Upgrade Win Xp na Win 8

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jurcax 29. 10. 2012 17:13

alfah4ns: plombu mám protože mi zaručuje servis, tedy práci, zdarma a platím jen komponenty. S tím že komponenty už jsou dávno po záruce ;), ale už asi půjde pryč... :-D

D3VL3R: moc tomu nerozumím, deaktivoval se nebo ne? Šel tedy znovu použít?

Jinak se na to asi zatím vykašlu a počkám ještě až si Win 8 u někoho osahám a upgread udělám až třeba v březnu.

Každopádně díky za rady a názory.
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 18. 11. 2012 12:56

Měl jsi využít zkušební verze, které byly k dispozici před oficiálním vydáním Windows 8. Nicméně pokud jsi dělal s Windows 7, tak s osmičkami nebudeš mít problém. Zbav se předsudků a názorů lidí, co sežrali všechnu moudrost světa a dívej se na to vlastníma očima. Pak zjistíš, že Win8 jsou po všech stránkách lepší, než jejich předchůdci.

Takže jediná věc, která tě může trápit, je kompatibilita hardwaru a softwaru. Problémy s hardwarem vyloučíš tím, že nákup a upgrade uděláš přímo z cílového počítače s WinXP aplikací Windows 8 Upgrade Assistant. Ta zjistí všechny potenciální problémy s hardwarem. Částečně odhalí i nekompatibilitu softwaru, ale spolehnout se na to nedá. Pokud na těch XPčkách neprovozuješ starou verzi CADu nebo něčeho náročného, tak se nekompatibilita dá vždycky řešit virtuálními XPčky (XP mode).

Nakonec si tu ve fóru najdi, jak přestoupit z x32 XPček na x64 Osmičky, už se to tu řešilo několikrát.
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 25. 11. 2012 14:28

Mám na 3 roky starém, ale výtečném NB HP8710w OEM XP 32 Bit Professional i s instalačním DVD. Teď mi havaroval HDD, tak jsem koupil jiný a rád bych rovnou přešel na Win 8, pochopitelně 64BIT. Ale přiznám se, že jsem zatím našel jen postupy na přechod z Win 7. Rád bych to udělal legálně, ale zase ne tak pitomě, že bych si PC "zasvinil" XPčkama a poté je upgradnul na Win 8. :-*
Kromě toho to snad ani Microsoft zatím nenabízí, nebo ano?
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -vasek- 25. 11. 2012 15:30

Tak mě napadá. Pro windows 8 se už nenabízí XP mod? To by mohlo vyřešit legálně tazatelův problém..
-vasek-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 11. 2012 21:30

Mike-biker:
Abys mohl provést upgrade, musíš mít podkladovou licenci stejné verze. Takže potřebuješ 64bit systém, z kterého si upgrade stáhneš a pak vypálíš na DVD.
Nebo si musíš koupit instalační DVD, které obsahuje 32bit i 64bit verzi.

Aktivace neprojde, pokud nebudeš provádět upgrade z předchozího systému. Budeš muset pak systém aktivovat přes telefon.


-vasek-:
Ne. Windows 8 Pro mají Hyper-V. Samozřejmě bez licence na Windows XP.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mike-biker 25. 11. 2012 21:48

Aha, díky. Já mám na druhém PC Win7 64Bit, takže z něj stáhnout upgrade, vypálit ISO a pak jej nainstalovat na druhý PC a a aktivovat přes telefon s klíčem, který dostanu při zakoupení?
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 25. 11. 2012 23:12

Bylo tady už popisované, jakou úpravou se dosáhne úspěšné aktivace samostatné instalace upgrade, mělo by to fungovat stejně, jako u Windows 7.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Croog 28. 11. 2012 11:10

Včera jsem přeinstaloval Win XP 32bit na Win8 pomocí toho upgradu za 30€. Že mi to nenabídne verzi 64bit jsem trochu nečekal, někde jsem četl, že by to tento instalační proces měl podporovat. Hlavně jsem ale čekal, že mi to nabídne možnost pro přerozdělení oddílů na disku, jako při obyčejné instalaci, což se nestalo a disk je nyní rozdělen nevhodně. :hm

Ale k otázce: Mám v mailu produktový klíč Win8. Jaké mám nyní legální možnosti, pokud bych potřevoval ten systém reinstalovat? Pokud vezmu instalační médium (které nemám, nenabídlo mi to ani vypálení) a čistě nainstaluji, bude ten prodkutový klíč fungovat?
Croog
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 11. 2012 12:05

Vše už se zde několikrát řešilo.

Upgrade z 32bit na 64bit systém není technicky proveditelný. Stejně tak to platí i v opačném případě. Tedy nic neobvyklého a nic, co by ses nedočetl například i v nápovědě Microsoftu.

Tvorba vlastního DVD je během procesu upgrade možná, už se tady o tom taky psalo.

Můžeš udělat čistou instalaci Windows 8 (bez podkladového systému Windows 7/Vista/XP), aktivace pak proběhne přes telefon. Opět se to zde mnohokrát řešilo.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Croog 28. 11. 2012 13:57

Jsem si zcela jist, že mi upgrade vytvoření bootovacího DVD nenabídl. Na obrazovce z obrázku:
http://www.zive.cz/ShowArticleImages.as ... cle=166084
jsem měl pouze 1. a 3. volbu.

Lze se nyní nějak k tomu instalačnímu médiu dostat? Díky

EDIT: A při instalaci přes instalační médium bych měl možnost přejít na 64bit, nebo je na to potřeba koupit ten krabicový upgrade?
Croog
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 28. 11. 2012 14:46

Stačí číst, vše tu už bylo, jak stáhnout správně-bitovou verzi.

V tom mailu je i věta "Pokud potřebujete Windows stáhnout, zapište si nový kód Product Key a zadejte ho sem."

Bari007: Tvorba DVD při nákupu z prostředí Windows XP není možná.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Croog 28. 11. 2012 20:16

Díky za rady i vaši trpělivost!

Čistá 64bit přeinstalace proběhla naprosto bez problémů a dokonce se win i sami znovu aktivovali, nikam jsem volat nemusel. :tleskani
Croog
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků