Náhrada za LG G6

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LG_G6 21. 10. 2021 14:35

Zdravim všechny,

už je to nějaký čas, co jsem vypadl z tempa a nové telefony jsou pro mě skoro jak španělská vesnice.
V roce 2017 jsem kupoval g6, ale momentálně už to baterie moc nezvládá - jinak bych si ho snad nechal. Už jsem ho chtěl vyměnit dříve, ale stačilo se zbavit nativní lg romky a nahrát custom romku a telefon byl zase použitelný.

Otázka tak zní, jakou náhradu zvolit?
- určitě chci velikostně něco podobného 148.9 x 71.9 x 7.9 mm,
- hry na tom nehraji, ale občas poslouží jako pracovní nástroj - maily, edit.wordu apod.,
- občas nějaké to foto (ale s telefony jsem to vzdal a pořídil bezzrcadlo),
- odemknutí tel. double tapem je návykové a měl by to umět i násl. telefon,
- výdrž: to je momentálně kámen úrazu, při intenzivním využití nedá ani polovinu dne. Takže něco s větší baterkou by bylo fajn,
- IP 68 a metal body je také super záležitost, telefon několikrát spadnul a kromě pár šrámu na rámečku je v pořádku,
- dále na denní bázi používám NFC, Bluetooth, ale to beru jako samozřejmost
- dobrá světelnost na slunci je také velké +
- značku žádnou nepreferuji, cena kolem 13k, ale klidně si připlatím.

Co tedy zvolit?
LG_G6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 10. 2021 14:39

Nechat si ho, a vyměnit v něm baterku.
yndezit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LG_G6 21. 10. 2021 14:46

To mě také napadlo, ale zase se tím zbavím toho IP...jestli teda ještě po těch letech to má ty vlastnosti té IP68 :-D Nějaká adekvátní náhrada musí existovat.
LG_G6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 10. 2021 15:43

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 21. 10. 2021 18:01

Ta výbava bude vždycky asi chudší. Je srandovní, že mobil z roku 2017, který v roce 2018 stál kolem 7000,-, nahrazuje v roce 2021 mobil za 17 000,- a to mu ještě nějaké funkce chybí. :-) LG jsou v poměru cena/výkon nepřekonatelné.
Kromě double-tapu (mají ho vůbec jiné telefony než LG?) je návykový i AOD, mobil bez AOD bych už nikdy nechtěl. Zrovna tyto dvě funkce specifikace většinou neuvádějí, jedině to vyštrachat v nějaké recenzi.
Kup z ebaye nový LG V30/V30+/V40. Mám doma V30 a prostě boží. Co víc si od telefonu přát.
Jinak když vyměníš baterku v servisu, tak by měli kryt znovu přilepit a tím pádem by IP68 mělo být OK.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haens 21. 10. 2021 19:41

samsung s21, rozměry skoro stejné + má double-tap i AoD (údaj o AoD najde člověk třeba na gsmareně). akorát cena bez nějaké akce je někde jinde, no...
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod cardi2 21. 10. 2021 19:49

Hlavně lg kvalitou komponentů byla taky jinde ta poruchovost to byl děs. Plus to samé podpora. Lg už s podporou půjde s kopce dolu. Konec mobilní divize, takže už žádnou hitparádu nečekej. A ani tu V30 nekupuj. Na všecko budeš čekat. Vyjde nový android a budeš čekat kdo ví jak dlouho.
Hlavně neber Asus prosím tě. To by jsi udělal největší chybu.
Hens: souhlas
cardi2
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 21. 10. 2021 20:10

Ahoj, měl jsem necelý měsíc LG G8s, reklamoval jsem a nestihli vyřídit do 30 dnů. Takže vrácení peněz. Jsem šel obratem do Pixelu5 a je to o třídu jinde. Celkově bych doporučil pixel, konkrétně 5, ale těžce se schání.
Pokud by jsi překousl větší displej uvažoval bych nad Pixelem 6.
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 22. 10. 2021 01:07

Jak zde už padlo, jedině Pixel 4a, Asus Zenfone 8, Samsung S21. Přidám (ale nemohu doporučit) Sony Xperia 10 III. Dále mě napadá ještě iPhone SE, jiný se do limitu nevejde, leda ještě 11 pokud bys zkousnul Apple.

Byť se ne každý ze zde diskutovanych vejde do limitu či preferencí, je to jediná volba.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod LG_G6 22. 10. 2021 09:11

Souhlasim, poměr cena/výkon byl u LG asi nekompromisní, ale ta jejich podpora, která ten telefon vlastně odrovnala...

-zatim nejslibněji vypadá ten samsung s21, cena vyšší, ale asi adekvátně
-jablko z principu vzit nemohu - potřebuji jednu aplikaci, která sice app store je, ale ne ke stáhnutí v ČR :(
-ten pixel 4a bych vzal asi rovnou s 5g, ale to už se mi zdá cenově nic moc
- ještě kouknu an tu Xperii 10.
LG_G6
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků