu na virtuální klávesnici je celkem příjemná.

5. Jde nastavit různá hlasitost pro budík/sms/zvonění ? Zvonění mám relativně nahlas, aby bylo slyšet z kapsy v okolním ruchu, ale při této hlasitosti s mým budíkem vstávají asi i sousedi.

6. Jde v safari zavřít všechny karty/panely naráz?

7. Jde donutit galerii, aby používala pro foťák jednu složku a pro ostatní fotky jinou? Příjde mi zbytečné, pokud chci třeba ukázat někomu fotky z dovolené, aby se mezitím míchaly fotky automaticky stahnuté z whatsappu ( to jsem už musel zakázat ) Našel jsem nějaké skripty, které by fotky měly po vyfocení přesunout do složky třeba camera, ale fungovalo to na první fotce a pak už ne.

Díky
jirikaplan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SerifJohn 10. 9. 2021 07:29

1. Nechapu. Ukaze se mi vsechno co mam ulozeno.

2. Podrzis prst na cisle a nabidne ti to napsat zpravu. Tapnes a volas. Nebo se trefis na i a otevre se ti celej kontakt, kde to jde).

3. Muzes si jen precist oznameni a pak vsechna smazat krizkem nahore. Swipem doprava se podivas a smaze se to z oznamovaciho centra.

4. To jsem nikdy nepouzil, takze netusim.

5. Ano.

6. Podrzis prst vpravo dole jako bys chtel otevrit novy panel a nabidne ti to smazat vse.

7. Staci si delat alba a neukazovat recent photos.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jirikaplan 10. 9. 2021 08:24

1. Myslim tim, ze mam klavesnici pro vytaceni cisla. U androidu to pise jak cislo treba 623 a zaroven to nabizi kontakty obsahujici napriklad M (6) A (2) R (3). Vzhledem k velikosti teto klavesnice oproti klavesnici na normalni psani se to dobre pouziva v aute.
2. Super.
3. Tj, akorat jsem jsem si zvykl treba 2 z 10ti oznameni nechat a "vyresit" to potom. Asi budu muset zacit resit hned a pak to smazat vse.
5. Kde? V nastavení je jen jedna hlasitost "zvuk a vystrahy"
6. Super, diky.
7. No, ale v tech albech to musis tridit rucne, ne ? Ja si alba delam ( fotky promazu upravim a tridim ) az v PC. Mobil beru ciste jako kapesni "fotozapisnik" a sekundarni fotak, ktery jednou za pul roku vysypu do PC a v mobilu fotky smazu. A sem tam primo z nej teda neco ukazu. Ale jo. Ukladani fotek z WA jsem vypl stejne je da se rict nepotrebuju a v recent uz je jen fotak.
jirikaplan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honcka 10. 9. 2021 08:49

1. i na iphone můžete použít jiný dialer
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 10. 9. 2021 09:26

[quote="jirikaplan"]1.
5. Kde? V nastavení je jen jedna hlasitost "zvuk a vystrahy"

-> Přesně tak, toto se nedá změnit. Máš v podstatě dvě možnosti: nastavit si hlasitost vyzvánění, budíku, timerů atd. napevno na slideru, anebo zapnout "Change with Buttons" čímž tuto hlasitost můžeš měnit s Volume Up/Down tlačítky.

V případě, že si zvolíš druhou možnost musíš trochu dávat bacha, aby se ti například nestalo, že si budeš večer pouštět z telefonu hudbu na max, pak to zapomeneš stáhnout a ráno ti hlasitost budíku způsobí infarkt :-D

Nicméně, i zde platí, že na všechno existuje appka. Například https://apps.apple.com/us/app/nightstan ... d392479477

V ní si můžeš nastavit alarm a přiřadit mu konkrétní hlasitost. Systémové nastavení zvuku toto nijak neovlivní.

Dokud jsem neměl Apple Watch, byla to jedna z věcí, která mě zlobila, ale už zhruba 4 roky tohle neřeším, protože to mám napevno stáhnuté na minimu bez možnosti měnit volume tlačítky a o všechna upozornění se starají právě AW. Telefon mám trvale přepnutý na mute hw tlačítkem.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 9. 2021 09:50

4. U výchozí klávesnice asi ne, ale u Swiftu či jiných klávesnic by to jít mohlo.

7. stačí si otevřít v galerii "Místa", vybrat na mapě třeba to místo dovolené a máš jen fotky z dovolené :-) Případně přepnout na "mřížku" a nemusíš hledat po mapě, stačí jen název místa. Nebo prostě jen vytvořit nové album a fotky do něj hromadně přesunout.

-- 10. 9. 2021 09:54 --

Osobně se musím přiznat, že iPhone 12 mini je sice asi nejlepší z iPhonů, co jsem kdy měl v poměru velikost / použitelnost (displej). Ale hrozně mi mrzí fakt, že se o baterii snažím pečovat (nikdy nejdu pod 40%, nabíjím každý večer) a i přes to, od 2.2.2021, kdy jsem telefon aktivoval poprvé mám nyní v kondici baterie už jen 88%. Nechápu. Tímhle stylem budu rád, když vydrží použitelný rok a pak se budu moct začít dívat po nové baterii či telefon prodat a koupit 13 mini. Předchozí telefony (řekněme od osmičky jsem měl dva roky a prodával jej s 97% kondicí), 11 Pro jsem měl rok a (a kousek) a prodával jej s 98% kondice baterie. Ale současný 12 mini se asi moc nepovedl :( uvidíme jak příští telefon, ale moc se mi to nelíbí. Sice nějak nepozoruji, že by se to zhoršovalo, telefon používám stále na 100% bez omezení, ale... červíček už hlodá.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 10. 9. 2021 10:19

Neni problem spis ve spatnem kousku baterie? Ja mam telefon od ledna, dobijen kazdy den, nekdy i 2x za den pri narocnejsim pouziti a kondici mam 98%.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků