Má někdo náladu poradit nám amatérům - TEMATA a vše KOLEM

O mobilních telefonech značek Lenovo i Motorola

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod stm01 24. 8. 2006 01:31

Všechny zdravím.Chtě nechtě se musím zeptat zda by možná nejen mě mohl někdo stručně a pochopitelně vysvětlit jak je to se skinama a vložením do telefonu. Smozřejmě jsem procházel jak toto forum tak i jiné, ale většinou jsou s tím všichni hotovi , protože už to znaj. Jakožto začátečník s Motorolou (od 23.8 2006) jsem už udělal pokroky. Nainstaloval jsem si P2K tools(funguje),už umím stahovat Mp3 vyzvánění,obrázky, Java hry i hudbu přes ITunes , ale s těma skinama ne a ne pohnout. I když možná malinko jo, podle jednoho odkazu tady jsem se naučil přes P2K tools vytvořit nové složky ve skinech a do nich potom vložit skinový soubory , ale stejně mi ani jeden nefungoval. Já vím , že můžete říct tak to udělej třeba PST vždyť tady je postup , ale problém je že kromě programu , který nakonec vykáže chybu(PST), mi stejně není pořádně jasné jak to s těma skinama vlastně je. :roll: :roll:
Naposledy upravil stm01 dne 24. 8. 2006 07:57, celkově upraveno 1
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 24. 8. 2006 01:44

Jde mi o to že třeba Amadeus píše"a instaluj to v tom programu podle toho jakej skin stahnes .... je to delany uplne pro blby to musis zvladnout. Respekt , a to mě mate. ?????
Jaký vlastně jsou tipy skinů pro Motoroly?
Jak poznám v kterým programu to mám instalovat a jestli to je zrovna pro mojí Motorolu(E1)?
Který skiny jdou pomocí P2K a Které přes PST a které přes jiné programy.
Nemohl by prosím někdo k tomu něco napsat. Chtěl bych se to naučit co nejdříve. Škoda že v mém okolí není žádbý motorolák , který by mi to názorně ukázal. Pochlapte se někdo s radou.
Přeji hezkou noc a příjemný den :oops: :oops: :oops:
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 24. 8. 2006 02:19

A když už jsem u těch dotazů tak se ještě zeptám:
Vytvořil jsem si přes P2K tři nové složky pro skiny . Potom jsem udělal refresh a potom jsem do každé složky z kopíroval skiny. (nefungovali). Jde mi o to , že po restartu a odpojení telefonu od PC jsem najel do nabídky Menu/Multimedia/Témata a tam stále jen tři původní témata + řádek (jiné, vlastní nebo tak nějek), ale ty moje nový temata nikde . Tak jsem pátral až jsem na ně narazil v Nastavení/Personalizace/Temata a tam bylo všech 6. Jaké bylo však překvapení , když jsem zjistil že ani jedno mé téma nefunguje a navíc ty další tři témata měli stejný název jako ty ze složky multimédia. Ovšem když jsem dal nastavit téma odtud(Nastavení/Personalizace/Temata ) tak se telefonní menu opravdu změnilo , ale pokud jsem tema nastavoval z Menu/Multimedia/Témata tak se všechna menu byla stejná jenom se měnila vlastně jenom hlavní obrázek.Nevíte proč nejsou ty temeta vidět ve složce Menu/Multimedia/Témata a proč jsou jiná než ty druhé??? :oboze :oboze
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XMemhis 24. 8. 2006 08:25

Náhodou zrovna řeším stejnou věc, proto proboha prosím správce aby to to nelockovali!!! Uvědomte si prosím, že nejde vytvářet neustále nová a originální témata a pokud to tu nechcete mít mrtvý tak se obšas opakovat musí. Navíc to tu opravdu není dobře vysvětleno. (Ano, videl jsem "Důležité: Návody na instalaci mobilních prog. , skinů, tapet, mp3" a přesto na tom trvám!

Takže, první věc: Motorola dost nesmyslně rozlišuje skiny a témata - jedno je v médiích a druhé v personalizaci. Na mé staré V300 byl rozdíl jasnej - jedno měnilo pouze odstín telefonu, druhý to samé větně tapety, spořiče i melodií. Na Razru už to ale tak jasný bohužel není - podle mě fungují obě identicky.
Ještě poznámka - v nejnovějším firmawaru je v razru v češtině obojí přeloženo jako "témata", asi aby v tom byl ještě větší bordel. Když si ale přepnete telefon do angličtiny, hned máte dvě různé položky - "skin" a "themes".
Jak je to tedy? Co jsou ty skiny, které se dají stáhnout na netu? Skin nebo themes?

Druhá věc: Odkážu tě na nejlepší návod, kterej jsem na netu našel, je to ve flashi a krásně tě to provede celým procesem: Jdi na http://www.motomodders.net (login: kokot, pass: kokot) a stáhni si skin The Matrix Version 2.0, jehož součástí je tento návod. Potom budeš ještě potřebovat program P2KCommander (dá se taktéž stáhnout tam).

Jen pro úplnost - já jsem se zatím zasekl v této pozici: P2KCommandera jsem musel stáhnout ve třech verzích (tuším s koncovkou 1, 2 a 3). Verze 1 a 3 me zcela nepochopitelně hlásily chybu při posunu v adresáři počítáče o složku výš (takové to - odešlete zprávu splečnosti microsoft). Verze 2 mě chodila ALE - vypadá to, že její instalací jsem si zase pro změnu ***** drivery. Windows mobil nerozpoznají a bohužel ani nenabídnou instalaci neznámého zařízení (dřív vše fungovalo přes p2k tools i Mobile Phone Tools). Proto se ptám, zda by mi někdo neporadil v jakém adresáři vymazat historii, aby se wokna tvářily, že můj mobil ještě nikdy neviděly a nabídly mi vybrat si soubor s ovladači. Moc díky!!
"I didn't know you could stop being a god."
"You can stop being anything."
-Dream and Delirium of the Endless
XMemhis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mazo 24. 8. 2006 08:29

ja instalujem skiny pomocou programu SkinManager(skiman). a uz isto vies ze skin sa sklada zo suboru .ski a k nemu prisluchajuce subory .dat. Pokial mam so skinom problem tak ho vymazem alebo preinstalujem. PS: navod je tu myslim dobry...
Voda všetko zaplavuje a zmýva ľudské hriechy...
mazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 24. 8. 2006 08:45

Já se omlouvám s tímhle neporadím.
Ale jako moderátor můžu říct že se zbytečně lockovat nesnažím, ale musíte si uvědomit že jste si koupily jeden z na předělávku nejsložitějších telefonů a to Motorolu. Jak jen tomu příjdete na kloub tak už to jede samo. Ale k tomu zamykání, je to asi tak jako kdyby jsi zametal chodník a zametl jenom něco, není to dobrý ale do určitý míry zůstat špinavej může ale jak to přejde mez tak je tu najednou bordel. Rozumíš mě?
HelloMoto
..H.A.Z.I..
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XMemhis 24. 8. 2006 11:10

Já to chápu. Sám moderuju nějaký fóra a pořád tam chodí nějaký lamy s neustále stejnými dotazy. Jenom mi to tady občas přijde, že každý pokus o diskuzi je zabit hned v zárodku. A sorry, ale když sem někdo přijde žádat o pomoc a vy mu napíšete jen to svoje "LOCK", protože podobná otázka tu byla už před půl rokem, tak mi to prostě nepřijde fér. O to spíš, že to vyhledávání tady na mobilmanii mi nepřijde moc vychytaný.
No ale to je jen můj názor, vy můžete mít samozřejmě jiný. :wink:

Snad se teda ale najde někdo, kdo poradí s tímhle problémem...
"I didn't know you could stop being a god."
"You can stop being anything."
-Dream and Delirium of the Endless
XMemhis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buban 24. 8. 2006 13:23

jak uz psal MAZO,na skiny je nej skinman,nemusis vytvaret zadne adresare,nahravat flexy a podobne,pouze se jednoduse nahraje skin mrknete sem
http://www.e398mod.com/content/view/55/28/
buban
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XMemhis 24. 8. 2006 14:39

Heuréka, už jsem to vyřešil. Jó, na internetu se dá holt najít všechno...
Takže, pokud vám wokna mobil nenašli, ale ani se neptaj po ovladačích, tak postupujte podle tohoto navodu z fora na mojemotorola.cz:

* Připojte telefon k počítači a zkuste se připojit přes P2K program. Samozřejmě se ukáže chyba(nutno spustit)
* Spusťte program "regedit" (start - spustit -otevřít: "regedit" - OK Smile)
* Jděte do větve: HKEY_LOCAL_MASHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Enum/USB
* Na položce USB vyvolte kontextové menu(pravé tlačítko Wink) a navolte oprávnění na Everyone(k tomu zaskrtnou uplne rizeni)
* Vyberte položku Vid_.22b8&.Pid_5801 v mem pripade to bylo Vid_.22b8&.Pid_4901 a v ní by měla být jedna podložka (na jméně nezáleží, např. shch&.yd9adchech&y&y) (u me 5&1f0c0b19&0&2 )
* Najděte v ní parametr Service a její hodnotu změňte z usbcgp na usbhub
* Dále v podsložce Control změňte parametr ActiveService na usbhub (tenhle parametr jsem v te same slozce nenasel, tak jsem ho zmenil u slozky Vid_22b8&Pid_4902 kde uz podslozka Control byla)
* Nyní odpojte telefon, počkejte 5 sekund a telefon znovu připojte.
* Nyní by měly Windows už najít nový hardware a chtít nainstalovat ovladače, a to je to, co potřebujeme

Ani jsem neudělal všechno, co je tam napsáno, protože mi to přesně neodpovídalo, ale přesto to zabralo. Po opětovném připojení už jen windows nasměrujeme do adresáře s ovladači (které jsou součástí p2k commanderu). Jakmile se p2K spojí s mobilem je to už jednoduchý - stačí postupovat podle toho flash návodu a všechno jede jak má.

Cha, tak co H.A.Z.I.? Jak je ta motorola těžká na předělávku? :wink:
"I didn't know you could stop being a god."
"You can stop being anything."
-Dream and Delirium of the Endless
XMemhis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mazo 24. 8. 2006 16:22

no mne pride motorola jeden z najjednoduchsich fonov na customizaciu. Staci ti len datovy kabel a spravny soft a aj pri tom je najvacsi problem windows. Vid aj tu rieseny problem... ;-)
Voda všetko zaplavuje a zmýva ľudské hriechy...
mazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XMemhis 24. 8. 2006 18:42

Krom toho, nevim jak u ostatních značek ale všude vidím na stažení jenom schémata na Sony Ericsson. Jak je to se skinama u ostaních značek? Řekl bych, že Motorola je vážně v jednoduchosti číslo 2 hned za SE. Samotná instalace je snadná, nejhorší je spárovat mobil s komplem (což je práce pro technoidy a ne běžné uživatele, pravda - chci vidět člověka, co si objednává tapety za 30 Kč jak se hrabe v registrech :-))
"I didn't know you could stop being a god."
"You can stop being anything."
-Dream and Delirium of the Endless
XMemhis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 24. 8. 2006 18:46

Tak v časopise Yop jsou už témata i na Motoroly :tleskani
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buban 24. 8. 2006 18:58

ja nevim,ale kdysi se mi podarilo z wapu par temat stahnout ale je to o nicem,jedinej efekt,kterej mely byl,ze se menila tapeta,zbytek zustaval puvodni,takze do temat z yopu bych moc nadeji nevkladal :-(
buban
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 25. 8. 2006 00:24

Díky za ten typ na toho Skynmana. Je to jeden z mnoha programů co jsem už stačil stáhnout tak to hned ráno(je 1:25) vyzkouším. :tleskani :tleskani
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 25. 8. 2006 00:27

XMemhis píše:Cha, tak co H.A.Z.I.? Jak je ta motorola těžká na předělávku? :wink:k/quote]


Právě jsi mě přesvědčil že ještě víc než se zdá :-D

Edit: jo jinak mě příjde že bude až dál než 2. Právě proto že už začátky josu těžký, skiny na SE, Siemens, Nokia, josu hotovy asi tak za 5minut a to i s instalací celýho softwaru, a nebo ještě lépe u SE ani není potřeba :-D
Ale mám rád složitý telefony, nebaví mě telefon kde si 5minut hraješ a skončim se slovy fůůůj nudáá! :-D
HelloMoto
..H.A.Z.I..
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků