Tablet do 4k?

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xatra 9. 9. 2012 19:20

Zdravím,
potřeboval bych poradit. Potřebuji do školy něco lehkého, malého, akorát na skripta (ne psaní). Ideálně s wi-fi připojením s trochou toho výkonu a hlavně s výdrží (čtení 4-6hodin). Pokud možno ne e-reader. Začal jsem se proto dívat po tabletech, ale vůbec netuším, který tablet a hlavně-pokud vůbec tablet-bych si měl vybrat. Poradíte mi prosím?
xatra
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2012 06:43

Na co potrebujes pri cteni vykon a wifi? Neodporujes si tak trochu? Na popsane cinnosti, ktere od zarizeni pozadujes, je ereader nejlepsi. Pockal bych na novy podsviceny Kindle a neresil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xatra 10. 9. 2012 07:10

ok. díky za radu, ale netu si na e-readeru moc neužiju. Čtení článku v pohodě, ale to překreslování displeje-hrůza. Spíše přemýšlím jestli nějaký tablet, nebo si přišetřit a koupit si něco lepšího.
xatra
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2012 07:34

Tak mluvil jsi o skriptech, ne o faceboocich a youtubech. ;)

Levne tablety jsou vseobecne casto nekalitni. Netroufnu si zadny takovy doporucit. A napriklad Transformery jsou mimo cenovku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 10. 9. 2012 07:53

Nedavno som si kupil iPad 1 16gb novy za 150€ (pre babku na maily a skype). Mozno by to stalo za uvazenie.
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 9. 2012 07:57

Viděl jsem a měl jsem v ruce prestigio v ty ceně.IPS panel,ICS atd atd.
Bleskova odezva,dobrej panel.Problemy který ma se netykaji lidí co nejsou hračičkové - alternativní romky atd.Jsem trošku power user co se tyče androida,pišu si na něj sam aplikace a prošlo mně rukama celkem dost zařizení od telefonů po tablety.S klidným srdcem ti jde tablety kolem 4000 doporučit,spousta jich je šmejdů ale když maš v ruce ty kvalitní a vidíš lidi s tabletama za 15000 tak se musiš celkem smát za co proboha platili.
V tyto cenovy hladině jsem ještě měl v ruce Auroru z těch co se mně hodně libily.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xatra 5. 11. 2012 21:55

Opět zdravím, po dlouhodobé odmlce, kdy jsem se rozhodoval mezi ainol novo 7 elf 2 a jinými tablety, nakonec jsem se rozhodl zatím vyčkat. To se změnilo, díval jsem se po levných tabletech a padl mi do oka tenhle
alza.cz/point-of-view-mobii-tablet-7-protab-26-d347514.htm (je to psané z mobilu, proto je odkaz tak jak je).
Podle parametrů to není slaboch, point of view nezní čínsky, ale:
-bude na tom fungovat google play bez přehrávání sw za cyanogen nebo.jiný mod?
-to rozlišení displeje-bude stačit na čtení e-booků ?
-výkon - bude stačit na běžné činnosti(web, net, skripta) ?
xatra
Junior

Odeslat příspěvekod iuos 9. 11. 2012 07:47

ahoj,

mám http://www.k24.cz/product/161680/Notebo ... erTab.html což je skoroto to samé, co ten point of view a to, co potřebuješ splňuje. Není to teda extra výkonný stroj, ale třeba max payne se na tom dá hrát :-) a za 1500Kč je to snesitelný. Google play je taky v pohoě - ostatně má root už od výrobce (což se snad dělá skoro u všech).

Jediný problém, který se mi vyskytl je, že to standardně neumí nainstalovat hry a aplikace na dokoupenou kartu, ale jen do své paměti - nicméně po kratším hledání to bylo vyřešeno jednoduchým zákrokem.
iuos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 11. 2012 08:57

Hlavně ignoruj eshopy ktere maji bohatou nabidku ale imaginarní sklad ma asi u sebe v obývaku.Funguje to totiž tak že objednaš - on nasledně objedna z činy a až mu to dojde pošle tablet tobě.Doporučuju zkusit v sobě vzbudit podnikatelskeho ducha - objednat z číny sám,je to nulovej problem,co se tyče jakeho, měl by ses porozhlednout sam a spousta jejich shopů funguje líp než vyhlašene česke eshopy.Reklamace probiha ve stylu sorry - posilame nový kus.Reklamace v česke republice probiha bud že něco bylo ve vlhku,nebo prostě něco aby se nemusela uznat,nebo reklamuje na jejich eshopu a oni mu pošlou novej kus kterej pošle tobě.Silně ti doporučuju misto pofidernich shopů u věci typu tablet za par kaček okašlat česky shopy a rovnou nakoupit u zdroje.Levnějši i s otravnymi zaležitostmi clo a dph - navic jde to řešit,z hlediska zaruky realny rozdil nula nula nic,v cele řadě připadů je doručení rychlejší.
Jinak k tvymu vyběru - raděj si zapamatuj co jsem ti řekl 1 giga ram,ips panel,ics,otg,pokud se zadaři gps a bluetooth,je to taky plus,na hruzy v ceně 4000 s 512 RAM,uděsnym rozlišenim,bez možnosti otg,konektivita končíci s wifi se ani nedivej,ty fakt patři do ceny 1500 - 2000.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozeff84 9. 11. 2012 09:52

Prípadne by si si mohol pozrieť ponuku Amazon Kindle Fire. Pri čítačkách colný dlh neplatíš, možno by sa to vzťahovalo aj na tablet.
Jozeff84
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 11. 2012 11:35

Co se tyče Fire doporučuju mrknout na to jak to s nim je :-) Uplně stejně jako s jakymkoliv tabletem.Měl sem ho ve vyběru kdysi,uvažoval sem že tam nahodim ICS alternativní ROMKU a bude to solidni stroj za solidni penize.Vzhledem k okolnostem - jeho dostupnost, nemožnost poslani z amazon.de ještě nedavno a dalšim věcem, jeho finančni vyhodnost v ČR je v prachu.Do 4000 se v současny době REALNĚ koupě nepovede.Přesněji jedina relana možnost je použit obdobu shipito pro německo - virtualni adresa a tak jako tak cena se do 4000 u Fire nevleze.To už se můžeme bavit o NOOKU atd.Stejně ale xistuje pěknych par modelů ktere mimochodem ted momentalně Fire překonají a cenově je to fifty fifty - popřipadě něco pod nebo něco nad.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 11. 2012 16:42

http://www.aliexpress.com/ a nebo eBay nebál bych se ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muhaha 22. 11. 2012 13:53

Sháním ještě Tablet pro přítelkyni, bude to mít na čtení, facebook, i hry.

Líbí se mi Ainol Fire, ale nevím, jestli by mi došel z číny do vánoc.
Našel jsem:
Prestigio Multipad PMP5580C
http://www.alza.cz/prestigio-multipad-p ... 360181.htm
Je to ucházející? Bohužel žádný růžový tablet jsem nenašel :( To bych si asi šplhnul :d
muhaha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 11. 2012 15:51

Přidej nakych 800 a vem si jeho skoro dvojnika,o něco lip vybavenyho navíc s baterii 6000 a s pouzdrem ktery zaroven zamyka - odemyká.Myslim že v tom připadě se už vyplatí spiš.Projed si nabidku nechce se mně hledat jeho tipovy označení.Jinak Fire bys z činy dostal do vanoc - jenže jedině DHL zaškrtnout a nikoliv free shipping takže se prodraží.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 22. 11. 2012 16:40

Me se ty Ainoly take celkem libi, porad ale nevim, jestli 7 nebo 9".
A s Cinou /HK je to ted spatne, China post vubec nestiha. Zasilky z DX se silne spozduji.
Takze opravdu jen DHL, UPS... A to se pri tehle nizke cene tabletu moc nevyplati.
To uz radeji Ainol primo od CZ distributora.
Fodi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků