Mobil na Vánoce WiFi/Dokumenty/

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod U-Turn 27. 11. 2011 14:06

Dobrý den,
zase nastal čas Vánoc a (a navíc se mi odporoučel mobil) takže je ideální čas na koupi nového stroje. O cenu mi moc nejde, ale ideální by bylo něco kolem 5 000,- Samozřejmě, že pokud mě přesvědčíte o jeho kvalitách, rád si za něj klidně i připlatím!

Telefon budu potřebovat hlavně na sms (tedy nutná sdílená pamět na sms), volání, práci s dokumenty - čtení i editování (tady bych asi uvítal hw qwertz klávesnici), internet (WiFi) a pokud by mobil nabízel i GPS bylo by to super. Foťák mi je úplně jedno, ale když už by ho telefon měl, tak by bylo dobré aby zvládal focení textů. Na Operačním systému mi také nezáleží, ale telefon musí běhat svižně.

Předem všem moc děkuji za konstruktivní příspěvky ;-)
U-Turn
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2011 14:14

Nokia E5.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod U-Turn 27. 11. 2011 14:19

A jak je na tom ta Nokie se vzdálenou synchornizací? Je nějáká šance, že na ni Nokia uvolní aktualizaci na novou verzi Symbianu? A nenabizí Nokia (nebo někdo jiný) alternativu k tomuto telefonu? Protože se mi upřímně moc nelíbí.. působí na mě nějak lacině
U-Turn
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 27. 11. 2011 14:52

56 a E75, ale ty jsou cenově jinde.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod U-Turn 27. 11. 2011 15:03

A jak to na těch telefonech je s internetem? Nebyl by na to vhodnější dotyk. displej? Nebo se to dá zvládnout?
U-Turn
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2011 15:22

Působí lacině? Ať na ní koukám, jak na ní koukám, tak dle mého působí luxusně. Na surfování v E5 je dle mého stále nejlepší symbianová Opera Mini. Já v dotykáčích zas nějakou výhodu pro surfování nevidím, resp. velký displej ano, ale dotyk ne. Na E5 člověk projíždí šipkama po jednotlivých odkazech. Na dotykáči musím stránku zase brutálně vyzoomovat, abych se do některých odkazů strefil a většinou se stejně nestrefím. Ideální je tedy něco s velkým displejem a šipkama, alespoň pro mě.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod U-Turn 27. 11. 2011 15:32

Mno, je možné že v reálu vypadá lépe než na fotkách, zajedu se na ni zítra kouknout do města ;-)
A jak to vypadá s tou aktualizací na Annu na E5? Je vůbec Anna ve verzi pro nedotykové?
A nebylo by tedy něco s velkým displejem a šipkami? :-D
U-Turn
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2011 16:59

Anna samozřejmě nebude.

Velký displej + šipky = N97, C6, Xperia Play, Xperia Pro, Xperia Mini atd. Nicméně na Androidu ti šipky pomůžou při pohybu po stránce, takže nebudeš muset patlat, ale na odkaz pak stejně budeš muset kliknout.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 27. 11. 2011 17:07

Nic „patlat” v androidu na Sony ericsson xperia mini pro nemusíš. Vše lze šipkama a entrem.... Teď jsem to zkoušel v Opere mini ;-)

-- 27. 11. 2011 17:08 --

Předpokládám tedy, že velká SE xperia pro na tom bude stejně.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paulis2 27. 11. 2011 18:06

Ano, jak píše Reku, i na Xperii pro lze potvrdit entrem.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 11. 2011 18:11

Sasakr píše: Na dotykáči musím stránku zase brutálně vyzoomovat, abych se do některých odkazů strefil a většinou se stejně nestrefím. Ideální je tedy něco s velkým displejem a šipkama, alespoň pro mě.

Tohle je blbost, trefím se perem i prstem do všech odkazů bez problémů, bez zvětšování stránky. To záleží na mobilu, ale naházet je do jednoho pytle je blbost.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2011 18:59

Nj, já se nestrefím. Perem by nebyl problém, prstem je.

Reku píše:Nic „patlat” v androidu na Sony ericsson xperia mini pro nemusíš. Vše lze šipkama a entrem.... Teď jsem to zkoušel v Opere mini ;-)

No to jo, ale v Androidím prohlížeči?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 27. 11. 2011 20:35

Teď jsem to zkusil a taky OK - šipky a enter :-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod U-Turn 27. 11. 2011 21:01

Tak dobrá tedy.. Který přístroj by nejlépe vyhovoval mým požadavkům?
U-Turn
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 27. 11. 2011 21:09

Nejlépe .... ? To nevím. To se budeš muset jít na ty telefony podívat. Podle mě je Nokia E5 i Xperia mini pro dobrá volba...
E5 má mnohem delší výdrž baterie a navigaci grátis. Má displej 320x240. Nemá autofocus.
Xperia mini má nic moc výdrž baterie, má ale k hardwerové klávasnici navíc dotykový displej 480x320. Má autofocus.
Výsuvná i pevná klávesnice má své výhody a nevýhody .....

Volit musíš sám:
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?c ... 54%2c21997

-- 27. 11. 2011 21:13 --

Ke srovnání můžeš přidat jakýkoli jiný telefon.

Nokia E5 je v české distribuci za cenu něco nad 4000 korun.
Xperia mini pro je nejlevnější u Vodafone za 4977 korun.
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků