no bootable device found

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ejky6 2. 1. 2021 16:17

Dobrý den,

otevíral jsem si notebook, abych ho vyčistil od prachz (vyndával jsem pouze ventilátory) a po opětovné spuštění
vyjede hláška "no bootable device found". Mohl by mi prosím někdo poradit v čem by mohla být chyba, případě jak jí odstranit?

Děkuji
ejky6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 1. 2021 17:15

Buď si při manipulaci něco poškodil, nebo omylem odpojil (respektive nezapojil) nějaký kabel.

Musíš ho znovu rozebrat a překontrolovat.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ejky66 2. 1. 2021 18:52

Zkoušel jsem provést diagnostiku v BIOSu, ale žádnou chybu s diskem mi to nenašlo, což kdyby byl poškozený disk tak to najde chybu, nebo se mýlím? Jinak na disk jsem při čištění vůbec nesahal, protože ho má Dell G3 je úplně bokem, ani neodpojoval žádný drát. Dokonce jsem měl nasazené gumové rukavice, aby nedošlo k poškození obvodů.
ejky66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 1. 2021 22:12

Kolik disků v ntb máš? Jsou v BIOSu vidět všechny?

Pokud si odpojoval baterii, mohlo dojít k vymazání CMOS (záložní baterie může být kaput) a tudíž je třeba vše znovu v BIOSu správně nastavit.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků