Problémy s Mapsource

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod all in one 19. 6. 2010 07:16

Pokud se nemýlím, tak se ještě nikomu nepodařilo prostě stáhnout předinstalovanou mapu z Nuvi do MapSource. Buď máš zdroj a spustíš normální instalaci, nemáš-li zdroj tak postupuj podle tohoto návodu:
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,584.0.html
Ještě bys sis mohl zdroj někde půjčit a odemknout svým klíčem, nebo googlit..., ale ten odkaz by tě měl dovést k cíli.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod chip.cz 19. 6. 2010 09:47

emilio15 píše:Zdravím.:-( Nemohl by mi to někdo polopaticky jako idijotovi popsat.

Na téhle stránce jsou dva návody jak dostat mapy v image souborech do mapsource,
zkoušels to a nejde to? Zkus to ještě jednou, nebo mi pošli SZ a nějak se domluvíme.
Garmin nuvi 200, Xiaomi redmi 2
chip.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emilio15 19. 6. 2010 11:17

Děkuji za rady, zkusím to. Popravdě řečeno docela mě štve, že se to musí řešit takhle složitě, vždyť jsem si koupil přístroj za vyšší cenu ( s Lifetime) i s mapami a jedna z nich se mi prostě neobjevuje v mapsource. Neměl bych to řešit jako reklamci u výrobce. Vždyť mapsource je součástí výrobku, který jsem si koupil a já ho nemůžu teď plnohodnotně využívat, protože v mapsource nemám CN a nedovoluje mi to v pc plánovat cesty po Evropě a následně přenášet do přístroje. Nebo se mýlím?
Myslíte si, že až se objeví nová aktualizace ( 4x do roka) CN a já si ji stáhnu ( mám Lifetime), tak se mi objeví jak v přístroji, tak v mapsource?
emilio15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod all in one 19. 6. 2010 12:48

Štvát tě to může, ale musís chápat Garmin, že ho štve, když mu někdo krade mapy. Opět, pokud se nemýlím, tak při aktualizaci si stáhneš i zdroj a nainstaluje se ti pod MS.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 6. 2010 12:50

No to je fakt al vyrobce chapu ale proc se mi nedari stahnout bezplatny update mapy a ulozit do PC ac to instalator nabizi viz. muj prispevek zde: viewtopic.php?f=1816&t=1113203&st=0&sk=t&sd=a netusim a pekne me to stve!!!!
Do navigace se update v poradku nahraje ale jak to ma ulozit na disk hodi chybu a konecna....podrobnosti ani nesdeli proc to tak dopadne...cestu ulozeni jsem nechal puvodni C/Garmin a pak ji take zmenil ale s tymz vysledkem....abych si udelal legalni zalohu tak abych prolezal WarFora.....tohle je vazne k nicemu!
Cheetah007

Odeslat příspěvekod all in one 19. 6. 2010 13:16

Asi řešíme dva problémy:
1. zatím jsem vždy koupil navigaci s CD se zdrojovými mapami a pokud byla již venku nová verze, tak mi byla při unlocku nabídnuta nová ke stažení - tolik pro emilia15
2. proč se nedokončí stažení aktualizace a proč se nenainstaluje pod MS nevím, nesedím vedle tebe a nemohu posoudit, kde je chyba. Romstar v tom nevidi problém!? - pro chetah007
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 6. 2010 18:23

Jasne nepotrebuji nutne CN v MapSource trasy prenaset do 1350 nemohu takze je mi to k nicemu,chci mit ale zalohu instalacky a to mi garmin nenabidne....mozna se boji ze bych ji pak po P2P ci W diskuzich siril fakt nevim kde je problem a kaslu na to...mam kompletni zalohu pameti 4GB garmina vc. skrytych/sy./os systemu souboru jak po koupi tak po prvnim bezplatnem nuMaps guarantee takze alespon takhle..
Cheetah007

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 19. 6. 2010 18:53

Je škoda si kazit náladu. Tak, jak zachází (nebo spíš že mají své zákazníky za tupé ovce) se chovají všichni velkopodnikatelé (ČEZ, Microsoft...atd.). V naší politicky korektní novořeči se tomu říká eufeministicky "obchodní politika".
O instalační soubory CNEU nepřijdete, máte přece nárok na první bezplatný upgrade v době do dvou měsíců po aktivaci navigace. Jen je nutno mít štěstí, aby v daném časovém intervalu to upgrade skutečně bylo. Nevím jak to je dnes, ale loni bylo možné objednat za manipulační poplatek u Picodasu vypálené DVD a takovou aktualizací.
Po stažení té gigabajtové obludy si ji někde uložte. Po vybalení staženého archívu by v něm měla být kompletní instalační sada včetně MapSource.
Ale mám dojem, že Garmin i tuto možnost nějak omezil - pro registrované se stáhne jen ta část archivu, která je funkční v dané navigaci. Vyzkoušet to nemohu, mě doba hájení už skončila. Někdo tu novou anabázi tady na fóru
(nebo na http://www.path.cz/forum/viewforum.php?f=5) už popisoval...
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 19. 6. 2010 18:59

to z navigace nepretahnes. musis mit instalacni balik do mapsource. napr. stazenou aktualizaci apod.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod shevy 20. 6. 2010 05:47

MapSource..jen tak nenahrajes....me to to taky nejde kdyz nepouzijes instalacni balik od garmina....i kdyz je volne MS volne ke stazeni na strankach Garmin,ted jsem reinstaloval PC a zkousel to tam nahrat jen MS a fakt to nejde..
TAk jedine musis mit schovanou zalohu co jsis ztahnul pri Free update pri koupi tedy zalohu v tom smyslu ze kdyz to tahas ze stranek Garmin...rozhodne nejdrive ztahnout do pc a potom do GPS.Jinak smula.
Jak istalace nevidi ze nemas v PC nahranou mapu...MS nenahrajes a samo te to shodi...Musis tam mit nakym stylem natlacenou mapu od Garmina a pak MS nahrajes.

-- 20. 6. 2010 06:52 --

Cheetah007 píše:No to je fakt al vyrobce chapu ale proc se mi nedari stahnout bezplatny update mapy a ulozit do PC ac to instalator nabizi viz. muj prispevek zde: viewtopic.php?f=1816&t=1113203&st=0&sk=t&sd=a netusim a pekne me to stve!!!!
Do navigace se update v poradku nahraje ale jak to ma ulozit na disk hodi chybu a konecna....podrobnosti ani nesdeli proc to tak dopadne...cestu ulozeni jsem nechal puvodni C/Garmin a pak ji take zmenil ale s tymz vysledkem....abych si udelal legalni zalohu tak abych prolezal WarFora.....tohle je vazne k nicemu!


Kamos si delal taky update map mel free...a neco pri instalovani nepotvrdil neco asi jako ActiveX controls a pak mu to taky neslo...musel jsem mu to udelat na svem pocitaci....
zkus udelat instalaci z jineho pc...melo by to jit vse pohromade..a mas moznost i vyberu kde chces soubor ulozit....zkus mozna zadat jinou cestu ulozeni v pc..
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 6. 2010 11:04

No dik ale dnes je to uz jedno...jinak vsechno povoleny mam,kazudopadne v tuhle chvili jiz update stahnout nemohu...platnost skoncila vcera tedy 19.6.2010 co se da delat toš...
Cheetah007

Odeslat příspěvekod shevy 20. 6. 2010 15:59

Cheetah007 píše:No dik ale dnes je to uz jedno...jinak vsechno povoleny mam,kazudopadne v tuhle chvili jiz update stahnout nemohu...platnost skoncila vcera tedy 19.6.2010 co se da delat toš...



tak jedine sehnat nekde instalaci updatu....tedy od nekoho kdo to ma stazene a ulozene a pak jen vlozis svuj klic a bude to slapt taky. Myslim ze to mam nekde ulozene 2011.10...
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 6. 2010 21:07

Dik za ochotu ja mam komplet zaohu pameti (samozrejme mam nastaveno v Win7 zobrazovani skyrtych a soub. OS) a to myslim staci...navic je pohodlnejsi proste vsechno z HD do nuvi nasypat nez to zdlouhave instalovat ne?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod shevy 20. 6. 2010 22:07

mozna jo....ale asi bych osobne pristoupil k te istalaci...cili delas format...
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 15. 7. 2010 15:54

mam dotaz..chci si vyzkouset MAPSOURCE v cestine a nemuzu nikde najit odkaz...teda na garmin.cz
rada? dik :?:
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků