Telefon do 12 000 Kč, náhrada za Sony Xperia Z1

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 8. 2016 22:23

Já G3 nabíjím i 4x za den. Holt každý telefon využívá jinak..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolojang 1. 8. 2016 22:28

Ano s tím souhlasím, ženě která mou G3 podědila zase vydrží 2 až 3dny. Ale já už nechci a ani kolikrát nemůžu nabíjet telefon 2x denně.
Naposledy upravil bolojang dne 1. 8. 2016 22:40, celkově upraveno 1
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 1. 8. 2016 22:29

No pokud budeš 3/4 dne na netu, plus třeba nějaká hra, tak stejně budeš hodně nabíjet a do večera nevydržíš.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mickielli15 2. 8. 2016 04:59

Jejda pardon, já nemyslel Huawei P8, ale MATE 8. :-)
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod Eskymák 2. 8. 2016 06:55

Tak se zeptám ještě jednou nad HTC M9+ nebo nad tím Huawei P9 neuvažuješ z jakého důvodu? Sám také hledám telefon kterým vyměním moji starou S3. Tyhle 2 telefony mě docela zaujaly, tak by mě zajímalo proč ne-e. dík za názory
Eskymák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mickielli15 2. 8. 2016 07:00

HTC jsme míval hodně rád, ale postupem času jim m\slím ujel vlak. Zvolili podobnou strategii, jako Sony a postupně jsem jejich modelům přestal věnovat pozornost. Obě firmy dokázaly udělat výborné telefony, kterým pak nastřelily takovou cenu, že jsem vždy hned utekl :-)

Huawei P9 je asi výborný telefon, ale displej 5.2" je pro mě malý, jediný, komu bych ho odpustil, je Galax S7.

No a Galaxy S7 je teď právě jeden z kandidátů ... chci se zeptat... u té S7 -

1) Když nainstaluju Nova Launcher, nebo Lighting Launcher třeba - vypne se TochWiz? Myslím tím, uvolní se tím ta horda RAMky, co TouchWiz žere a bude k dispozici?

2) Přijdu vypnutím TouchWiz o nějakou funkcionalitu? O jakou konkrétně? Myslím něco, co telefon "přestane umět" vypnutím TouchWiz.

Díky
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 2. 8. 2016 07:36

Něco mi není jasné - měl jsi Z1, dle všeho si s ní byl spokojen a ještě jí teď prodáš za (asi) solidní cenu, ale Z5, která je nyní k mání za velmi hezkou výprodejní cenu a žádný zásadní nedostatek nemá jsi z výběru skoro okamžitě vyřadil. Můžeš rozvést důvod?
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Nechic 2. 8. 2016 09:10

mickelli15: S7 mám, nova launcher prime mám, ale jestli se uvolnila horda ramky ti asi nepovím, protože to nevím. 4GB RAM jsou na mobil tolik, že to na chodu poznat moc nejde a aplikace využívají tolik RAM kolik jen můžou a každé další aplikaci uvolňují místo. Ona volná RAM je leda na chlubení se na FB, jinak k ničemu.

O funkcionalitu nepřijdeš, o nic co by Nova Launcher neuměl nebo jsem si ničeho nevšiml. (Tak jedna věc jo, složky aplikací v základu a možnost přepnutí "ala iPhone" bez drawerů a pak o nějaké docela hezké templáty, ale to má i Nova).

Zapnul jsem Touchwizz a mám využito 78% RAM a to mi tam běží jedna hra. To je asi háček u mobilu jako S7. Drží ty aplikace v paměti dost dlouho a pokud je nevypnete, tak vám mohou žrát baterku a najednou rolujete 40 appkama v pozadí a některé využívají třeba GPS. Ale tak to je už o tom umět si to spravovat a asi na to bude appka.

Baterka u S7 mi přijde na to jaký to má výkon velmi slušná, den bez problémů pokud fakt neždímu výkon nebo GPS nějak cíleně a s obrazovkou na plné gule.


U S7 mám teda i pár nedostatků:
- To sklo je i na S7 lehce zaoblené, takže na to nejde sehnat krycí sklo co by ho komplet zakrylo
- Nelogické umístění zpět vpravo a volume tlačítek vlevo, je to škoda, protože volume jde i fotit a takhle to je přes ruku
- čtečka otisků není tak přesná jako u iPhonu, ale pohodlné to je, to rozhodně
- klouže a s krytem už je příliš velká na ovládání jednou rukou
- rychlost příjmu signálu není nejrychlejší, třeba v metru než se vzpamatuje, tak metro odjede. Blackberry to má mnohem lepší
- To jejich Always On neumí appky třetích stran, nejde ani nastavit úroveň svícení, proti Nokii dost slabota
- Foťák umí 360 fotky, ale vyfotit to tak, aby se to správně pospojovalo je nadlidský úkol
- Reprák dole vpravo je fakt pitomost, zlaté HTC repráky, to byla lahoda. Nemusí kopírovat iPhone ve všem.

Ale jinak je fajn. Já ho koupil kvůli focení, hlavně rychlost, ta je bezkonkurenční, fotky dobrý i když někdy moc malůvkový (hlavně tráva vypadá jak z tapety win XP). Pokud ti o focení nejde, tak si myslím, že seženeš i levnější a rozdíl tolik nepoznáš.

Rozdíl proti S6 je hlavně baterka, ta je na S6 opravdu strašná. No a pak sd karty, systém Samsungu fakt není střízlík. Displeje mají špičkové oba, na to QHD se zvyká snadno.

Každopdáně to jak se telefon drží je celkem podstatná vlastnost a pravdou je, že taková V10 se drží suprově a pokud chceš obra, tak jedině tu. Ještě za úvahu stojí Blackberry DTEK50 co vyjde a jsou předobjednávky nebo velký Priv. Důvodů několik:
Android od Blackberry je skutečně špičkový a má hodně funkcí navíc (např. Hub nebo widgety schované v ikonách, což je návyková věc).
Pogumování Blackberry je příjemné na držení a to u všech BB.
Podpora zaručena na dlouho.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 2. 8. 2016 11:13

mickielli15 píše:Jejda pardon, já nemyslel Huawei P8, ale MATE 8. :-)

Ber Mate8, výborná výdrž baterie, velký displej je super, sám bych pod 6p nešel..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 2. 8. 2016 11:34

Pepan_22 píše:Něco mi není jasné - měl jsi Z1, dle všeho si s ní byl spokojen a ještě jí teď prodáš za (asi) solidní cenu, ale Z5, která je nyní k mání za velmi hezkou výprodejní cenu a žádný zásadní nedostatek nemá jsi z výběru skoro okamžitě vyřadil. Můžeš rozvést důvod?

+1 :tleskani :tleskani :tleskani
To mě také zajímá.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pedes 2. 8. 2016 12:40

Huawei P8 seženete poměrně levně. Huawei P9 je dražší,ale zas budete mít více paměti, čtečku otisků s mnoha dalšími funkcemi a pokud jde o navigaci, tak ta šlape spolehlivě,
Huawei mate8 je fajn, jen je už větší, přeci jen je to 6".
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod mickielli15 2. 8. 2016 18:54

opasino píše:
Pepan_22 píše:Něco mi není jasné - měl jsi Z1, dle všeho si s ní byl spokojen a ještě jí teď prodáš za (asi) solidní cenu, ale Z5, která je nyní k mání za velmi hezkou výprodejní cenu a žádný zásadní nedostatek nemá jsi z výběru skoro okamžitě vyřadil. Můžeš rozvést důvod?

+1 :tleskani :tleskani :tleskani
To mě také zajímá.


No, já si tu otázku dávám taky a musím říci, že to má několik důvodů. První je procesor. Ať si říká kdo chce co chce, procesor Snapdragon 810-ka je sice hi-end, ale pod zátěží se hřeje jako pes na střeše a jeho výkon jde hrozivě dolů. Zkuste si udělat benchmarky několikrát za sebou u 810-ky a třetí, čtvrtý pokus bude výkon klesat hluboko pod hranice Snapdragonu 808 (v přímém srovnání)... i pod hranice 650ky. Prostě já už mám těch hřejivých pocitů u Sony dost. :oops: Moje Z1 má Snapdragon 800 a hřeje taky. Sice ne tolik, ale když na ní dělám něco trochu náročnějšího a nedejbože na ní svitne slunko, už tam mám milovanou hlášku, že se hřeje, nebo (pokud jí mám na nabíječce), že se nestíhá nabíjet. Mě tohle už moc nebaví. Už tehdy jsem za ní dal celkem hodně peněz a proto jsem teď hodně opatrnej u výběru, abych byl pak co nejméně vzteklej :-D Ten Snapdragon 820 prý hřeje taky (to je jasný), ale prý zdaleka ne tolik, má prý dobře řešen heat-management. A navíc má dvojnásobný výkon...
Dále se mi opravdu zdá, že se Xperie za ta léta skoro nikam neposunuly. Nejsou vyloženě špatné, ale mě se postupem času chtělo z mé Z1 přejít jen jednou - a to na Z2. Nakonec jsem to neudělal, říkal jsem si, že až další model, ale ty další modely už byly tak stejné, že ve mě takovou touhu už nevyvolaly. Mimochodem, před Z1 jsem měl ještě Xperii Z. Řada Z-Z1-Z2 byla vývoj, dále už ten vývoj zpomalil. Po Z2 už to bylo na jedno brdo. Je mi to líto, tu značku mám jinak rád.

Proto je to trochu schíza. Zahnutej displej nechci. Velkej displej chci (Mate 8 ideál), hodí se i voděodolnost (Xperia a S7), velký výkon žádoucí (Exynos 8890 a Snapdragon 820). Takže bych chtěl S7 v těle Mate 8 :-)

A já prostě nevím, co je pro mě důležitější, jestli opravdu brutál výkon a voděodolnost (S7), nebo velký displej v kompaktním (relativně) těle s (relativně) menším (papírovým) výkonem (Mate 8 )... :?:

Jinak když Huawei, tak Mate 8, P9 nechci jen z důvodu, že za stejné peníze jsem schopen sehnat S7 a tam mám rozhodnutí zatím jasné (když už má menší displej, tak je aspoň voděodolný)... tak proto.

Nevěděl jsem, že moje požadavky mě zaženou mezi Mate 8 a S7, když jsou to tak rozdílné telefony. Jenže na každém se mi líbí něco jiného... něco mezi je samozřejmě ten OnePlus 3. Mám ještě 14 dní na rozmyšlenou a vidím, že se názor stále obrušuje a vrbí, takže tomu nechám ještě nějaký čas...
Naposledy upravil mickielli15 dne 2. 8. 2016 21:46, celkově upraveno 1
mickielli15
Junior

Odeslat příspěvekod bolojang 2. 8. 2016 19:14

Celkem rozumím, ale telefon který chceš prostě není. Také jsem podobně schizofrene vybiral, nemohl jsem se rozhodnou. Mě ve výběru zůstal mate 8 a v10. S7 jsem vyřadil, ten displej je pro mě prostě fakt malej.
Nakonec to dopadlo tak že jsem koupil oba s tím že jeden vrátím, 14dni zas není tak krátká doba na první seznámení.
Zůstal u mě mate 8.
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 2. 8. 2016 19:54

Doporučuji OnePlus3, psal si tady něco o reklamací, toho se nemusíš bát. Když se ti něco poser*, tak napíšeš na podporu, ta ty pošle domu kurýra a do 2 týdnů, to máš opravené zpět doma.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod mickielli15 2. 8. 2016 21:41

Díky, že jste mi to neulehčili :D

Oneplus se zdá opravdu jako smírčí průsečík mých schizofrenních mozkových pochodů, ale jsou taky věci, na které jsem byl zvyklý, zrovna voděodolnost je věc, kterou jsem sice využil jen párkrát (telefon spadnuvší do bahna jsem nemusel čistit, ale prostě jsem ho opláchnul - nebo jsem opilý zapomněl na chalupě telefon venku a ráno bylo všechno zmoklé, ale Xperia blikla a jela jak z praku - nebo prostě telefonování v dešti a tak podobně), ale právě v těch pár případech mi to zachránilo telefon, nebo umožnilo ho používat tam, kde by jiný použít nešel. A proto, když jsem už (skoro, ne definitivně) vyřadil Xperii Z5, jsem teď k té S7 připoután trochu poutem voděodolnosti...

Vypadá to aspoň, že jsem to opět zúžil na 3 kousky (do doby, než mě něco napadne):

Samsung Galaxy S7
Huawei Mate 8 (kdy k nám přijde Honor V8???) a co P9 Plus, no ten bude drahej zpočátku...
OnePlus 3

.. budu bádat
mickielli15
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků