Telefon do 4 tisíc, menší

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Whoik 28. 10. 2015 21:59

Zdravím,

rád bych radu s koupí telefonu, který by byl určen především na klasické využívání plus nějaké ty hry.

Požadavky:

Úhlopříčka max. 4,7"
Cena max. 4 000 Kč
OS: Android

Nedoporučovat prosím telefony, které nesplňují tyto tři základní požadavky. Předem děkujuu
Whoik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 10. 2015 22:05

Xperia E4g, LG Spirit 4G LTE
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Whoik 28. 10. 2015 22:16

Kromě procesoru je ve všem lepší ten Spirit, co?
Whoik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 10. 2015 22:23

Oba jsou dobré. Tady jsou recenze, někde si oba smartphony vyzkoušej
http://www.google.co.in/gwt/x?gl=IN&hl= ... cenz%C3%AD
https://www.mojandroid.sk/recenzia-lg-s ... 5906279359
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Whoik 28. 10. 2015 23:07

Tak jsem si přečetl i další recenze, no příliš chytrý z nich nejsem :D

LG je hezčí, ale za to po stránce výkonu na E4g trochu ztrácí. Takže nezbyde než kouknout na tu xperiu a doufat, že v reálu nebude tak nehezká, jak vypadá na obrázcích.

Pokud by měl ještě někdo nějaké poznatky, budu vděčný za každou maličkost :)
Whoik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kotrcka 29. 10. 2015 08:21

snapdragon 410 v spirite a mtk 6732 v e4g su na tom vykonovo +- rovnako, mal som v rukach niekolko telefonov s takymto HW a pocitovo je to narovnako.

lg dizajnovo pre mna krajsie, ale e4g ma (napr. oproti e4) celkom slusne plasty, je to matne, nicproti

LG by som bral niekde kde je to mozne bez problemov vratit do 14 dni, kolega si (ale to je uz nejaky ten mesiac dozadu) chcel vziat spirita a skoncil uplne inde pretoze 2 kusy sa mu restartovali a vypinali. u sony zasa napr. na showroome alzy dotyk funguje tak ako sa mu zachce = oba modely maju nieco, co sa moze lahko pokazit :-)

za mna ale asi LG
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 29. 10. 2015 10:00

Hry na androidu pouzivaji vzdy nativni rozliseni displeje? Pak by to Sony melo vyhodu polovicniho poctu px.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Whoik 29. 10. 2015 10:52

To LG je rozhodně hezčí no. Ale ve všech recenzích psali, že se jim systém zadrhával, občas i padaly aplikace. Což je zrovna nežádoucí. U E4g nic takového nikdo nepsal, právě naopak si ho po stránce výkonu chválili, včetně skore v Antutu, které má dost vysoké.

Nyní by mi hrozně pomohl někdo, kdo má zkušenosti s tím Spiritem, jestli je to fakt taková bída jak se všude uvádí.

Plus ještě to LG nemá notifikační diodu, což je dost nepraktické.
Whoik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 10. 2015 12:20

Notifikační diodu má třeba Alcatel OT Idol 2 mini S nebo Alcatel OT Idol 3 (4,7'') ale ten stojí o 1tis. více
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Whoik 29. 10. 2015 12:57

Jo no, ale to už raději tu Xperiu. Přece jenom větší důvěru vzbuzuje Sony než Alcatel.

Vypadá to teda, že mám vybráno. LG vzhledem k pomalému systému a i padajícím aplikacím nemá smysl zkoušet. Zatímco E4g vypadá jako jistota s pouze jedinou vadou, a to že není zrovna hezký :D

Děkuji za spolupráci :)
Whoik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod domcek 29. 10. 2015 19:24

Bohužel, LG šlo hodně dolu s optimilizací levných modelů. V dobách L90, G2 Mini na tom byly super, teď je to špatné.

Zato Sony je na tom stále velmi dobře, takže co do plynulosti bych šel určitě do Sony Xperia E4g.
Nokia 3310 - SE K750i - SE K550i - Nokia 5130 - HTC Touch Pro - Motorola Defy plus - Sony Xperia V - LG G2 32GB
domcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 30. 10. 2015 12:03

Tátovi jsem v létě pořídil Xiaomi redmi 1s ve výprodeji za 3k nikde se nic neseká miui je na něj luxusně odladěný a hlavně výborně fotí a má výbornou českou podporu.Ženě jsem ho objednával před rokem přímo z etotalku z číny za 4,5k a taky se neseká chápu že redmi 1s už asi neseženeš ale ta 2 by mohla být dobrá volba.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dojo 30. 10. 2015 13:17

4.7 je vcelku omezujici pozadavek pri te cene, lepsi vyber by byl v 5"

LG H440 Spirit - HD displ a LTE, u ostatnich se bude muset slevit z rozliseni nebo LTE (no, jeste mne napada Benq, ktery nabizi O2, ale ten nebudu doporucovat)


pokud by nebyl problem 5"
tak bych kouk na
Vodafone Smart Prime 6 / Alcatel OT7044 Pop (2) Premium
Huawei Y6
Lenovo A6000

pokud by nevadilo lehce pod 5tis
tak
Alcatel OT6039 Idol 3 (4.7) - na tu cenovou kategorii vcelku dobre zpracovani a zvuk
Vodafone Smart Ultra 6
Samsung J5
dojo
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 1. 11. 2015 22:49

hauzz píše:Tátovi jsem v létě pořídil Xiaomi redmi 1s ve výprodeji za 3k nikde se nic neseká miui je na něj luxusně odladěný a hlavně výborně fotí a má výbornou českou podporu.Ženě jsem ho objednával před rokem přímo z etotalku z číny za 4,5k a taky se neseká chápu že redmi 1s už asi neseženeš ale ta 2 by mohla být dobrá volba.

To gratuluji, ja mam s 1S opacne zkusenosti. Velke problemy s padanim app, nestabilni prostredi a to i pote, co jsem si to upravil podle sebe.
Navic 1S uz nesezene v kloudnem obchode.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Whoik 24. 11. 2015 17:54

Obnovuju svůj topic, jelikož na Alze bude sleva na Xiaomi Redmi 2 16GB.

Bude stát 4 300 Kč, což se ještě dá.

A proto se ptám Sony Xperia e4g nebo Xiaomi Redmi 2 16GB?
Whoik
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků