malování na tabletu?

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wojda 25. 9. 2011 13:36

Ahoj, chtěl by jsem se zeptat jestli se dá na tabletu malovat a sketchovat. Mám v plánu si koupit něco levnějšího. Docela se mi líbí Archos Arnova, a zajímalo by mě jestli jsou na Androida nějaké (nejlépe free) aplikace. Děkuju předem ;-)
Car D.E.S.I.G.N.
Wojda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 9. 2011 15:10

No, záleí, co si pod tím představuješ, jestli jednoduché čmárání prstem, nebo opravdové malování, jako na tabletech k tomu určených.
V druhém případě určitě ne - je třeba pero se schopností snímání tlaku.
Na to jsou pak určeny "hračky" od Wacomu a pod.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wojda 25. 9. 2011 17:35

Já vím jenže hračky od Wacomu co mají i displej stojí 16 a vejš..... roto jsem chtěl o hodně levnější a klidně i polovičatou alternativu. Stačí mi aby to byla nějaká aplikace co umí změnit pár barev a tloušťku čar. nic víc:)
Car D.E.S.I.G.N.
Wojda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 9. 2011 23:08

Jj, je mi to jasné.
Nějaké aplikace na čmárání v androidu určitě seženeš i na Marketu, musíš sám pozkoušet, co ti bude vyhovovat, jestlii stačí nějaká free app, nebo sáhneš po placeném sketchbooku pro (necelá stovka):
https://market.android.com/search?q=sketch&so=1&c=apps

Spíš bych se pak zaměřoval na něco, co nemá nejhorší HW, aby tam ty aplikace vůbec jely slušně a pokud možno displej krytý sklem (nejde jednoduše poškrábat). Taky bych koukal po 1GHz CPU + 512MB RAM.

Špatně nevypadá třeba samsung galaxy tab,
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 26. 9. 2011 19:58

já teda nevím, ale mě se na kapacitním displeji iPadu kreslilo docela špatně, když jsem to zkoušel... je to dost nepřesné, patlat po tom prstem...
Mathey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 27. 9. 2011 12:43

Jj, věřím tomu, tyhle displeje prostě nejsou stavěné na přesnou práci s kurzorem. Chovat se to bude cca stejně jako nějaký smartphone, pouze to bude větší... Určitě by to chtělo si to vyzkoušet na nějakém podobném zařízení.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wailord 28. 9. 2011 17:07

Nyní byl představen relativně zajímavý minimálně cenou, Kindle Fire od Amazonu, obsahouje Android a hrubě přepočtená cena je 3500 Kč více zde.
wailord
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků