Telefon do 5k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 1. 2020 18:27

baterii nad 4500 mAh má z toho výběru jen Moto G7 Power, nemá diodu ale notifikace se zobrazují krátce na Moto displeji
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 31. 1. 2020 18:46

Katikakus píše:Doogee je neuvěřitelný krám, Motorola jen o málo menší. Takže to ve výběru zůstává Xiaomi. Vyber podle potřeb.

nelži. Motorola ma čistej android z vychytávkami oproti zalagovanému xiaomi.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 31. 1. 2020 21:50

Tak to u mně vypadá na Xiaomi Redmi 8 4GB/64GB.
Chci se zeptat, co je to to MIUI? Když jsem v obchodě koukala na telefon, a na videa na youtube, tam mně to přišlo podobné jako na mém Lenovu P70. Půjdou mi tam zkopírovat data z Lenova a dají se tam normálně stahovat aplikace z Google play? A taky nemám na Lenovu není nanosim, ale myslím, že jen microsim, co s tím?
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 1. 2020 22:19

MIUI je nadstavba od Xiaomi, jestli chceš vědět víc tak se podívej sem
https://www.miuios.cz/
nebo sem
https://xm.cz/blog/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 31. 1. 2020 23:19

n.martina píše:Tak to u mně vypadá na Xiaomi Redmi 8 4GB/64GB.
Chci se zeptat, co je to to MIUI? Když jsem v obchodě koukala na telefon, a na videa na youtube, tam mně to přišlo podobné jako na mém Lenovu P70. Půjdou mi tam zkopírovat data z Lenova a dají se tam normálně stahovat aplikace z Google play? A taky nemám na Lenovu není nanosim, ale myslím, že jen microsim, co s tím?

Urcite neber redmi 8, ale redmi note 8. MIUI je komfortni nadstavba nad androidem. Micro simka jde upravit na nano simku, vystrihnou ti to v prodejne u operatora.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod n.martina 1. 2. 2020 00:38

redmi note 8 jsem taky studovala, ten notifikační diodu sice má, ale zase má slabší baterii.

Má asi supr foťák, ale dívala jsem se na recenzi na youtube, a tam ty kamerky byly docela vystouplé i když se tam dal silikonový obal, tak aby se nepoškrábaly.....
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 1. 2. 2020 01:21

Pokud nehraješ graficky náročné hry, budeš s redmi 8 spokojená. Hlavně výdrž na baterii je ukázková a na běžné použití má výkonu až až.

Freddy - já někde zpochybňuji to, že má Motorola android one? Já psal o hw.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 2. 2020 04:05

Co je špatného s HW u Motoroly? Mám už druhou a s HW žádný problém nemám
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnface1987 1. 2. 2020 08:21

Asi tím myslel, že za ty peníze - rozuměj spíše startovací cena a v porovnání s jinou čínskou konkurencí, dostává uživatel výběhové a slabé procesory. Viděl jsem nespočet videí, jak nejsou systémy Motoroly dotáhnuté a UI se seká (na téměř čistý Android).

Doporučil bych přidat 1000CZK a rozdíl se dostaví. Třeba Mi 8. Kupoval jsem manželce a otci. Notch je hrůza, ale foťák a systém pohoda. Orientace na mAh, já nevím, proč? Ten údaj o ničem nevypovídá.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 2. 2020 08:34

johnface1987 píše:Viděl jsem nespočet videí, jak nejsou systémy Motoroly dotáhnuté a UI se seká (na téměř čistý Android)

Toto se mi za téměř 3 roky u Motoroly ani jednou nestalo, tak proto se ptám, protože procesor v tomto případě asi nehraje takovou roli jako spíše velmi dobře odladěná a optimalizovaná nadstavba
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 1. 2. 2020 08:36

Ano MI 8 nebo poco F1 by se mel take dat sehnat do 5k, a to uz je opravdu jiny level tlf., co se tyce kvality, fota a vykonu.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod mikemiky 1. 2. 2020 09:30

Kde se prosím dá sehnat poco F1 do 5k?
mikemiky
Junior

Odeslat příspěvekod johnface1987 1. 2. 2020 12:08

Proč za stejný peníz pořizovat 3x slabší procesor, který se při náročnějším používání prostě zadýchá. Člověk neřeší restarty, restory. Prostě používám navigaci, druhé okno stream videa, vše je plynulé a to se nebavím o sdílení obrazovky, kde to slabší telefony nedávají vůbec.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 1. 2. 2020 12:41

zadejchává? restarty? u motorly? :-D :-D :-D závist je strašná věc :-P
kup si xiaomi ale pak tu prosím neplakej ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 1. 2. 2020 16:06

Já se na mAh dívala, abych měla no novém tlf lepší baterii než na nynějším Lenovu.
Jinak také koukám na RAM i na procesor. Chtěla bych, aby mi tlf vydržel víc než jeden den.
Lenovo mi teď po 4 letech používání nevydrží ani 1 den, když si tak 2 hodinky serfuju přes wi-fi a k tomu tak 10 min volání. Taky v telefonu používám navigaci. Ještě dodávám, že jsem téměř laik v používání chytrého mobilu. Umím samozřejmě stahovat různé aplikace, ale nějaké vychytávky neznám. Je možné, že dnes tlf vydrží déle i když má slabší baterii?
n.martina
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků