Lumia 930/950 vs Huawei P8/9

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod blesin 20. 7. 2016 00:11

Ahoj, sem tu nový a byl bych vděčný, kdyby mi někdo soudný dokázal poradit, co by pro mě bylo nejlepší. Sem majitelem Lumie 920, se kterou sem byl spokojený, ale po 3 letech už dosluhuje. Přemýšlel sem o koupi novější, ale po přečtení diskusí pod recenzemi sem nabyl dojmu, že WP je na koncaku a s podporou to může být všelijaké. Já netuším, jestli to mám brát v potaz a zda se mě to nějak dotkne. S telefonem sem byl velmi spokojený, dlaždice mi vyhovují, měl dobrý displej, skvělý foťák, offline navigaci zdarma a vydržel šílene pády. To samé bych u nástupce rád zachoval. Jablko z principu nechci a s Androidem sem měl akorát kdysi tablet, který mě dováděl k šílenství, tak nevím, jestli to riskovat a nebo risknout budoucnost WP. Prostředí WP mi vyhovuje, nevím, co to je sekání se, restarty nebo viry. Sice není tolik aplikací, ale pubertu mám za sebou a nějak mi nikdy nic nechybělo. Používám stejně akorát apku pro FB a Messenger. Nic víc. Děkuji za rozumné a nezaujaté odpovědi. Určitě bych nechtěl utratit vic jak 10, ale ideálně ještě méně
blesin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 20. 7. 2016 06:37

Pokud jsi zvykly na wokna, tak se jich drz. Srovnani android vs windows uz je jinde, nez pred nekolika lety. Ten rozdil se smazava. Jestli z app pouzivas FB a Messenger, pak jdi do Lumie 950, ktera se ted da sehnat uz od 8.500 (patrne distribuce EU)
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladin2 20. 7. 2016 07:07

Nemyslím si ,že by 920 měla dosluhovat.Jen je už třeba vyměnit baterii za novou a pokud používáš wp 8,1 tak přejít na win 10m a pokračovat v používání dále.Měl jsem před 1520 Lumii 900 a nerad jsem ji prodával kvůli nepodporované verzi wp7,8 v době kdy se přecházelo na wp8.920 je přímý pokračovatel 900 a ta byla moc dobrá.Jinak teda potom koupit 950 nebo 950XL jako mám ted já .Na win store jsou už ted nové a lepší aplikace pro win 10 oproti wp 8 či 8,1.Začínají se už objevovat univerzální aplikace jak pro mobil tak i pro PC či tablet.Takže je možnost stáhnout aplikaci pro všechny platformy co člověk doma má.Pokud rád fotíš tak to potom už kup už novou Lumii 950XL ,Má excelentní foták a mužeš s ní fotit i v noci.Jinak na běžné použití klidně postačí ještě i Lumia 920.Má všechny frekvence LTE .Takže i dnes ji nechybí naprosto nic co má dnešní mobil.L920 bych se jistě nezbavoval ,jako druhý záložní mobil ještě klidně pár let poslouží a nemá smysl ji pod cenu prodávat .Je ještě spousta mobilu co její parametry nedosahuje,hlavně LTE.Hlavně je to pořád kvalitně vyrobený mobil
ladin2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek_03 20. 7. 2016 07:29

Jednoznačně Lumii 950. Cena dnes velmi příznivá. Mám ji, naprostá spokojenost. Rychlý a výborný fotoaparát, poslední W10m už jsou doladěné, bleskově fungující. Aplikací je dostatek.
radek_03
Junior

Odeslat příspěvekod J3n015 20. 7. 2016 07:37

Mě osobně by odrazoval už fakt, že dávali k 950 XL zdarma 950 .. Což mi přijde jako nějaký "doprodej" nějaké věci, co už se nebude vyrábět a chtějí to mít rychle za sebou. Já ti můžu říct jen pohled Androidu a ten je vcelku pozitivní, mít dostatek RAM na mé s3 mini, tak bych neměnil. Kupuji teď Honor 7 Lite a do winů bych nešel hlavně nejspíše kvůli nedostatku aplikací vůči App storu a Google Play. Pokud na mobilu používáš jen FB Messenger a win už máš v ruce, není důvod měnit. Ale zbytečně bych nešel do drahých telefonů, ale bohužel jsou teď Buď Lumie 650 (Slabý výkon) nebo 950 (Drahé bestie i po slevě 5000 u O2).
J3n015
Junior

Odeslat příspěvekod blesin 20. 7. 2016 18:05

Moc diky za odpovědi. Mám li být upřímný, tak kdyby 920 nedosluhovala vůbec bych to neřešil. Ale bohužel, když sem přecházel se svým číslem z tmobilu k vodafonu, telefon občas začal dělat to, ze ačkoli sem měl signál a telefon se tvářil úplně normálně, nedalo se mi dovolat. Což je velmi nepříjemné. Navíc jeden z posledních pádů, kdy mi po přeskočení plotu vyskočil z náprsní kapsy u montérek a z cca 2m dal krásného placaka displejem přímo na betonovou podlahu, kde byl bohužel kamínek, odneslo sklo pěkným pavoukem, který se ještě podařilo zvětšit srolováním celého patra kovových schodů. Takže sklo je na kaši a výměna vzhledem k problémům s dostupností podle mě nemá cenu. Jestli ale říkáte, že jinak je to pořád ok telefon, vůbec by mi nevadilo si koupit i treba L925, které se dají najít i okolo 3000, ale to jsou snad nějaké repasy a neví zda se bát nebo ne. Nebo případně L930. Na těchto kusech mě láká cena a to, že vypadají, že jsou se stejným rámem. A protože 920 mi ještě když mela fólii přes displej a silikonové pouzdro, vydržela i přejetí autem, mám v tuto konstrukci důvěru. 950 mi takto bytelná nepřijde, ale možná se pletu. Navíc je už o dost vyšší, takže si nedovedu moc představit běžne nošení po kapsách. Větší plochu displeje bych uvítal, ale raději bez zásadního navýšení výšky. :-)
blesin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladin2 21. 7. 2016 08:31

Aha ,takže 920 vyřízena podobně jako moje 1520 .Moje mi spadla do tramvajového kolejiště ,přesně do žlabku a rozbil se mi displey,ale mobil jako takový je funkční ,jen je třeba vyměnit displey a ten stojí 6000 kč.Proto Jsem koupil za deset litru 950XL dual.Fotak u této nové Lumie mě neskutečně překvapil svojí kvalitou a focením i klidně o pulnoci. Dá se říct ,že v některých aspektech svoji kvalitou zcela nahradí i normální foták.Je fakt, že není tak odolný jako 920 nebo 1520 ,ale vynahrazuje to naprosto špičkovým fotákem.Ted budu k němu kupovat nový obal Mozo a sklo na displey abych ho lépe ochránil.To co se mi stalo s 1520 mě moc štve ,protože jsem s ní byl moc spokojený.Jeden z nejlepších mobilu na trhu.Ted jeho štafetu přebírá 950XL.L930 nemá pamětovku jinak je zcela shodný hw jako 1520 jen má menší 5 palcový displey.Pokud mohu poradit tak už jdi do 950XL případně do menší 950 .Ten fotak totiž stojí za to abys měl tento mobil
ladin2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milil 21. 7. 2016 12:14

Měl jsem 920, teď mám 950. Telefon stále nosím v kapse, v přední i v zadní, a nemám s tím žádný problém. 950 je proti 920 výrazný posun vpřed (včetně verze OS). 950 má konstrukci s odnímatelnou vaničkou (záda + boky), takže když si to náhodou poškodíš, za 800 káblí koupíš nový originál. A na sklo si nalep kvalitní temperované sklo (mám Nilkin). A je to.
Samsung S8
Milil
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 21. 7. 2016 13:45

Rozhodne bych sel cestou 950/950XL, pokud jsi zvykly na L920.
V tvem pripade nema cenu jit novou cestou, protoze bys prisel na to, ze jsi byl stejne nejspokojenejsi s tou Lumii. Navic, dlazdice jsou proste pekny :-)

Jedna vec, kterou mi ale nikdo neuprete je, ze "devetsetdvacitka" je proste designove povedenejsi. Mel jsem ji ve zlute :love: a byl to nadherny telefon. Tyhle flagships uz nejsou tak hezke, ani zepredu, ani zezadu.

Pozor: ergonomie a design jsou dve odlisne veci. Dekuji.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladin2 21. 7. 2016 14:36

Loader: Souhlas Lumie 900 a920 byly nádherné a ja měl 900 .v azurové modři. Dnes se mi podařilo sehnat Mozo kryt v hnědé kůži s nerezovou hranou a vypadá to velice pěkně.Teď Lumie 950XL vypadá na top mobil
ladin2
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků