E-Ten M800 vs HTC touch diamond

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod olafnikov 29. 9. 2008 16:57

Zdravim,
vybírám mobil (PDA) do 12 000Kč. Do oka mě padli HTC touch diamond, E-TEN Glofiish M800 a levnější varianta E-TEN Glofiish X650.
Po telefonu chci aby měl:
operační systém
dobrý a dotykový displej
Wi-Fi (nevyužujiju ostatní datové přenosy)
kvalitní MP3 přehrávač

U těch E-tenů je největší nevýhoda 64mb RAM, je to v realitě tak kritické? Dá se stím pohodně surfovat po netu a poslouchat přitom mp3?
Který z nich (jiné typy vítany) by jste mi doporuili i s ohledem na cenu? (jsem přeci jen student a těch 12000,- je opravdu limit)
Děkuji za rady
olafnikov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 30. 9. 2008 13:07

m800 bych urcite nebral, kdyz uz tak stary m700. chces hw klavesnici nebo ne? ve vyberu mas oboje. 64mb neni krize, ale chtelo by to vic. da se poslochat a surfovat. ja mam ten m700. dnes uz bych sel do htc touch pro, ale ten bohuzel nestoji 11000kc.

m800 ne, protoze: vga display zpomaluje a nevyuzijes ho, senzorova tlacitka jsou na picu. v testech psali, ze jsou nepohodlne a nespolehlive, podle me se k pi*e dostanes do tydne. hw paramery se vyrazne od m700 nelisi.

omezeni ram pocituju obcas pri surfovani u velkych stranek a temer pravidelne mi igo 8 po spusteni sestreli vsechny jine spustene aplikace. napr. operu. tak ji holt znova otevru a znova nactu pozadovanou stranku, kterou jsem si chtel nechat otevrenou na pozdeji pouziti.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olafnikov 30. 9. 2008 20:09

Ta hw klávesnice je výhoda, ale myslím, že se bez ní obejdu... Ta X650 má prakticky stejnou výbavu, takže ten vga display to bude asi také zpomalovat.... Ten VGA display jsem chtěl proto, aby se tam zobrazilo víc textu, ale bude rozdíl qvga a vga na 2.8 palcové uhlopříčce nějak markontně poznatelný? díky za radu
olafnikov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomopk 30. 9. 2008 20:14

Rozdiel je samozrejme veľmi zreteľný ale keď si zvykne%s na QVGA tak ti to ani nebude vadiť. Ja osobne by som ale išiel do VGA.
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 1. 10. 2008 07:38

priznavam, ze vga jsem v ruce nedrzel, ale kdyz vidim zobrazovaci schopnosti qvga a vim, ze drobnejsi pismo by v pohode slo ale z 30 cm uz ho kvuli velikosti neprectu a navic ani nevidim rastr displaye, nechapu, k cemu by mi vga bylo. a dle testu m800 je pomaly. najdi si je na googlu, tri testy behem asi 15 odkazu. jeden je na smartmanii.

zrazuju te od kombinace vga+64mb ram a senzorovych klaves, fakt pristroje s timto nekupuj.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olafnikov 2. 10. 2008 15:18

ted pouzivám N72 s diplayem 208x176 a 2.1 uhlopříčce a rastr je opravdu hodně viditelný... VGA při 64mb ramkách jsem četl i jinde, že je dost pomalé, tak se tomu vyhnu a budu přemýšlet nad M700 nebo touch diamondem. Je to rozdím cca 4000,- s tím, že touch diamond nemá klávesnici, ale má víc ramek a lepší display... vyplatí se to? a neví někdo jak se to s kvalitou zvuku ve sluchátkách mezi těmito modely? a nebo s kvalitou zvuku oproti n72/k750i?
olafnikov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 2. 10. 2008 15:56

nesrovnavej bez klavesnice a bez. ja třeba klavesnici chci! a co HTC TYTN II? ten má myslím 128 mb ram.

jasně že víc ram je lepší, ale jestli to vyplatí, si musíš sám rozhodnout. ja už bych dne sdo 64mb ram nešel. ale jestli 128 mb ram začíná na 12 tis třeba a něco s 64ram na 7000, tak to je docela rozdíl a práci to udělá taky. i když o 20% pomaleji.

Jestli chceš Touch diamond nebo něco jiného od E-TEnu, dívej se na modely X-xxx. ja ted nevím, co se prodává bez hw klavesnice. ušettříš třeba 3 tisíce (oproti M700) a za ty si pak koupíš velkou pmatětovku nebo oblek:-)

si usmysli, co vlastně chceš. Klavesnici ano ne, nechápu, jak ti klavesnice je lhostejná, protože když ji používat nebudeš, přístroj je pro tebe zbytečně tlustčí a těžší!!! uuaaaaaaaaaaaaaah

přiložená sluchátka vyjma "hudebních modelu" budou vždy nic moc. nestavá se, aby obyč. pda měl super sluchátka. > neřešil bych.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků