Sony Z5 Dual nebo LG G4 H818 Dual?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tark 5. 11. 2016 16:07

Zdravím,

kvůli práci potřebuji plnohodnotný Dual-SIM telefon. Přestože nejsem nějak extra náročný (víceméně žádné hry, chci to jako pracovní nástroj - internet, email, telefon, mapy, navigace, soc. sítě, rozumné focení), je poměrně těžké najít telefon z trošku vyšší třídy, který nemá ten příšerný hybridní slot na druhou SIM/MicroSD (vím, že se to dá vyřešit po rozkuchání SIM atd., ale byl bych rád, kdybych v případě poruchy telefonu nemusel shánět zároveň novou SIM).

Co vlastně od telefonu chci?

- rozumnou velikost - LG G4 mám vyzkoušené v kapse a je to použitelné, i když je to 5,5", rozhodně ne ty 6" krávy...
- aby vydržel nějakou tu chvíli na baterku (ideálně bych chtěl 24 hodin bez přístupu k jakékoliv energii, což je minimálně u G4 perfektně řešitelné druhou baterkou, na cestování je to ultimátní funkce)
- rozumný výkon + dostupnost aktualizací, abych nemusel za 2 roky shánět nový telefon (ale oba jsou na tom víceméně dobře, 3gb ram atd...)
- spolehlivost - chci se na ten telefon prostě spolehnout, nechci řešit chyby, nechci řešit nedostatek šťávy uprostřed města, když potřebuju mapu nebo taxi a tak
- peníze ... přiznám se, že se mi asi nechce dávat 20 tisíc za telefon... g4 dual eu dist. (cz se neprodává) se dá sehnat pod 10 tis., z5 dual se dá sehnat za 12.5 tis. s eu distribucí...
- nepotřebuju kraviny typu měřič typu, zakřivený displej, ...
- lte, bluetooth a podobné věci beru jako samozřejmost (ideálně na obou sim, s tím že mi nevadí je přepínat, vždy pojedu jen z jedné)
- fotoaparát na iPhone 4S považuji za víceméně dostačující, ale samozřejmě se lepšímu bránit nebudu
- čtečka otisků prstů, rychlonabíjení, bezdrátové nabíjení jsou nice to have features

V zásadě jsem došel pouze k LG G4 H818 Dual SIM, které by v současných revizích (SN 510+, ideálně 6xx) již mělo být bezproblémové (bootloop issue), konzultováno s prodejci a s oficiálním zastoupením. Xperia Z5 Dual vypadá taky jako fajn věc, tam jsem nenašel nic, co by mi nějak zásadně vadilo. Nevyměnitelná baterka je v téhle třídě telefonů bohužel asi standard, ale kompenzuje to aspoň rozumná výdrž, byť po roce a půl s tím člověk musí za litr do servisu... :(

Pokud by Vás napadl nějaký jiný přístroj, budu rád za tipy, ale... mě už asi nic nenapadá. Díky za pomoc! :)
Naposledy upravil tark dne 5. 11. 2016 16:23, celkově upraveno 1
tark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2016 16:16

LG G4 DualSim jednoznačně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 5. 11. 2016 16:21

Můžu poprosit o nějaké zdůvodnění? :)
tark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2016 16:31

Kvalitní fotoaparát, vyměnitelná baterie, tlačítka ovládání na zadní straně, je o dost levnější..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 6. 11. 2016 00:08

Jo, to jo, ty ovládací tlačítka na zadní straně sice nevím, jestli jsou plus, ale tipuju, že je to spíše o zvyku... Ostatní názory? :) Díky.
tark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 6. 11. 2016 02:17

Najprv musim poznamenat, ze s fungovanim dual-simov (vseobecne) skusenosti nemam. Ale ak by som mal teda vyberat medzi G4 a Z5 single SIM, asi by som dnes volil Z5. Hoci G4 ma lepsi fotoaparat a vacsi displej.

V prospech Z5 u mna hraje lepsi dizajn, vodeodolnost / vodotesnost, citacka odtlackov, vacsia spolahlivost - G4 trpi bootloopom - vraj aj po serii 508... , taktiez sa obcas cloveku s G4 (teda aj mne) neda dovolat...

Vo vydrzi na bateriu bude lepsia Z5. Vyberatelnost baterie ja osobne neriesim. Radsej so sebou nosim powerbank a mam mozost nabijat aj ine zariadenia.

Ak ale clovek poziva nejaky vstavany telefon v aute, tak LG vie nativne rSAP (remote SIM access protocol) ... a teda zdiela s autotelefonom SIM kartu a plnohodnotne funguje.
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 6. 11. 2016 10:00

To jsou presne argumenty, proc se vlastne ptam. JE mi jasne, ze na zaklade techhle argumentu dava Z5 vetsi smysl, jen G4 se mi proste libi a kdyby nemela bootloop issue, davno ji mam :( Byt ta ctecka otisku prstu je super...

-- 6. 11. 2016 11:08 --

Kazdopadne ja myslel ze problem s nedovolatelnosti je uz vyreseny...
tark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel01 6. 11. 2016 11:14

Řešil jsem stejný problém a jednoznačně vyhrál LG G4 H818. Mám S/N 605, za 7 měsíců žádný problém. Duální Sim funguje bez závad, dobré je řešení přepínání karet. Na zadní ovládání si člověk rychle zvykne, i když ho moc nepoužívám. Telefon má odemknutí a zamknuti pomocí dvojitého poklepu. Display super čitelnost na slunci. Foťák je bezkonkurenční. Výdrž na baterii 1,5 - 2 dny. Nic nevypínám ( GPS, data, wifi ). Infra dioda super, už nehledám žádné ovladače, TV, klimatizací, HiFi věž ovládám z mobilu. Kdybych z nynější nabídky mobilu znovu vybíral, tak bych asi opět volil LG G4.Mozna bych šel do LG G5 dualsim Měl by ji mít CZC.CZ. Ale nejsou s ním žádné zkušenosti.
Karel01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamon 6. 11. 2016 12:46

Měl jsem G5 a doporučil bych ji víc než G4.
Nový lepší procesor ,grafika,konektor c , na displeji zapneš stále ukazující hodiny.
Telefon mi šlapal perfektně !
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 6. 11. 2016 14:24

G5 už má taky hybridní slot... Pokud H818 funguje perfektně, tak by to dávalo smysl :)
tark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richard613 1. 1. 2018 20:40

Zdravím vás, vlastním mobilní telefon Lg G4 815 - S/N 608...(zakoupen v CZC.CZ cca říjen 2016), se kterým jsem byl velice spokojen, ale i můj přístroj postihl problém s bootloop - 1.oprava v záruce cca v květnu, nyní probíhá 2.záruční oprava , navíc přestal fungovat KnockOn. Asi se budu muset porozhlédnout po jiném modelu(bohužel). Můžete mi, prosím, poradit, zdali má stejné problémy i model Lg G4 818 (dualSIM) ? Je u modelu Lg G4 818 dualSIM již vyřešena vadná součástka na základní desce? Slyšel jsem, že model 818 dualSIM je již bezproblémový, ale rád bych, kdyby mi to nějaký odborník potvrdil. Díky
Richard613
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 1. 2018 01:40

I kdyby to někdo potvrdil, tak se jedná již o poměrně starší přístroj a je vhodné zvolit něco novějšího, navíc LG G4 DS je v seriózních eshopech vyprodán a ty co ho mají, tam může být dost velký problém s řešením případné reklamace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richard613 2. 1. 2018 09:49

Díky za zprávu
Richard613
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků