Výkonný vodotěsný kompakt s dobrým foťákem

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Beaumont 23. 8. 2019 12:16

Zdravím, pomalu se rozhlížím po náhradě za moji Xperii Z1 Compact. Sice pořád funguje dobře, ale už má 6 let (!), třetí baterku a mám pocit, že citlivost na WiFi a GPS už není, co bývala.
Požadavky:
- Android (iPhone nechci)
- MALÉ rozměry. Je mi jasné, že tak malý výkonný telefon už není a asi nebude, ale o každý milimetr na výšku méně je výhoda. Hmotnost je mi fuk.
- IP67 nebo 68
- Co nejlepší foťák. Fotím hodně a fotky z mého mobilu občas jdou i do tištěných časopisů na kvalitním papíře. Video ani selfie mě nezajímají, za těch 6 let se Z1C jsem udělal jedno selfie a natočil asi pět videí.
- Solidní výkon a stabilita systému. Nesnáším, když se telefon "kouše". Na druhou stranu skoro nehraju hry.
- Slušná výdrž
- Dual SIM výhoda, ale ne podmínka. Totéž 3,5 mm jack a čtečka otisků prstů (nejlépe na boku).
- Cena je mi víceméně jedno
- Nepotřebuji žádný super design (beztak ten mobil bude celý život v silikonovém pouzdře), ani bezdrátové dobíjení
- nechci Huawei

Zatím mi vychází tyhle možnosti:
- Samsung Galaxy S10e: asi fajn věc, jen by mi chyběla notifikační dioda a Samsung jako značku moc nemusím (služební Galaxy J3 jsem měl párkrát chuť mrsknout o zeď).
- Google Pixel 3: hodně mě láká, ale není dual SIM... :'( Jo a zatím jsem ho nikde neviděl naživo.
- postarší XZ2 Compact: moje oblíbená značka Sony, ale foťák XZ2 se asi s S10e nebo Pixelem 3 nedá srovnat.
- počkat, jestli Sony vypustí Xperii 4 na evropský trh. Sony mám jako značku hodně rád. Ale bude..?

Zapomněl jsem na něco?
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2019 12:23

Huawei P30 možná...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 23. 8. 2019 14:14

- nechci huhlavej
- huhlavej P30 možná...

Stane se... :-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2019 14:17

Přehlédl jsem... sorry
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 23. 8. 2019 14:30

ono toho moc mezi těma kompaktama není.

Samsung S10e by odpovídal požadavkům nejlépe , baterka ale není extra. Dioda by se snad dala částečně nahradit apkou holey light. A J3 máme v rodině, jestli se nepletu, strašná plečka(vhodné opravdu pro nenáročné uživatele).s10 je "trošku" lepší třída.

XZ2 je jak říkáš o dost níž.
Pak ještě snad Mi9Se, ale taky dost kompromisů,spíš střední třída.

Huawei p30, ten má lepší baterii než s10e,a nemá stupidně umístěné tlačítka. Ale zase chybí jack,SD, je větší a je to Huawei.

Osobně bych volil s10e(což jsem taky udělal:-), co vybereš ty, do toho mluvit nebudu, to už si musí každý rozmyslet sám:-)
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Beaumont 23. 8. 2019 19:07

Díky.

lokomot1: Jak funguje u S10e ten "Always on" displej? Když je telefon zapnutý, obrazovka zamknutá a přijde třeba SMS nebo zmeškaný hovor. Objeví se to na té obrazovce, resp. dá se to tak nastavit?
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 24. 8. 2019 13:14

Always on display(AOD) funguje obvykle neustále, nebo v nastaveném čase. Notifikace se tam objeví. Jestli jsi myslel možnost aby se AOD zapl jen když je notifikace, nechápu proč, ale to neumožňují.

Jinak mám ozkoušenou apku AODnotify, která mimo to, že umí dělat třeba blikání kolem kamery když přijde notifokace(což mi teda osobně nefunguje dobře, ale nevím zda to není tím, že vypínám hromadu systémových věcí) tak umí právě zmiňované zapnutí AOD pouze když přijde notifikace(to se zdá funguje ok i mě).
Není to sice pořád dioda, ale je to asi nejschůdnější a nejvíc "battery friendly" řešení
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Beaumont 16. 10. 2019 12:41

Abych to tu nějak uzavřel, dopadlo to na Samsung Galaxy S10e v akci Dny Marianne (20% sleva, čili za 13.600 Kč vč. DPH).
Po pár týdnech používání můžu říct, že telefon je lepší, než jsem čekal. S rychlým, stabilním firmwarem, dobrým foťákem, perfektní rychlou GPS (moje chudinka stará Xperie už se chytala v řádu minut nebo vůbec, nový Samsung za dvě vteřiny...), krásně hlasitým reproduktorem, bezproblémovým používáním dvou SIMek atd.
AOD mi jako náhrada notifikační diody stačí.

Na můj vkus by mohl telefon být ještě tak o centimetr menší na výšku a mít větší kapacitu baterie, ale jinak si nemám nač stěžovat. Snad mi vydrží zase alespoň pět let.

Díky všem za rady.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 16. 10. 2019 13:21

Odpovídal jsem ve vedlejším fóru:
IP68 (voděodolnost) je stále výsadou jen non-čínských výrobců. Sony, LG, Samsung.

jednoznačně dobrý poměrem ceny a užitku je LG G8S za 9992 Kč: https://mobilni-telefony.heureka.cz/lg-g8s-thinq/

Má trojitou optiku, je voděodolný, disple 6,2" a baterie 3.550mah.
K nešnímu dni (to jest půlka října) nemá žádnou konkurenci).

Nejedná se o LITE verzi něčeho jiného, má plnou podporu LTE v Česku, má TOF laser, OLED displej, umí bezdrátově nabíjení, možná překvapivě v balení má i pouzdro (pro někoho důvod k uvažování).

Video recenze zde: https://www.techarena.cz/recenze-lg-g8s ... ti/a-1137/
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 16. 10. 2019 13:33

KevinTenSpravnej: může být, jenže oproti S10e je to LG o dalších 13 mm vyšší a to už je na mě jednoznačně moc. I ten S10e je o kus větší (hlavně na výšku), než bych si představoval.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 10. 2019 14:07

Tak vem tu Xperii XZ2 Compact, však fotí dobře
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků