ipad nebo android ?

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod laembert 29. 11. 2013 13:32

Původně jsem chtěl dceři (8 roků) koupit windows phone, protože ho mám a jsem s ním spokojen. Nicméně věci který jsou in mezi děckama na Windows bohužel nejsou (blbosti typu Pou, Talking Tom a podobně). Protože vlastně ani nechci, aby měla smartphone a permanentně do něj civěla, začal jsem uvažovat o tabletu. Došel jsem ke dvěma kandidátům - Nexus 7 II a ipad mini. Jaké jsou pro a proti ? Co byste doporučili? dík
laembert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dymas 29. 11. 2013 13:50

Oboje jsou solidni zarizeni tady uz jde jenom na preferencich iOS uzavreny os moc tam toho clovek neudela/nepodela. Android otevreny OS clovek tam nastavi kazde prd/clovek tam kde co pokazi :-)

Ja oosbne sem hracicka a mam raci Android jak v mobilu tak v tabletu protoze si ho priohnu tak aby me to sedelo ve vsech ohledech. Ve vasem pripade bych ale asi uvazoval o iPadu jelikoz je to vicemene bezstarosti zapnout, nastavit a hotovo uz nato vetsinou nemusite sahnout :-)
Dymas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 11. 2013 15:23

Doporučil bych ten iPad, protože svou uzavřeností je pro dítě imho lepší — moc tam toho nejde rozvrtat a udrží si své vlastnosti dlouhodobě. Navíc cool efekt bude bezpochyby větší než u Androidu :)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sirius1983 29. 11. 2013 15:26

Druhou věcí je jestli by se vůbec osmiletému dítěti měl pořizovat tablet, ale to je samozřejmě na rozhodnutí každého rodiče (já bych mu tedy raději pořídil balón a švidadlo - obrazně řečeno).
Pokud už se rozhodnete kupovat takto malému dítěti tablet, tak zvažte, jestli vámi vybrané modely nejsou zbytečně drahé, přeci jenom nelze vyloučit, že dítě je někde rozbije nebo ztratí. Zkrátka jestli by na dštské použití nestačil nějaký základní android za 2-4 tisíce.
Toť můj názor.
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 11. 2013 15:31

Tak pro někoho jdou 2000 Kč velké peníze a pro někoho je 10000 Kč výdělek za pár hodin práce. Takže co je levné či drahé si každý musí přebrat sám.
IPad z hlediska užívání je vhodný pro děti a začátečníky, Android je zas vhodný pro hračičky co si rádi systém upraví podle sebe.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cz_hook 30. 11. 2013 01:19

iPad - už jen protože aplikací, výukových programů a her přímo pro malé děti je mnohem více na iOS
cz_hook
Junior

Odeslat příspěvekod Aljosha 30. 11. 2013 23:18

Taky bych se spíš přiklonil k iPadu....
"V životě je nejdůležitější PŘEŽÍT, všechno ostatní má nižší prioritu...." ;-)
Aljosha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 12. 2013 00:42

Brzy me to asi taky ceka a to male neni ani zdaleka 8... Kdyz nebudu v tu dobu muset resit penize tak jednoznacne iPad.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 1. 12. 2013 10:19

Já také doporučuji iPad, jak z vlastní zkušenosti, tak ze zkušenosti ostatních.
Pro děti jak dělané.
/Ale Dětský koutek na WP taky není k zahození :)/
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků