P 30 Pro nebo Mi Note 10?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 5. 2020 20:57

Na druhou stranu mělo Xiaomi prý ještě nedávno reklamy přímo v prostředí OS (pak se objevila možnost deaktivace) a na A10 musel čekal Note čekat výrazně déle než P30, byť byl uveden v době, kdy A10 už byla normálně na trhu... takže ono to umí být dost relativní. Krom hlavního foťáku je P30 Pro lepší telefon - ochrana proti vodě, výkon... viz výše. Z toho důvodu bych já osobně sáhl po Huawei (pokud stojí opravdu stejně a u Huawei to není nějaká pochybná nabídka).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 25. 5. 2020 21:41

Podle me, ale pise o P30 bez verze pro.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod red98 25. 5. 2020 22:06

Ano - pisem o verzii bez "PRO". Na slovensku stoja priblizne rovnako- 500 eur. Pri huawei sa bojim, ci dostane novy android aj o rok. Pri xiaomi mi zas vadi to dvojsekundove cakanie po odfoteni.
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 26. 5. 2020 13:36

Měl jsem oba přístroje a Note 10 Pro dokonce nyní vlastním. Po aktualizaci na Android 10 se u Notu výrazně zlepšila čtečka otisků prstů, zlepšila se výdrž baterie, fotoaparát má rychlejší zpracování snímků a má lepší výstup, vzrostl i výkon a rychlost přístroje.

P30 Pro jsem vlastnil a nebyl jsem spokojený. S poslední verzí OS se zhoršila kvalita fotek, výdrž baterie i výkon jsou super, ale taky přístroj stojí 17 000, Note stál 12 990. Za mě je lepší Note, výkon u P30 Pro není všechno a zbylá výbava je srovnatelná.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milann58 2. 6. 2020 16:55

Zdravím. Mám dilema, které nejsem sám schopen rozseknout. Který z těchto dvou telefonů vybrat.

Z recenzí mi vychází, že Mi note 10 pro bude asi mít trochu lepší foťák, ale co mě straší je zmiňované až několika vteřinové ukládání fotky. To je něco co by mě určitě odradilo. Je tento problém ve všech foto režimech a na všech objektivech? Došlo po aktualizaci na android 10 k nějakému významnému zlepšení?

Druhá pro mě podstatná věc je GPS. Tady by zase mělo mít navrch P30 pro, které má dvoupásmovou GPS. Jaké jsou vaše zkušenosti s GPS u MI NOTE 10?
Milann58
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xzeit 2. 6. 2020 18:10

Ale kdepak. Foťák má celkově lepší Huawei P30 pro. Dejme tomu, že ten hlavní je plus mínus na stejno, teleobjektiv je u P30 pro lepší. Celkově ohledně fotoaparátu jsou tam jen detaily, které mohou rozhodnout pro ten, či onen. GPS je na P30 pro pecka. A co třeba IP 68?
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 2. 6. 2020 18:19

Mam P30 pro a jedine co mi vadilo, bylo slabe AOD. Coz se aktualizaci 10.1 EMUI zlepsi a bude AOD mit vice motivu. A na to, ze jsem mobily menil co 4mesice. Tak u P30 pro zustanou dlouho. Velka spokojenost a zoom paradni. Jedine, za jaky mob bych menil je samsung note 10+ nebo Note 20? (Kdo vi). Jinak xiaomi, bude porad jen xiaomi. Jejich SW me nikdy nepresvedcilo.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milann58 2. 6. 2020 20:05

Pro mě jsou klíčové opravdu jen foťák a potom ta GPS.
Podle dxomark.com je o něco lepší MI NOTE 10 a v testu porovnávajícím 5x zoom se mi víc líbí Xiaomi.
Ideálně bych potřeboval slyšet zkušenosti někoho, kdo si mohl jeden či druhý, případně oba telefony vyzkoušet s nejnovějším systémem.

IP 68? Toto pro mě není nijak důležité. Naopak bych třeba mohl jmenovat absence jack konektoru na Huawei, která mě také dost štve, ale toto pro mě nejsou až tak zásadní věci.

Nekupuji si telefon každé čtyři měsíce. Můj aktuální Redmi note 3 budu mít skoro již 4 roky.
Chtěl bych telefon, který zase zvládne bez problémů sloužit další alespoň 4 roky.
Milann58
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xzeit 2. 6. 2020 20:22

No líbit se ti můžou, ale když se podíváš na fotky z teleobjektivu detailněji, P30 pro má prostě lepší detaily. Jinak mám teda P30 pro. Čekám na Android, resp. EMUI 10.1. Má dorazit každou chvíli.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 6. 2020 22:41

Milann58: Nemám bohužel zkušenosti s note 10. Jeho hlavní foťák mi přijde lepší jak u P30 Pro, po kterém bych ale sáhl spíš. Je celkově lepší v dalších parametrech (nezdá se, ale člověk je s IP68 klidnější a spíš se nebojí vytáhnout foťák když prší...jasně, reklamace by asi byla problém). Barvy fotek u P30 Pro nejsou nejvěrnější, někdy s lehkým nádechem do ruda/zelena, ale software jinak odvádí zajímavou práci. Noční režim, či rozmazání vody z ruky (klidně i telekamerkou za dne) jsou zajímavé funkce. Ale nevím jak je na tom teď Note.

Xzeit: U mě s updatem asi pomohlo nastavení lokace v Německu v aplikaci Podpora (ne hned, ale po pár dnech přišla nabídka aktualizace). Ale možná to s tím nesouvisí...
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 3. 6. 2020 08:54

Xzeit, P30 Pro jsem měl 3 měsíce zpátky s Androidem 10, došlo ke zhoršení kvality fotoaparátu, jak hlavní fotoaparát tak i širokoúhlý, jsou svým výstupem za Note 10 Pro, který naopak s Androidem 10 fotí lépe.

P30 Pro má tendence slévat detaily, je zde znát vyšší úroveň komprese, barevné podání také leckdy neodpovídá, uvidíme co Emui 10.1.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 6. 2020 12:50

hurec píše:Mam P30 pro a jedine co mi vadilo, bylo slabe AOD. Coz se aktualizaci 10.1 EMUI zlepsi a bude AOD mit vice motivu. A na to, ze jsem mobily menil co 4mesice. Tak u P30 pro zustanou dlouho. Velka spokojenost a zoom paradni. Jedine, za jaky mob bych menil je samsung note 10+ nebo Note 20? (Kdo vi). Jinak xiaomi, bude porad jen xiaomi. Jejich SW me nikdy nepresvedcilo.


Na note10+ sem utekl z P30 pro.. a ver mi ze si nepolepsis. Baterka horsi, fotak horsi, video lepsi.
anonymni

Odeslat příspěvekod hurec 3. 6. 2020 13:08

Diky za info. No takze uz jen s-pen a tim padem nic. No uz nemam choutky.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazz1 3. 6. 2020 13:12

Carismatico píše:Xzeit, P30 Pro jsem měl 3 měsíce zpátky s Androidem 10, došlo ke zhoršení kvality fotoaparátu, jak hlavní fotoaparát tak i širokoúhlý, jsou svým výstupem za Note 10 Pro, který naopak s Androidem 10 fotí lépe.

P30 Pro má tendence slévat detaily, je zde znát vyšší úroveň komprese, barevné podání také leckdy neodpovídá, uvidíme co Emui 10.1.



Nestraš mě. P30 Pro mám na cestě. Jak moc došlo ke zhoršení fotek??
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 3. 6. 2020 13:38

Měl jsem P30 Pro v podstatě dvakrát, hned jak došlo k zahájení prodeje, po první aktualizaci. Fotky skvělé, a pak teď s Androidem 10, kdy se podle mého fotky výrazně zhoršily. Měl jsem sice to štěstí, že jsem nové Pro pořídil za necelých 14 tisíc, ale když jsem viděl, jak fotí, zase jsem ho poslal zpět. Pak jsem vychytal v akci Note na CZC za 12 990, a není co řešit.

I snímky z obou fotoaparátů trpí ve větší míře, než je obvyklé (vzhledem k vlastnosti širokoúhlého objektivu) sléváním kresby v rozích, fotky v rozlišení 10 Mpx měly kolem 2MB, což je opravdu málo a svědčí to o nešetrné kompresi.

Na druhou stranu mám na to náročnější pohled, protože si většinou pořizuji ty nejlépe fotící telefony, ale dokáže mě nemile překvapit, když kvůli vydání nové vlajkové lodi dojde ke zhoršení výsledků fotoaparátu. Bohužel to není první případ, bylo to i u loňské P20 Pro...
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků