LTE telefon sloužící jen jako hotspot

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod boongeelay 27. 5. 2016 11:16

Dobrý den
sháním nějaký mobil, který bude jen jako záložní a sloužit hlavně jako přenosný hotspot na cestách. Router s touto funkci kupovat nechci. Takhle mobil připojím na power banku hotovo. Máte zkušenosti s něčím levným, či starším (ale s Lte) co má slušný dosah?
boongeelay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 27. 5. 2016 11:52

Zkušenosti s tímto nemám, ale nejlevnější lte mobil s bezproblémové hotspotem vidím na Vodafone smart speed 6 za 2400 kc. Umí všechny české lte frekvence.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 28. 5. 2016 14:13

Ja si u Vodafone poridil tohle http://www.vodafone.cz/modemy/vodafone- ... i-fi-r216/, vydrz na baterii cca 5 hodin, oproti mobilu a hotspotu to ma vyhodu, ze se to chova jako klasicky router, s moznosti nastaveni vseho, jako u bezneho routeru. Maximalni spokojenost, do auta, na cesty jako delane. Nabijeni pres adapter v aute, nebo z powerbanky samozrejme bezproblemove.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra999 28. 5. 2016 17:20

Umi to Lumie s wp8.1, snad i wp10, ale cetl jsem neco o tom, ze to ms hodla z win10 odstranit, protoze to lidi nepouzivaji. Ja tuto funkci poprve aktivne vyuzivam prave v techto dnech, protoze jsem na chate od stredy a zapomnel jsem si k routeru vzit trafo. A na vesnici tady nemeli a nechtelo se mi nekde objizdet okolni mesta. Prehodil jsem v lumii 1020 sim za datovou z usb modemu a krasne a naprosto spolehlive mi to vysila net pres wifi do tabletu. Rychlost 28/15 Mbit. A protoze se mi lte zalibilo, tak jsem vcera koupil na Aukru lte router huawei 5180 a nahradim s nim predchozi Vodafone R101. Je to levnejsi, nez jakykoli mobil a jednodussi na obsluhu. A na baterku to nepotrebuju.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 5. 2016 19:47

re:Jindra999
Umí to libovolny Android od verze 2.3 oficialně,verze 2.1 potřebovala app např.Barnacle wifi :-) ,jde o hodně využivanou věc odjakživa.Nicmeně Microsoft jde tak nějak svojí cestou - jako vždy,neboli tam kde slunce nesvítí co se tyče mobilů.
Osobně bych ale misto tahaní dvou mobilů si koupil krabičku,je jich natrhu mrtě,napajeni přes powerbank neni problem...Mobil - tablet na cestach tahám,jo to dává smysl..Mobil - mobil,cokoliv,s tim že jeden supluje POUZE funkci krabičky,ne opravdu to smysl nedava když si koupim krabičku,menši než mobil a s větší vydrží ..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 28. 5. 2016 21:39

řekl bych, že ta krabička bude mít výdrž nižší ... pokud tady čtu ohledně toho vodafone routeru 5 hodin, tak to by měl snad mobil zvládnout naprosto v pohodě ne?

v poslední době už kupuju jen mobily s velkou kapacitou (od doby thl 5000 před více než rokem, tak aktuálně mám Ulefone Power) a i podobný mobil, pokud bude jen vytvořen hotspot a nebude zapnutá obrazovka, musí dle mého názoru vydržet déle, když vydrží 2 dny běžného provozu se 7 hod zaplou obrazovkou, tak si myslím, že jako hotspot musí taky aspoň 10 hodin aktivního používání vydržet nebo se pletu?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 28. 5. 2016 22:45

Pleteš se fest. On při tom aktivním využívání jede naplno jak GSM modul, tak Wi-Fi vysílač, baterka dostane slušně zahulit. Nemluvě o tom, že krabička ti umožní vytvořit klasickou síť, ve které se zařízení navzájem vidí, takže má mnohem univerzálnější využití.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 5. 2016 06:24

re:Tomasvlasak
Osobně kupuji telefony s větši kapacitou hooodně dlouho,kdysi za kraleklacka jsem dokonce tahal htchd2 s obludnym krytem kvuli obludne baterii,4000 baterku u androida jsem měl v době kdy THL 5000 nebylo ani v navrhu a za veeeeeelmi solidni baterii se považovalo 1900 :-)
S tou vydsrži se šeredně pleteš,krabička da s prstem v nose telefonu s velkou vydrží na frak,prodavaji se krabičky s baterii kolem 3000o a začni počitat.Zařizení jede na OS jehož jedinym ůčelem je poskytovat konektivitu,nic vic ,nic min,tudiž rozdil ve spotřebě energie je uplně stejny jako když vyčlením v domacnosti jako hot spot notebook misto routeru,ta zbytečna režie je tam i při snaze o maximalnioptimalizaci,o detailech typu hardware krabičky žere min i kdyby sis nastavil v telefonu governors na powersave na 24hodin provozu a ještě ho pošteloval,což mimochodem 99 procent lidí nema a neumí.O dalšich bonusech nemluvě..Telefon čistě jako hot spot - blbost non plus ULTRA.
Ovšem proč koukate po OEM věcech ala VODAFONE krabička je mně trochu zahada :-),vždy a ve všem to jsou šmejdy s nejhoršim poměrem vykon,kvalita,funkce..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 29. 5. 2016 17:21

OEM krabička Vodafone je Huawei. Ale pozor, to je vlastně taky OEM. Tak jaké řešení navrhuješ, něco ze stavebnice Mladý technik?
Policak
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků