Výběr telefonu – prosba o konzultaci

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pesek_no 30. 11. 2016 11:01

Ahoy Ahoy,
Tak jsem tady zase s prosbou o radu….

Nedávno jsem utopil ve slané vodě svoje stařičké HTC M7, takže přišlo období výběru nového telefonu. Otevřu alzu a vyskočilo na mě, že mají (bohužel) jen do dneška akci na nákup na splátky bez navýšení a já si říkám, že by nebylo špatné toho využít. Přeci jen vysolit raketu najednou nebo postupně je rozdíl…A jelikož je akce jen do dneška a pokud bych jí chtěl využít, musel bych tam zajet dnes po práci…

A teď přichází problém s výběrem telefonu, s čím bych rád požádal o radu poradu…Telefon využívám relativně aktivně. Volání přiměřeně, hodně psaní emailu/whatzup, hodně serfování, často používám tel jako WiFi hotspot a hry si občas taky zahraju…Docela mi záleží na tom, jak telefon vypadá. Velikost min 5 palců ale extra velký mobil taky ne…

Obecně jsem byl spokojen s HTC, ale díky klesajícím prodejům a tomu, že přestěhovali servis do Rumunska, s kterým jsem měl docela trable si nejsem jist jestli je to ta správná cesta, ale v zásadě bych se nebránil.

Partnerka má Huawei (Honora) a tam mi moc nesedí MIUI, hlavně z pohledu, že „menu“ má stejný systém jako Iphone, tedy swipe doprava. Já plochy využívám na různé widgety a mám rád menu na button….Na druhou stranu, jsou to hezké telefony (hlavně nový Honor).

Koukal jsem, že je v nabídce loňský Samsung Edge S6 za cca 13K….Telefon se mi líbí, ale nevím zda kupovat loňský model za tyto peníze a zda neměli nějaké “dětské nemoci”…..

Investici bych viděl tak +/- 15K….

Tedy, nějaká rada doporučení…..?

Jo a ofc jen adroid :pozor

Dííky :tleskani :tleskani :tleskani


Edit: btw asi by mi nevadil ani vodotesny telefon :D a btw koukam na MotoZ, máte nějaké zkušenosti / reference a případně zda řešit výkonější nebo levnější variantu....Jen teda ten USB-C mě trošku odrazuje :/
Naposledy upravil Nick Cave dne 1. 12. 2016 00:40, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 30. 11. 2016 11:38

Do HUAWEI, a obecně do každého androidu, si můžeš nahrát launcher (Apex, Nová atd.) a rozhraní budeš mít takové jaké chceš.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kalanis 30. 11. 2016 12:12

za 15k se dá sehnat S7 z EU distribuce
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Junior

Odeslat příspěvekod pesek_no 30. 11. 2016 12:15

hmm tak tyhle kanaly neznam :/ a tak nejak zase preferuji klasickou zaruku, ze kdyz se neco posere tak to ten den mam kam odnest a oprava frci....
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod jan23 30. 11. 2016 22:54

S7 stoji na amazon.de 501 eur
jan23
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 1. 12. 2016 00:24

Huawei P9 (obecně přístroje, které dostanou Android 7.0 Nougat a EMUI 5.0) už umí klasické menu. Viz třeba - https://youtu.be/aboLQrc8Grs takže bych se nebál jej na seznam zařadit. Navíc před časem klesla cena telefonu v oficiální CZ distribuci.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 1. 12. 2016 13:37

Tak ten Huawei P9 je super mobil na kterém si dal výrobce záležet. Mohl jsem jej porovnávat se Samsungem S7 a vybral bych si právě P9. Lépe mi seděl v ruce, lépe se mi ovládal, držel signál a přišla mi vyšší kvalita hovoru. S7 naopak o trochu lépe fotila, o dost lépe natáčela a má lepší jas displeje. I tak stále čekám, jestli se k nám nedostane LG V20.
Jinak tvé požadavky může splnit i LG G5...
Vaso00
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků