Nastavení zobrazení vzdálené plochy

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nyny 24. 11. 2019 19:13

Zdravím,
potřeboval bych poradit s nastavením vzdálené plochy. Konkrétně, do účetního SW se připojujeme pomocí vzdálené plochy na server, na kterém běží Windows Server 2016 CZ a v něm je nainstalován účetní systém.

Jde o to, že když otevřu vzdálenou plochu na svém PC a dám ji maximalizovat, abych viděl okno účetního SW celé, překryje mi okno i lokální hlavní panel, což je na prd, protože potřebuji pracovat i s programy, které mám lokálně. Když okno vzdálené plochy zmenším tak, abych ho měl přes celou obrazovku kromě hlavního lokálního panelu, tak zase mám problém s tím, že se mi na okně vzdálení plochy zobrazí vpravo a dole posuvník a neustálé musím oknem posouvat sem a tam, abych se dostal k položkám schovaným mimo zobrazené okno.
Když u okna vzdálené plochy změním měřítko, což jde dělat jen skokově, tak je to zase příliš malé a když nechám to okno upravit měřítko automaticky, tak by to velikostně asi vyhovovalo, ale zase je to vše neostré - rozmazané.

Jde tento problém nějak vyřešit?
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 11. 2019 22:04

Máte malý monitor :) A nebo v nastavení daného připojení zvolte jeho požadované rozlišení
Obrázek
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 24. 11. 2019 22:30

Děkuji za radu.
Monitor mám 24" FullHD.

Dle vaší rady jsem snížil rozlišení připojení, musel jsem jít až na 1440 x 900, pak vidím celé okno bez posuvníků a text není rozmazaný, což je super!

Ale zase je to pracovní okno dost mrňavý. Doma mi to neva, tam mám 24" monitor, ale v kanclu jen 15,6" a tam to asi bude jak bleší cirkus :-)
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 25. 11. 2019 05:00

Na kazdem tom PC si udelej zastupce:
%SystemRoot%\system32\mstsc.exe /w:1440 /h:900 (nebo jak to potrebujes)

No ale kdyz musis jit az na takove podivne rozliseni, tak na tom full HD nemas nastavene nativni rozliseni..?
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 25. 11. 2019 05:43

Používám systém přesně stejně jako ty - RDP pro účetnictví/sklad. A stejně jako ty, u monitoru v pohodě, ale jen na notebooku blbý. Zvykl jsem si v tomto případě využívat více ploch. Já mam sice Mac, ale pokud se nepletu, tak ve Win10 jsou v základu a můžeš mít na jedné ploše RDP v plném rozlišení a na druhé ploše cokoliv jiného potřebuješ :-)
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Nyny 25. 11. 2019 12:21

Abox píše:Na kazdem tom PC si udelej zastupce:
%SystemRoot%\system32\mstsc.exe /w:1440 /h:900 (nebo jak to potrebujes)

No ale kdyz musis jit az na takove podivne rozliseni, tak na tom full HD nemas nastavene nativni rozliseni..?


Na monitoru používám nativní fullHD rozlišení, tedy 1920 x 1080.

Když dám rozlišení vzdálené plochy na 1440 x 900 Tak to vypadá takhle: https://ctrlv.cz/4njl okno je vidět celé, bez posuvníků, ale je celkem malé.

Když dám rozlišení vzdálené plochy na 1400 x 1050, cože je jen o jeden stupínek v možnostech víc. Tak to vypadá takhle: https://ctrlv.cz/JkXU okno je větší, ale už na něm jsou posuvníky.

-- 25. 11. 2019 12:23 --

djkubas91 píše:Používám systém přesně stejně jako ty - RDP pro účetnictví/sklad. A stejně jako ty, u monitoru v pohodě, ale jen na notebooku blbý. Zvykl jsem si v tomto případě využívat více ploch. Já mam sice Mac, ale pokud se nepletu, tak ve Win10 jsou v základu a můžeš mít na jedné ploše RDP v plném rozlišení a na druhé ploše cokoliv jiného potřebuješ :-)


Vidíš, to mě nenapadlo k tomu přistoupit přes virtuální plochy, super nápad! Sice jsem virtuální plochy nikdy v životě nepoužil, ale vyzkouším to, to by mohlo fungovat.

Díky za tip.

Edit: Zkoušel jsem ty virtuální plochy, a narazil jsem na problém. Na jedné ploše spustím vzdálenou plochu v maximalizovaném okně a v ten moment jsem tak, kde jsem byl, překryje mi lokální hlavní panel a bez něj nedokážu přepnout na jinou plochu. Klávesové zkratky také nefungují, protože s nimi ovládám tu vzdálenou plochu.
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 25. 11. 2019 14:31

Nyny píše:Když dám rozlišení vzdálené plochy na 1400 x 1050, cože je jen o jeden stupínek v možnostech víc. Tak to vypadá takhle: https://ctrlv.cz/JkXU okno je větší, ale už na něm jsou posuvníky.

Zdá se mi, že máš nastavená velká tlačítka na hlavním panelu. Nepomohlo by v případě rozlišení 1400x1050 použít malá tlačítka hl.panelu na lokále, případně skrývat hl.panel?
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Nyny 5. 12. 2019 23:29

Tenhle problém považuji za neřešitelný.

Ale mám jiný:
Potřebuji ze vzdálené plochy ukládat soubory do složky, kterou mám na lokálním disku c:\Users\nynyc\Documents\ Lokální disk C mám ke vzdálené ploše připojen, takže když dám na vzdálené ploše něco uložit, objeví se standardní ono pro ukládání, kde v levé části můžu vybrat lokální disk C, ale pak se musím pokaždé proklikat až do požadované složky, což je otravné a zdlouhavé.

Lze nějak docílit toho, abych v dialogu pro uložení měl přímo odkaz do požadované složky na lokálním disku C? Nebo alespoň v kořenu lokálního disku C nějaký odkaz, na který když kliknu, otevře se mi přímo požadovaná složka?
Nyny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 12. 2019 13:22

Klasickým RDP klientem něčeho takového rozhodně nedocílíš, můžeš připojovat pouze celé jednotky.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyny 6. 12. 2019 13:39

Už jsem to vyřešil.
Nalistoval jsem požadovanou složku a připl jí do rychlého přístupu, tak uvidíme, jak to bude fungovat.

V každém případě děkuji za radu.

-- 28. 12. 2019 14:46 --

Tak jsem tu znova s otázkou,
Vytvořím spojení na vzdálenou plochu a uložím si ho do souboru. Když se pak chci znovu připojit, kliknu na uložený soubor a připojím se, to funguje zcela jak má.
Jenže mám takhle uložené připojení jako user a když si uložím připojení i jako Admin, mám tedy dva soubory. Ale ať kliknu na kterýkoliv z nich, vždy se to přihlásí údaji, které jsem použil jako poslední, tedy jsem připojen jako user, připojení zavřu a kliknu na soubor, Admin a připojím se znovu jako user. Zkrátka si to vždy pamatuje naposledy použité jméno heslo.
Lze to nějak obejít?
Nyny
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků