Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kabikula 18. 6. 2009 19:56

[quote="Širín"]Holky, prosím Vás, nedávno tady někdo psal, že začátkem července má vyjít časopis o Orchidejích....mohly byste mi to připomenout,prosím?[/qu

1. číslo časopisu vyšlo už v květnu. http://kouzelnaorchidea.cz/uvod.html

Omlouvám se všem zápálencům, že moc o orchidkách nediskutuji a občas na fórum vložím nějaký odkaz. Ale vše již je tu řečeno a já velmi ráda všechny názory, připomínky a rady čtu. Snad Vám to nebude vadit.
Kabikula
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 6. 2009 19:59

Já se musím poptat po tom časáku :hm :!: Díky
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 18. 6. 2009 21:16

To karkulka: moc pěkné kytičky. Pro červený phal bych taky byla, ale myslím, že se časem tady taky objeví, nebo jestli nechceš čekat, tak by mohly být v Drážďanech na podzimní výstavě. Mini Mark mívá vcelku asi pravidelně Terra Koruna, takže jim zkus zavolat a na příští burzu ti ho můžou dovézt :-D Mám od nich moc pěkný silný se čtyřma kvetoucíma stvolama- viz album.
Co se týče kokočipsů - na exotice je neměli?Lukscheitři tam snad vozí i substráty? V teraristice by je měli mít, jen jak tady psala dama55do škodíků, je lépe je proprat.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkulkacz 19. 6. 2009 08:48

Drážďany jsou i na podzim? Já myslela, že jen na jaře. To musím zvážit, jestli nepojedu už letos :)
karkulkacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 6. 2009 10:59

Já jsem taky nevěděla že jsou na podzim. A nevíte někdo přesně kdy :shock: :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkulkacz 19. 6. 2009 13:32

Projela jsem to googlem a nikde nic o podzimním veletrhu.
karkulkacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 19. 6. 2009 19:49

O podzimním veletrhu nic nevím, ale vím a dávám na vědomí, že zítra jsou v Kauflandu phaly v akci za 159,- Kč. !!!! :tleskani :tleskani
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 19. 6. 2009 21:12

Aby to nevypadalo že kecám : http://www.eoc-dresden.de/
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 19. 6. 2009 21:16

Ani ve snu by mě nic podobného nenapadlo, díky za info. :tleskani
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 6. 2009 21:18

Takže orchidářky, žádné zmrzliny a šetřete na orchideje v Dráždanech
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janina24 20. 6. 2009 08:05

Tak jsem se včera chtěla podívat po nějakých mini orchidkách v Kaufladnu a ono nic...tak jsem chtě nechtě byla zklamaná. Když tu cestou k autu jsme potkaly malinké květinářství, kde se na mě ze země usmívaly odkvetlé phaly za 59,-.

Takže jsem odcházela s dvouma phaly, jeden mini phal a dendrobium :o)
Janina24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Širín 20. 6. 2009 16:48

Kabikulo, mockrát děkuju...Obrázek
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kikkiii 20. 6. 2009 22:06

janina: to je super. :d
kikkiii
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sarlote 21. 6. 2009 13:45

Zdravím Vás po dlouhé době, můj Phalaneopsis Scarlet Red nasazuje na květy,tak pak se pokusím vložit fotku. Jinak není prlblém dát se dohromady a objednat je u firmy Curllin nebo jsem viděla krásné Phaly i jinde. Já šílím po botanickém Phal.equesris aurea peloric form,ale je pouze v Americe, sned ani v tom Německu se nedá sehnat. Ale Ludo Mini Mark má, krásný je Phal.amoinense a jiné, P.equestris kvëte již 2 měsíc a myslím,že ještě měsíc vydrží....Je lepší pěstovat to co se Vám daří a tu a tam něco zkusit,ale nenakupovat jen že to tuhle mají za tolik a jinde za tolik. Ve Staré Boleslavi na Mělnícké prodavá moje kamarádka jaké krásné Phaly za 145Kč a ty velkokvěté za 350Kč, těch hybridů je všude mraky i v Německu a tam jsou od 10-13 Eur....pá Věra
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 6. 2009 15:21

Obrázek Obrázek

Posílám slíbenou fotku mé uzdravené Jarušky :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků