Spíš menší, levný a od vodafonu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod michal Žilka 13. 3. 2016 09:56

Čest.
Tak žena si rozbila svou lumii, tak vybíráme náhradu. Chtěla by dát znovu šanci androidu, ale jsem poněkud rozcarovan.

Očekával jsem, že nebude problém koupit telefon s 1,5 nebo 2 g ram, 16 g vnitřní paměť, s notf. doidou, lte a tak. Nový telefon by měl být spíš menší, hezky (to je zásadní :D ) a běžná značka. Bude se z něj volat, psát, nějaká ta fotka, web. Žádný hry, ani koukání na filmy. Ale třeba sam. A3 nemá not. diodu a papírově malou baterku. Jinak by byl fajn. J5 jen 8 giga paměť, takže je asi taky ze hry. Nevím, má nebo nemá diodu?

Měl by být z nabídky vodnika, vypadá to že dá dobrou cenu.
Máte nějaké nápady? Katalogová cena dejme tomu do 6000.

-- 13. 3. 2016 10:03 --

Edit - jo a bude velké plus, když bude i v jiné, než černé barvě. Stříbrná, bílá, zlatá. Cokoli, ale černou spíš nechce...

Babo raď. :)
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 3. 2016 10:08

pokud pouze vodafone, jejich stranky funguji.pokud nikoliv pouze vodafone tak samsung neni jedina znacka na trhu, v segmentu levnych telefonu nemaji jrden jedinej vybavenej konkurenceschopnej model..ad velikost - rozlisil bych fyzickou velikost, s velikosti displaye,4,7 s kravskym ramem bude vetsi nez drtiva vetsina vetsina telefonu s 5 displayem co ma minimalni ramy a bradu.Rekl bych ze na trhu je mobilu kdyz si vyfiltrujes max velikost co acceptujes povicero, protozes ji neuvedl, tezko rict co vlastne hledas..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal Žilka 13. 3. 2016 10:16

Dobré ráno kolego. :)
Jde o celkovou velikost, tedy 4,2 s velkým rámem, nebo petipalec bez rámu. Principiálně se jí líbí spíš telefony s rámečkem než bez něj.

Sám nevím co hledám, dalo by se říct, že tu A3 s diodou a větší baterkou ve zlatý barve... :)
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 3. 2016 10:23

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 13. 3. 2016 10:28

Pokud bude z mobilu psát, volat a sem tam fotka, proč hledáte 16GB vnitřní paměti? To je jak hledat auto s velkým kufrem, kde se bude hlavně jezdit ve dvou a se staženou střechou.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal Žilka 13. 3. 2016 10:32

Jo jo. Ten by byl fajn. Ještě přesvědčit vodnika aby ho dal do nabídky a poskytl slíbenou slevu... :D

Asi se teda na vodafon vykaslem a vezmem huaveje. Holt se připlatí nějaká koruna, než koupit něco, co vlastně člověk nechce.

Diky kluci.

-- 13. 3. 2016 10:35 --

Policak píše:Pokud bude z mobilu psát, volat a sem tam fotka, proč hledáte 16GB vnitřní paměti? To je jak hledat auto s velkým kufrem, kde se bude hlavně jezdit ve dvou a se staženou střechou.


Protože aktualizace, hudba... protože je lepší jezdit kombikem ve dvou, než se snažit nacpat ledničku do VW brouka.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 13. 3. 2016 10:41

Hudba a fotky jsou typicka vec, co patri na kartu. Lidi, co jezdi broukem, si nechaji lednicku jednou za 10 let privezt do domu. Ale jinak P8 Lite je dobra volba. :)
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal Žilka 13. 3. 2016 10:45

Nechci se jí o telefon starat, takže chci mít rezervu na všechno.
Věděl jsem o p8 lite, ale v první fázi jsem otevřel nabídku Vod., ta slibena sleva by byla dobra ale ten nicmoc výběr mě trochu zaskočil.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 3. 2016 11:08

pro zenskou a na dany ucely ten telefon staci, libit se ji bude..huaewei neni etalon castych aktualizaci coz ma jeden nechteny bonus, pokud zjistis ze firmware je ok, tzn. vse funguje jak ma, automatické ota aktualizace vypni.Vyhnes se nejcastejsimu prispevku na mobilmanii - po aktualizaci mi nefunguje, funguje blbe, to a to a to a to
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal Žilka 13. 3. 2016 12:27

:) to je v planu
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod pedes 13. 3. 2016 13:31

P8lite používám asi 4měsíce. Nově i s Huawei Watch a musím říct, že obě zařízení jsou OK.
Update jsem provedel z B133 na B170 a žádný problém se nevyskytl, spíš se mírně prodloužila výdrž baterie.
Fotky při rozumném světle jsou fajn. Chce si to jen osahat jednotlivé módy nastavení a bude s výsledky spokojena. Co je naprosto spolehlivé je GPS a to i bez dat. Rychlá fixace, přesnost. 16GB je dostatečých, pokdu bude chtít,lze rozšířit paměťovou kartou.
EMUI 3.1 je velmi přehledné. Celkově se jedná o odladěný smart, takže doporučuji.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 13. 3. 2016 13:48

Podivej se na Alcatel Idol3 4,7 volné ram 600-800 MB, malé vnitřní paměti se nelekej ve skutečnosti má 16GB, těch osm lze jednoduše zpřístupnit a Vodafone se slevou by měla být zajímava cena, tedy skoro zdarma.
Design pro ženskou ideální.Foťák slušný,výdrž dobrá.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michal Žilka 13. 3. 2016 14:34

Hele na ten jsme koukali. Bylo řečeno, že "je hnusnej a navíc je to alkatel".
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 13. 3. 2016 16:02

Tak to potom musíš platit plnou palbu jinde. Jen malá poznámka: ve skutečnosti vypadá podstatně lépe než na fotkach, nebo maketa a není černý, má notifikační diodu a ta vychytávka s oboustraným provozem taky není marná....
Běhá podstatně líp než samsungy cos zmiňoval.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cabinho 13. 3. 2016 21:11

Jen tak mimochodem, jak u toho alcatelu lze jednoduše získat těch 16 gb paměti? Díky za informaci
cabinho
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků