Telefon pro občasnou práci s MS Office, kolem 5 000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Janelita 7. 11. 2011 20:08

Dobrý den,

jsem ve světě mobilního internetu nováčkem, tak prosím mějte trpělivost. :-)

Z pracovních důvodů by se mi hodilo být online prakticky pořád, když nespím. Potřebovala bych mobil s těmito vlastnostmi:
- snadné a pokud možno pohodlné psaní e-mailů (musí být s českou diakritikou, pokud to není samozřejmost, a taky často píšu německy a ráda bych psala s přehláskami a ß),
- přístup na Skype a na Gmail,
- prohlížení a ideálně i editování dokumentů v MS Office a PDF,
- možnost propojit s notebookem (u toho příštího si dám pozor, aby měl Bluetooth, ale to bude za rok až dva; současný notebook jej nemá, takže předpokládám, že budu potřebovat kabel).

Představuji si to tak (nesmějte se, pokud píšu nesmysly!), že když musím odejít od notebooku, aktivuju na mobilu internet a dostávám tam okamžitě zprávy, když mi někdo napíše na Skype nebo na e-mail. Potřebuji mít současný a permanentní přístup ke dvěma účtům na Gmailu. Když naopak pracuji s notebookem, nechci, aby mi e-maily a vzkazy souběžně pípaly i na mobilu.

Kromě výše uvedeného budu asi občas využívat vyhledávání na Googlu, mapy apod. Facebook ani ICQ nemám, na videa se z mobilu asi taky dívat nebudu. Vůbec mi nezáleží na tom, zda mobil bude mít foťák (vím, že dnes už je to standard, ale případná horší kvalita mne od koupě jinak ideálního přístroje neodradí) a hry. Nejsem moc hračička, takže na nějaké vychytávky si nepotrpím. Chci spolehlivý a praktický přístroj.

Občas se vyskytuji v odlehlejší oblasti v ČR, kde sice je wi-fi, ale ne dvakrát spolehlivé, takže v případě potřeby budu muset mobil využít k poslání souborů z notebooku či ke stažení souborů z e-mailu na notebook. Většinou se vejdu do 200 kB, ale může se přihodit, že budu potřebovat třeba i 5 MB.

Uvedená cena (5 000 Kč) je spíše orientační. Budu se rozhodovat spíše podle poměru ceny a kvality, takže nevylučuji, že zvolím mobil za osm tisíc, pokud budu přesvědčena, že to stojí za to.

Kromě doporučení vhodných značek bych ocenila, kdybyste mi poradili, zda si mám mobil koupit u operátora (dotovaný?), nebo klidně kdekoli jinde. Operátor bude nejspíše T-Mobile, protože má suverénně nejlepší pokrytí ve výše zmíněné odlehlé oblasti. Volbou tarifu se budu zabývat v dalším kroku. Doufám, že je to logický postup.
Janelita
Junior

Odeslat příspěvekod marcello 7. 11. 2011 20:40

ako to citam, ja by som odporucil Nokia E5-00. Presne tak ho pouzivam aj ja a som nadmieru spokojny s pomerom ceny co som za nu dal (178,-€ -4.500 CZK) a co z toho telefonu vyuzijem.
http://www.gsmarena.com/nokia_e5-3198.php
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 11. 2011 21:01

E5 mám a nedoporučím. Teoreticky by vyhovovala na jedničku, prakticky je práce s maily děsná. Resp. už jen zprovoznění vyžaduje speciální postup, protože běžným to prostě nejde (viz téma o telefonu). Nepovedlo se mi zprovoznit na seznamu imap4 a v současnosti ten mail nefunguje vůbec. Odesílání mailů nejde (ale přitom dříve šlo) a nenačtou se obrázky v mailech. Jinými slovy ten klient je totálně zprasený. Takže pokud E5, tak jedině s jiným klientem. Nicméně jak zabránit tomu, aby mail nepípal jak na PC tak na mobilu, to nevím. Pokud budou oba online, budou prostě pípat oba. Ale při použití imap4 by to snad nebyl problém, jednou přečtený mail by se tvářil jako přečtený ve všech zařízeních.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 7. 11. 2011 21:10

Ano tiez som mal problemy s pojazdnenim emailu to potvrdzujem. Ale nakoniec postup, ktory som popisal v teme ku E5 pomohol. A v oficialnom klientovi mi idu dva ucty - jeden gmail a druhy slovensky telekom. A mozno pridat aj viacej uctou, tusim az desat.
I tak na gmail pouzivam samostanu aplkiaciu a ta sa tvari presne ako gmail konto na webe, teda vidis to presne tak ako na webe, len si tam musis prepinat manualne medzi viacerymi kontami gmailu.
Mimochodom E5 mi ponuka update email klienta, zatial som to nepustil a ani nepustim, ked mi vsetko ide ako ma.
Sasakr: posledne mas problem s E5 iba ty (aj ked tema E5 uz bohvie ako ziva nie je), nebude chyba v tvojom kuse?

to pipanie, asi ani technicky nejde. Ten gmail klient na telefone, sa chova rovnako ako na PC, to je presne tak ako by si mala na dvoch PC otvorene konto gmail, mail prijmu obe PCcka.
Naposledy upravil marcello dne 7. 11. 2011 21:13, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod Janelita 7. 11. 2011 21:11

Nicméně jak zabránit tomu, aby mail nepípal jak na PC tak na mobilu, to nevím. Pokud budou oba online, budou prostě pípat oba.

Představovala jsem si to tak, že mobil bude normálně zapnutý na SMS a hovory, ale bude mít vypnutý internet, pokud ho sama aktivně nezapnu. To nejde?
Ale při použití imap4 by to snad nebyl problém, jednou přečtený mail by se tvářil jako přečtený ve všech zařízeních.

To by problém částečně řešilo, ale i tak bych byla raději, kdyby to šlo vyřešit výše uvedeným způsobem. Chodí mi takových 20-30 e-mailů denně a mnoho zpráv přichází přes Skype?

Děkuji oběma.

-- 7. 11. 2011 21:17 --

marcello píše:to pipanie, asi ani technicky nejde. Ten gmail klient na telefone, sa chova rovnako ako na PC, to je presne tak ako by si mala na dvoch PC otvorene konto gmail, mail prijmu obe PCcka.

Dobře, ale snad by měla existovat možnost internet na mobilu nějak úplně vypnout. Když si třeba pořídím nějaký levnější tarif s datovým omezením, určitě by bylo logické, kdybych měla možnost si internet zapnout, jen když ho opravdu potřebuju.
Janelita
Junior

Odeslat příspěvekod marcello 7. 11. 2011 21:17

Janelita píše:Představovala jsem si to tak, že mobil bude normálně zapnutý na SMS a hovory, ale bude mít vypnutý internet, pokud ho sama aktivně nezapnu. To nejde?


jasne, ze ide. ja si prijimam emaily a zapnem Skype a toho osobitneho gmail klienta len na wifi, bud v kanc. alebo doma. Jednoducho si urcis body pristupu a ich prioritu, ja mam 1. wifi, 2. internet od operatora, 3. wap operatora. (ale idem len wifi) Pred pripojenim sa ma to vzdy spyta kadial chcem that data.

-- 7. 11. 2011 21:20 --

a este ku Skype, je vyhoda, ze chat, ktory uskutocnim na E5 potom vidim aj na PC, samozrejme, ze na tom istom username. Napr. ale lidia vidia, ze momentalne pisem z mobilneho zariadenia.

-- 7. 11. 2011 21:23 --

Janelita píše:ocenila, kdybyste mi poradili, zda si mám mobil koupit u operátora (dotovaný?), nebo klidně kdekoli jinde.

k tomuto vysiel jeden clanok: http://finexpert.e15.cz/nekupujte-dotov ... vyplati-se

BTW na E5 je uz Office aj s moznostou editovania a vytvarania office dokumentov. Tusim este E72 ma. Alebo pozri aj na novinku E6. Klavesnica na Nokiach Eseries je super. A este ma napada SonyEricsson Xperia mini pro: http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_x ... o-3713.php
Naposledy upravil marcello dne 7. 11. 2011 21:31, celkově upraveno 2
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 11. 2011 21:29

Skype jde bez problémů. K tomu klientovi, pokud bys chtěla, aby pravidelně kontroloval poštu, když jsi mimo kancelář, tak bys tu automatickou kontrolu prostě musela manuálně vypínat, a to pro každý účet zvlášť. A to není moc pohodlné.

marcello: Na začátku jsem udělal tu chybu, že jsem si telefon strašně moc zasekal. Měl jsem v plánu ji tenhle víkend přehrát a začít nanovo, nicméně jsem to nestihl. Dřív nebo později se k tomu dokopu a pak uvidím, jak se ten klient bude chovat. A pokud to stále nebude fungovat, tak jim ho půjdu hodit na hlavu.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 7. 11. 2011 21:37

sasakr: ja ta trochu chapem, mne sa zmrsili temy, ked som updatoval FW na 0.71, a nikto mi nevie pomoct (vid vlakno k E5). Ale len kvoli tomu sa mi to nechce dat do servisu, lebo ja som si prehral sam FW a prd to pomohlo. Posledne mi este zostaval visiet kontakt v 3,5 jacku a furt vybiehalo okno, ze si mam zvolit headset, sluchadla a pod. Tak som bol rozhodnuty, ze ide do servisu. Zatial pomohlo tuknut s nim hornou stranou po stole....ale asi ked tam strcim sluchadla, budem tam kde som bol, takze potom sa tiez odhodlam na plnu ocistu. Teda moc sa mi nechce znova vsetko nadstavovat....
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod Janelita 7. 11. 2011 21:55

Děkuji za všechna doporučení. Dívám se na recenze a srovnávám.

Můžete mi prosím vysvětlit, jaké nevýhody pro mne jakožto spotřebitele znamená tato věta?
Nemusí pocházet z oficiální české distribuce
Ovlivní to možnost používat českou diakritiku?
Janelita
Junior

Odeslat příspěvekod marcello 7. 11. 2011 22:02

Janelita píše:Nemusí pocházet z oficiální české distribuceOvlivní to možnost používat českou diakritiku?

ano, ide o tzv. sedivku, ked chces bezproblemovu CZ, kupuj oficialnu cesku distribuciu. Plus je tam aspekt reklamacie. Oficialnu distribuciu mozes reklamovat priamo v Nokia servise. Sedivky musis cez predajcu a ty casto radi vymyslaju. Este CZ distribucia ma qwertz a ostatne maju qwerty, aj podla toho rozoznas pri Nokii ci ide o CZ telefon alebo sedivku. Ja teda radsej qwertz, presne tak ako na PC klavesnici. To ale zavisi ako si ty zvyknuta, resp. po case sa da zvyknut, len je blbe ked to ma clovek na PC tak a na mobile inak.
Cestinu tam sprvu budes mat, ale po update FW, sa ti z telefonu stane napr. polsky telefon a cestinu tam vobec mat nebudes. To by si musela menit product code, ale to su uz zlozite veci.
Naposledy upravil marcello dne 7. 11. 2011 22:05, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 11. 2011 22:04

No hlavně nebudou ty český znaky napsaný přímo na klávesnici.

marcello: Mně se taky předělala témata, měl jsem téma Dark a čas a ikonky v liště jsou teď bílý.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 7. 11. 2011 22:08

Sasakr píše:měl jsem téma Dark a čas a ikonky v liště jsou teď bílý.


ja detto pouzivam light a biele mam teraz cierne na ciernom.....ina haluz. Dost mi chyba ta tema. Aj ostatne zmrsilo.


Sasakr: ma pravdu, na to som uplne zabudol, na klavesach nebude diakritika....ja blbec, to je to najzasadnejsie 8-P
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod Sjone 7. 11. 2011 23:30

OS bych bral být tebou Android, protože z toho, co píšeš, využíváš služby od Googlu a chceš rychlé vyhledávání. Asi by to mělo mít i HW klávesnici, když chceš takovou kapesní kancelář.

Mrkni na Desire Z. České znaky umí pouze přes přidržení klávesy (není nejpohodlnější), ale umí i tak německé znaky. Dá se sehnat nový kolem 6k.

Hezčí je pak SE Xperia Pro. Brzy se začne prodávat a cenu tipuju od oka kolem 9k. Chybí mu HW vyhledávací tlačítko, ale to se dá obejít, nicméně je to i tak škoda.

Další pak ve stylu ala Blackberry třeba Samsung Galaxy Y Pro. Předobjednávka za 4,5k. Patří do lowendové katergorie, případně počkat na Galaxy M Pro, což by měla být taková mid range a cenu bych tip na 6,5k. Začne se prodávat snad v listopadu. Tyhle bych snad doporučil spíš, protože velký display nepotřebuješ a v běžném provozu by mohly být velmi praktické.

Edit:
Ještě mi napadla SE Xperia Mini Pro... je to takové malé a roztomilé. Třeba by mohlo zaujmout.
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Janelita 8. 11. 2011 09:04

Mrkni na Desire Z. České znaky umí pouze přes přidržení klávesy (není nejpohodlnější), ale umí i tak německé znaky. Dá se sehnat nový kolem 6k.

Děkuji. Ten se mi líbí, ale ta čeština je pro mne opravdu dost důležitá.

Když už jsme u toho, lze se na mobilu přepínat mezi různými klávesnicemi podobně jako na počítači? Tu a tam kromě němčiny potřebuju i románské jazyky, takže znaky jako çàñù...
Janelita
Junior

Odeslat příspěvekod marcello 8. 11. 2011 09:49

Pokiaľ viem tak to ma vyriešené práve SE, tou klávesou so zemegulou prepínaš priamo na klávesnici medzi jazykami. Uz Vivaz Pro to mal.

A na Desire Z sa daju tie klávesy pri spacebar programovať na určité funkcie, prečítaj si v recenzii o ňom, alebo spýtaj sa vo vklákne venovanému Desire Z.
Přílohy
desireZ.jpg
keyboard.jpg
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků