Huawei/Honor a přechod ke Xiaomi?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ice.bc 24. 11. 2019 15:31

Zdravím, vybírám pomalu nový telefon. Požaduji slušný výkon vs fajn rozměry a hlavně hmotnost.
Po dlouholeté spokojenosti s Huawei/Honor nyní nenacházím ideální volbu v jejich řadách a celkem se mi parametrově zamlouvá Mi 9SE od Xiaomi.
Bohužel, mám trošku obavu, že Xiaomi a jeho Miui už nebudou tak spolehlivé a uživatelsky přívětivé, jako tomu bylo u Huawei /Honoru. A hlavně nemám už moc náladu a čas podstupovat nějaké instalace alter.ROM, odemykání bootloaderu, apd. Prostě, rád bych, aby byl telefon plně a spolehlivě použitelný hned od jeho pořízení.
Je tu tedy někdo, kdo byl v podobné situaci, dokáže říct objektivní názor a případně poradit? Díky ;-)
ice.bc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 24. 11. 2019 15:45

1) Prostředí Huawei není nic extra, v dnešní době mi přijde ale v pohodě nadstavba od všech známých výrobců.
2) procesory od Huawei nejsou extra výkonné, hlavně grafika
Teď k tomu Mi9 SE : je to hezký malý telefon bez 3.5 jacku, který se mi taky hodně zamlouval. Výkonově nebude žádná špička, ale stačit to na běžné věci bude bez problémů. Potřeba je počítat s mizernou baterií. Jako jeho problémy se uvádí, že si rozsvicuje displej v kapse a mívá problémy, že zamrzá dotyk(ale to je spíš softwarová chyba, možná už i opravená). Jinak asi fajn..
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 24. 11. 2019 15:53

standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ice.bc 24. 11. 2019 15:56

Lokomot1: Díky za reakci :-) 3.5 jack není problém, používám pouze BT sluchátka. Ta baterie, to je asi jediný parametr, s kterým mám problém. Ale jde to tak trochu proti té hmotnosti..
Na emui jsem si už samo zvykl, ale celkově jsem zatím nic spolehlivějšího neměl a nedal jsem na Huawei/Honor dopustit.
Jenže nyní výběr pro mě špatný, navíc ještě nikdo ani pořádně nedokáže dopředu říct, co bude s jejich podporou od Google do budoucna... Tak hledám alternativu.

-- 24. 11. 2019 16:01 --

Standavfr: ano, i tam jsem se už občas mrknul a proto mám právě tu obavu, že skončí léta spokojenosti :-)
A týdenní aktualizace jsou spíše obrazem toho, že pořád je co dohánět a napravovat :-)
ice.bc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 24. 11. 2019 16:10

Není zač.
Mám teď taky emui a přijde mi to víceméně stejné, jak prostředí jiných výrobců. Poslední dobou mi nevyhovuje hlavně prostředí Samsungu, který za každou cenu potlačuje bixby atp. Takové nejčistší mi přijde od LG. Vím, že se akorát občas u emui kritizuje neodladěnost, což můžu osobně potvrdit - po restartu se mi opakovaně mění nastavení automatického jasu, například.

S tou kauzou Huawei to nebude snad takové drama. Bezpečnostní záplaty telefony dostávat budou, akorát ty nové v nejhorším případě už budou odstrižené od Googlu, což by byl asi dost problém. Jenže kdoví jak to dopadne..

Obecně je to s těma menšíma telefonama dnes tragédie. Není skoro z čeho vybírat. Přijatelný je snad ještě pixel 3a, S10e nebo p20 *+Samsung A40 myslím. Ale stejně jsou ty telefony rok od roku větší.
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ice.bc 24. 11. 2019 16:24

Lokomot1:, souhlasím, Pixel 3a už jsem taky skoro pořídil :-)
Osobně nemám ani tak problém s velikostí (krom těch opravdu přerostlých pádel), jako s hmotností. Prostě cítím v ruce každý gram :-)
ice.bc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 24. 11. 2019 16:25

Tak nadstavba EMUI je obšlehlá od MIUI a ta se inspirovala u Applu. Ještě než začalo Xiaomi dělat pořádně telefony, tak už existovaly jejich "nadstavby" co jsem flashoval třeba do HTC. Dříve jsem cpal týdenní verze do Xiaomi a přestalo mě to bavit. Přes dva roky používáme doma jen global ROM v telefonech a nemám potřebu se do nich hrabat. Osobně se mi taky líbí to SE, ale bál bych se té baterie. Prostě pod 4000mAh zatím nejdu. :-D Je pravda, že každý používívá telefon trochu jinak.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 11. 2019 16:35

bez, nebo jen s minimální nadstavbou jsou Motoroly a Nokia
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 24. 11. 2019 17:18

Spis bych misto Se vzal MI 9 Lite, sice ma o chlup mene vykonny SNAP 710, ale za to ma baterii 4030 mAh, jack 3.5, slot na microSD.
Jinak schvaluji prechod na Xiaomi, nic lepsiho dnes za ty penize nekoupis.
Naposledy upravil jrk1 dne 24. 11. 2019 17:42, celkově upraveno 1
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod rumukrad 24. 11. 2019 17:37

Dneska tu někdo postoval slevový kód který platil na mi9se 128 giga...pouze na modrou variantu. Ale vycházelo to po slevě na 6000(myslim alza nebo mall) to by mohl být argument.
rumukrad
Junior

Odeslat příspěvekod ice.bc 24. 11. 2019 19:17

Jrk1: pro mě je opravdu spíš podstatnější ta hmotnost, tj. 155g vs 179g ve prospěch Mi 9SE.
Možná je to zvláštní, ale pro mě je to jeden z důležitých parametrů. Nikdo to asi moc neřeší, ale pokud máte tel. často v ruce, je nějakých 20g hodně znát. Bohužel, výběr je tím pak značně omezen :-)
ice.bc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hons 24. 11. 2019 19:23

Presel jsem u huawei psmart na redmi note 7 a pohoda.nasteveni trosku jiny,hmotnost pri cca 50.hovorech taky v pohode
Foto o 50%lepsi(jen pro info)
hons
Junior

Odeslat příspěvekod jrk1 24. 11. 2019 21:55

Ano RN 7 je super. Ale kdyby dnes nekdo kupoval tak uz vzit RN 8- delsi podpora, jinak jsou telefony podobne dobre.

-- 24. 11. 2019 21:59 --

ice.bc píše:Jrk1: pro mě je opravdu spíš podstatnější ta hmotnost, tj. 155g vs 179g ve prospěch Mi 9SE.
Možná je to zvláštní, ale pro mě je to jeden z důležitých parametrů. Nikdo to asi moc neřeší, ale pokud máte tel. často v ruce, je nějakých 20g hodně znát. Bohužel, výběr je tím pak značně omezen :-)

MI 9 SE je super. Vyborny fota, display, cpu.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod stm01 24. 11. 2019 22:34

ice.bc píše:Jrk1: pro mě je opravdu spíš podstatnější ta hmotnost, tj. 155g vs 179g ve prospěch Mi 9SE.
Možná je to zvláštní, ale pro mě je to jeden z důležitých parametrů. Nikdo to asi moc neřeší, ale pokud máte tel. často v ruce, je nějakých 20g hodně znát. Bohužel, výběr je tím pak značně omezen :-)

No ono to je oboustranný. Pokud máš telefon stále v ruce, tak váha OK, ale zase asi budeš muset častěji nabíjet.
Jinak výkon Mi9Lite a Mi 9 SE je skoro stejný. https://www.kimovil.com/en/compare/xiao ... mi-mi-9-se Teď je v Alze Mi9SE 128GB za 6600,-.Pro mě osobně má hodně plusů MI9 Lite kvůli kterým bych šel raději do něj. ;-)
Naposledy upravil stm01 dne 24. 11. 2019 23:15, celkově upraveno 3
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 24. 11. 2019 22:47

Ano telefon MI 9 lite opravdu nema slabe misto za tu cenu kolem 6k. Asi nejlepsi volba cena/vykon/vybava/kvalita.
jrk1
BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků