Koupě mobilu z Číny - Xiaomi

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tnqm 22. 5. 2015 13:23

Zdravim,

láká mě koupě mobilu z Číny, konkrétně kousku Xiaomi Redmi Note, ale nemám s tím žádné zkušenosti tak jsem se chtěl zeptat někoho, kdo už takhle mobil kupoval.

Jaký by jste doporučili obchod? Koukal jsem na ebay a aliexpress, zaujali mě tyto nabídky:
ebay:
http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Redmi-No ... 43d9c10859
aliexpress:
http://www.aliexpress.com/item/Original ... .55.srFbpV
tady to je velice zajímavé, je tam osmijádrová verze s 2gbram + dualsim a ještě levnější než ta verze singlesim se 4jádrem. V čem je háček?

Také by mě zajímalo jak je to se zárukou a kompatibilitou (jestli vůbec půjde do evropské zásuvky, jestli je tam čeština atd..)


Děkuji.
tnqm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uursik 22. 5. 2015 15:00

čeština tam určitě bude, zásuvku - napíšeš mu, že chceš adaptér do zásuvek v EU a oni pošle prostě to co je u nás. záruka asi rok - ale - musíš poslat zpátky tomu obchodníkovi.
uursik
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 22. 5. 2015 16:41

Snad mě někdo zkušenější opraví, ale nevidím jediný důvod proč jej kupovat z Číny. Pokud jde o češtinu, tak tu tam na našem trhu ručně dohrávají díky české a slovenské komunitě. Ale to si jen trochu zručný člověk dokáže udělat sám. Pokud jde o cenovou výhodnost. No, mohou to poslat jako dárek, aby to uniklo pozornosti celní správy. Jestli to půjde podle zákona a celníci si toho všimnou, připočti si DPH. A voilá, máš úsporu pár stovek a jen roční, poměrně obtížně vymahatelnou záruku.
Jinak na našem trhu bych úplně nevěřil "oficiálnímu" prodejci xiaomimobile.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 22. 5. 2015 19:35

presne jak pise pan kaja .. dneska uz bych hodne vahal co objednat.driv jsem usetril cca trojku i s poplatky ale dnes je v cine vetsinou mobil bez ceskych LTE (pokud nechces LTE tak i tady koupis lip).
tech tvych 160$ je neco pres čverku.k tomu poplatky u nas a mas skoro pet tacu.
ted se tu nekde probiralo co ma vzit.huawej 7 (nebo co to bylo) ci lenovo a7000 .. oboji cca za pet tacu. 5.5" HD s 2Gb ram .. zaruka u nas a plne LTE .. najde se toho v teto cenove relaci urcite vic .. co chces vic?
Ps: mozna prijde zase doba na telefony z aliexpressu ale ted si myslim ze asi ne ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kotrcka 22. 5. 2015 23:20

presne tak.. si vezmi, napr. minule na gizchina.cz chvalili ako super sa da kupit v cine honor holly a pritom tu v CR bol v ten tyzden asi o 50 korun drahsi ako priamy pepocet ceny, mal si ho tu hned, s 2 rocnou zarukou, moznostou vratenia...

a ani nehovorim ze v pripade nezaplatenia dane sa dopustas precinu. stoji to za to?

kedysi ano, rozdiel bol velky pretoze konkurencia "dovozcov" bola mala. ale dnes usetris 10 percent ceny ale tie mozne problemy za to nestoja. radsej si jeden mesiac odpustim chodenie "na jedno" a prachy hned su.
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guru jára 23. 5. 2015 06:38

tnqm píše:...
tady to je velice zajímavé, je tam osmijádrová verze s 2gbram + dualsim a ještě levnější než ta verze singlesim se 4jádrem. V čem je háček?
...

U každé verze je použit jiný čipset, Dual SIM verze je bez LTE.
guru jára
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 5. 2015 07:15

U té verze s LTE jsou jen 2 pásma - 1800 a 2100 MHz, u nás nedostatečné
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 23. 5. 2015 20:06

Pokud mobil neplánuješ delší dobu vyměnit (2 roky?), tak bych bral něco s LTE. Rozšíření 3G už stahnuje a právě LTE je na vzestupu.

LTE telefony jsou dražší - kvůli dražšímu modulu, náročnost pro prodej v Evropě atp. to vše se promítá do ceny viz třeba Huawei G7, který je znatelně dražší (ale výkonově srovnatelný), ale je připraven na Evropu. :-)
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod raduzza 23. 5. 2015 20:37

Ahoj, nekupovat, tak jak píšou ostatní, bude ti chybět LTE na českých pásmech, min. by musel mít telefon 800MHz LTE případně ještě 900Mhz (to spíše jako bonus-VODAFONE-prý toto pásmo nakonec opustí). Záruka 1 rok, pokud bude reklamace, budeš bez telefonu 1-3 měsíce a balík tam tě bude stát cca. 300Kč, zřejmě to celníkům neujde, CLO se platí od 22E do 149E, nad 150E se už platí i DPH, s druhou částkou se tam vlezeš naštěstí. XIAOMI má suprovní nástavbu, mám Hongmi, ale už se dívám po něčem lepším, rychlejším a hlavně ať to má české LTE pásma. Pokud by byl doláč za 20Kč jak tomu bylo před lednem 2015, tak se to "vyplatí", ale při 25Kč už to není zajímavé.
raduzza
Junior

Odeslat příspěvekod kubis 23. 5. 2015 21:19

do 22 EUR - bez cla a bez DPH
22 - 150 EUR - bez cla, DPH se platí
nad 150 EUR - platí se clo i DPH
MobilMania: iPhone 6+ 64GB
Živě: i5-2500K, GTX 560 Ti, W10
Garáž: VW POLO 1.2 TSI
kubis
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 23. 5. 2015 21:38

Clo se na mobily NEPLATÍ. Na ceně nezáleží, platí se jen DPH od 22 E.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod guru jára 23. 5. 2015 21:47

Tak tak, telefony jsou bezcelni zbozi.
guru jára
Junior

Odeslat příspěvekod pwnz 23. 5. 2015 22:58

Taky jsem driv kupoval telefony + tablety z AliExpressu, ale dnes se to uz nevyplati predevsim kvuli nevyhodnymu dolarovymu kurzu, ale taky kvuli cim dal tim prisnejsim celnim kontrolam.

To ze ti na to napisou gift je sice hezky, ale fungovalo to spolehlive cca v roce 1995 :)
V posledni dobe byla jedina sance na nedoplaceni DPH odeslani expresni postou, zpravidla DHL ktery maj vlastni celni rizeni, ktery vubec nehrotej a ridej se opravdu jen tim, co na balicek napsal cinan.
ALE od lonskyho tusim Listopadu zmenilo DHL prepravni podminky, a nove si uctuje za "zastoupeni v celnim rizeni" 490 korun poplatek, takze logicky zacali zasilky kontrolovat vic, aby si zvysili trzby. Takze te to pres DHL dnes paradoxne vyjde jeste mnohem draz, cca 35$ postovny + 21% dph +490 korun.
pwnz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků