Mobil na geocaching

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BigT 12. 4. 2013 09:02

Nechci te zrazovat, ale u Windows Phone to tak se staženými mapami nefunguje, nelze tam nahrát jen některé... Aplikace od Groundspeak je totálně useless... Jediná použitelná pro WP je maloo geocaching.
Jinak plus u Nokie 620 je toto: http://www.obchod-nokia.cz/nokia-cc-306 ... -lumia-620. Lítat s běžným telefonem v dešti po keškách je riziko.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daffid 15. 11. 2014 11:06

Oživuji. Také bych chtěl pořídit nový telefon hlavně na geocaching, a hlavní je tedy GPS, Glonass a kompas. Ale navíc chci, aby byl mobil menší než 120 mm, měl slušný foťák, blesk, notifikační diodu, baterii s kapacitou alespoň 2000 mAh. Nechci procesor Realtek, protože to je co se týká GPS prý sázka do loterie. Jinak klidně i jednojádro, ale spíš to s ohledem na požadavky na foťák vidím na dvoujádro. Operační pamět aspoň 1 GB.

Notifikační dioda není podmínkou, dá se oznamovat i pomocí blesku. Ale jsem na to zvyklý. Problémem je spíš ta velikost. Teď mám Sony xPerii Tipo a ta už mi přijde moc malá. Ale pádlo taky nechci, protože při splašeném pobíhání po lese chci telefon bezpečně držet i za horní hranu (ukazováčkem).

Jsem trochu skeptik, protože mi přijde, že sehnat středně velký mobil s mnou uvedenou výbavou je těžké.

Zatím jsem koukal na různá LG, Sony xPeria M (problém s GPS), i Huawei a tak. Co se týká Samsungů, tak vím z okolí, že pokud chci signál GPS, musí být aspoň na chvilku zaplá data a to je na houby (bydlím v pohraničí). Ale zase jsme někde četl, že Samsung Ace 2 chytal satelity i v offline režimu. Ale všechno je buď moc velké a nebo malé a nesplňuje požadavky. Zatím jsou tedy favoriti LG Optimus L9 II a LG F60. Ale fakt bych raději neco menšího.

porovnání: http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... 79%2c52850

Cenový limit je 4500,-

A bylo by fajn něco rozšířeného, aby to mohl hned rootnout a dalo se sehnal silikonové pouzdro.
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 15. 11. 2014 11:13

Ascend Y 550. Má vše co potřebuješ za tři tisíce.
Soubory jdou přesouvat na SD kartu, dlouhá výdrž, rychlonabíjení, výborný fotoaparát, LTE všechna pásma, GPS + Glonass .atd.

http://www.svetmobilne.cz/huawei-ascend ... zdeho/2848
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 11. 2014 12:36

Daffid píše:Nechci procesor Realtek, protože to je co se týká GPS prý sázka do loterie

Ano dany procesor bude celkem jistě loterie :-)
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daffid 15. 11. 2014 13:21

ramses33: Díky, ale právě ta velikost...
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 15. 11. 2014 13:25

Velikost? Ta je na hraně nepoužitelné malosti.
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daffid 15. 11. 2014 13:37

To je právě věc názoru. Já preferuji menší mobil a ani stávající xPeriíí Tipo (103 mm) nepovažuji za nepoužitelnou.
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 15. 11. 2014 13:42

Hm...To comáš je dost parodie.
Displej

Rozlišení displeje 480 x 320

Velikost displeje 3.2 "

Počet barev 262000

Budeš koukat na to, o co jsi přišel.
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daffid 15. 11. 2014 13:49

Není to parodie, je to prima mobilek. :) Pokud nechci koukat na filmy nebo hrát náročné hry. Abych to trochu osvětlil. S mobilem nejen hledám kešky, ale i běhám a docela rád bych ho nosil v kapse. Kolega má Samsung S5 a trhá mu to kapsu, ale podle tebe už to je normální mobil. Zkrátka a dobře jsem požádal o doporučení na něco ne přehnaně velkého s limitem velikosti a tak prosím buď poraď nebo neraď, ale přesvědčování ke koupi "pádla" nepadne na úrodnou půdu.
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod ramses33 15. 11. 2014 14:25

Mistře.
Parodie je tvůj displej. Samsung S5 je jiný telefon a nebyla o něm řeč. Asi ti to nedoklaplo a vymýšlíš si. Ale to je tvoje vlastnost. Jiné doporučení nemám.
Na heuréce si zadej svoji požadovanou velikost , třeba ti něco vypadne. Ale nebude to schopné a adekvátní užití.
http://mobilni-telefony.heureka.cz/huaw ... e/#section
Rozměry Ascend 133 x 68 x 9,5 mm, nejsou rozměry pádla. Chceš mobil na mapy a na displeji chceš vidět prd . K tomu připočítám další záležitosti , tak se nad tvoji odpovědi jen směji. ;-)

Měj se a žij spokojeně.

Dodatek
Máš pravdu v tom, že podle mne je pět palců normální mobil. Ano to je pravda.
Není to ale S5. ;-)
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daffid 15. 11. 2014 17:06

Tak ještě jednou. Když napíšu, že chci mobil do 120 mm vysoký, tak to píšu proto, že chci mobil do 120 mm vysoký. Tvoje rada mi připomíná rady typu: "Chtěl jsi poradit mobil do 5000,-, ale když si 2000,- připlatíš, můžeš mít xy. Prostě rada na nic. Budeš se divit, ale prd na mém displeji nevidím a plně mi dostačuje. Důvodem plánované koupě nového není velikost displeje.
Daffid
Junior


Odeslat příspěvekod my.dre 15. 11. 2014 21:39

Pokud by nevadila qwerty klávesnice tak bych volil Blackberry Q5, sice má horší foťák, ale jinak všechny parametry splňuje.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Junior

Odeslat příspěvekod Daffid 15. 11. 2014 21:52

Blackberry nemá Androida. Přišlo mi to tak samozřejmé, že jsem to ani nepsal. Ale děkuju za snahu.
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2014 21:59

Mobil na GC - nesmysl.
Kdo to myslí s GC alespoň trošku vážně si pořídí něco normálního, třeba i tu nejlevnější Dakotu nebo Trexe.
Nazdar
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků