Win 10 Pro po instalaci W10 Home OEM

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Qwizz 10. 2. 2017 15:16

Zdravím, včera jsem dělal přeinstalaci systému, s tím, že jsem klasicky zkontroloval aktivaci a tak. Jenže dneska jsem si všiml, že u verze Windows mám Windows 10 Pro a já mám licenci oem na Windows 10 Home. Divné je, že je systém aktivovaný, což by být neměl. Není tam jen chybka ve značení, nebo co se to děje? Nerad bych měl nějaké problémy. Díky


https://ctrlv.cz/H2Sa

Odpoledne jsem zkoušel znovu přeinstal, udělal jsem si bootvoací flešku (16GB) pomocí nástroje ze stránek Windows. Na výběr byla edice N, edice Home single language, a jen Windows 10. Dal jsem Windows 10 jako vždycky, ale zase mi to hodilo na PC jen PRO (teď už sice bez aktivace ale stejně). Z poradny jsem si našel, že verze single language nemá češtinu, je tomu tak? Potřeboval bych pomocí toho nástroje udělat Home českou edici na vytvoření flešky. Poradí někdo prosím?

PS: Při instalaci Windows mi to totiž nedá na výběr, jakou chci edici, když by měla obsahovat obě (dosud jsem volil edici jen Windows 10) a ani obrazovku na zadání aktivačního kódu.
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 10. 2. 2017 15:40

Neřešit. Windows 10 Home a Windows 10 pro jsou identické instalace, prvky dostupné pouze v PRO verzi jsou v HOME verzi pouze deaktivovány. Pakliže tvůj klíč tedy je na aktivačním serveru spárován s PRO verzí, pak s tímto klíčem budeš mít vždy jen PRO verzi a je to legální.

Často se jedná o důsledek, kdy byl klíč generován při upgradu z Windows 7.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Qwizz 10. 2. 2017 15:44

No to by prave nemelo. System byl oem predinstalovany a doted byla jen edice Home. Z niceho nic se mi najednou ukazala Pro a byla aktivovana a ted uz ani k aktivaci nedoslo coz je pochopitelne. Podle vsech for by se me to melo zeptat na vyber edice ale proc se tomu tak nedeje....
Qwizz
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků