Balancovaný zesík a DAC pro Audeze LCD2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 28. 5. 2014 10:08

Zdravím.
Ačkoliv jsem s mou sestavou LCD2 + ALO Audi PanAm + PC velice spokojený, po té, co jsem si poslechl balancovanou sestavu, jsem po něčem takovém zatoužil také. Je to zatím sice jen otázka budoucnosti, ale chci vybírat pečlivě, tak že raději déle dopředu.
Podmínky jsou v zásadě tři nejdůležitější:
-Plně balancovaný systém
-DAC min. 96/24
-USB připojení k PC (mám Foobar2000 přes WASAPI)

Jinak bych raději světlejší zvukový projev - LCD2 jsou spíše temnější, tak aby to nebylo zahuhlané.
Jiank není nutné, aby byl zesík a DAC v jenom. Klidně mohou být dvě škatule (Bude to doma na stole), ale podmínkou je balanc. propojení.
Zatím asi nejvíce se mojí představě přiblížila kombinace Shiit Audio Gungnir s USB přípojkou + Mjolnir. Je to ale už na absolutně horní cenové hranici. Tak že hledám i jiné možnosti. Například by mě zajímalo, jak by asi tak fungovala kombinace LCD2 se Sennheiser HDVD800.
Ale jsou to zatím jen spekulace.
Tak že kdyby měl někdo jiné návrhy, popřípadě možnost vyzkoušení, uvítal bych to. Jsem ochoten zajet skoro kamkoliv.
Díky za rady a názory.
Vojta
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 5. 2014 10:59

Já bych nejspíš dal šanci novému Oppo HA-1... V případě, že bys chtěl mít možnost zvuk zařízení ovlivňovat skrze různá nastavení (převodníkové filtry apod.), pak Yulong D200 nebo DA8. Taky je možno se podívat na produkty od Audio-GD.

HDVD800 bych vynechal, DAC je prý slabší... A popravdě jsem četl dost rozporuplné reakce. Gungnir + Mjolnir by mohlo být fajn, ale nejspíš to nebude moc kompatibilní s ničím jiným než s Audeze (a sluchátky podobného charakteru). Obě tyto možnosti jsem však osobně neslyšel, takže nemůžu více sloužit (než napsat, co jsem pochytil z recenzí a diskuzí).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 28. 5. 2014 11:18

Audio-gd Reference 10.32 alebo NFB27

-- 28. 5. 2014 11:24 --

HDVD800 som pocul s HE-6 aj HD800 a s DACom som nemal ziadnu tazkost - aj ked vsetko je relativne, v danej cene moze byt aj lepsi DAC. Zosik ma sily na rozdavanie.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 28. 5. 2014 12:46

S Referencí 10.32 Vojtovy LCD 2 právě moc dobře nehrály. Celkový projev byl až moc tmavý.
Na vině mohlo být oddělovací trafo Hogen s filtrem, které jsem v té době používal. Poté, co jsem ho dal pryč, začala s Referencí hrát dost dobře i sluchátka HD650 a to už je co říct ;-) Na Head-Fi jsem narazil na pár příspěvků na toto téma, kdy filtry a pračky místo zlepšení mají opačný vliv a sluchátka potom nehrají. Kdybych to nezažil na vlastní uši, nevěřil bych. Chtělo by to dát LCD 2 ještě jednu šanci ;-)
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 28. 5. 2014 15:02

Dík za nabídku, PiNa_cz. Právě jsem chtěl napsat, že na 10.32 byly LCD2 dost hluboko. A na vyzkoušení bez filtru bych určitě zajel. Do Prahy se občas dostanu, tak že velký problém bych v tom neviděl. Někdy se domluvíme.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 29. 5. 2014 09:59

MHOE, dík za nabídky. Ten Oppo HA-1 vypadá hodně zajímavě a nejspíš nahradil sestavu Mjolnir + Gungnir na místě mého favorita. Ještě by to chtělo si ho poslechnout, ale zatím nevím kde, tak že zatím alespoň zapátrám po recenzích.
Ale podle popisu to vypadá slibně a není tak předražený. Počítal jsem to a zadá se, že i s DPH bych se mohl pohybovat kolem 30000,-, což je mnohem méně, než sestava od Shiit.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 5. 2014 11:50

Obávám se, že ze současných recenzí/dojmů toho stejně moc kloudného nevyčteš - je to nový produkt (a navíc slibný), takže veškeré texty budou prošpikované hypem.

Spíš bych se na to podíval racionálně - zhodnotil základní parametry všeho, co tě zajímá, a promyslel si, co vlastně přesně chceš. Pokud bych měl být konkrétnější, tak bych si vzal vedle sebe Oppo HA-1, Yulong DA8 (a třeba i tu Reference 10.32) a srovnával. Oba HA-1 a DA8 mají stejný Sabre DAC a oba mají výkonné zesilovače s možností plně symetrického výstupu... A jelikož jsou oba v podstatě shodné i cenou, neočekával bych mezi nimi nějaký výrazný kvalitativní odstup. Popravdě bych vážně volil spíš podle toho, co nabízí na papíře...

Na Oppo HA-1 mi osobně připadá zajímavé (oproti Yulong DA8):
- Volitelný gain
- Vyšší výkon a nižší výstupní impedance sluchátkového zesilovače (takže bude minimálně univerzálnější)
- dálkové ovládání (byť bych ho osobně nejspíš nevyužil, je to dobrá věc)

Na Yulongu DA8 mi osobně připadá zajímavé (oproti Oppo HA-1):
- možnost ovlivnit finální zvuk zařízení (skrze převodníkové filtry a jitter eliminátor, případně i přepínač fáze)
- digitální ovládání hlasitosti přímo pomocí Sabre DACu (zatímco Oppo HA-1 to řeší analogově, což v praxi může znamenat určité odchylky mezi L a P při nízkých hlasitostech či větší míru zkreslení... záleží na implementaci)
- více než dvakrát nižší váha, rozměry a spotřeba (minimálně podle specifikací)

Oppo HA-1 má jinak různé další spíše podružné fíčury, ale tam bych se trochu bál toho, jestli to všechno, co v sobě to zařízení má, nebude na úkor audio kvality (při ceně, která je srovnatelná s DA8). Pokud ne, tak jim rád zatleskám... Byť bych osobně stejně volil DA8, protože možnost měnit jeho zvuk podle nálady či sluchátek/repro je k nezaplacení.
Naposledy upravil MHOE dne 29. 5. 2014 13:55, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dofo 29. 5. 2014 13:40

Este doplnim, ze OPPO ma az dva sluchadlove vystupy, z toho jeden symetricky (4-pinovy) a ma tiez analogove vstupy. Chcelo by to priame porovnanie. Diskusiu k HA-1 je mozne citat v nasledujucom vlakne: http://www.head-fi.org/t/717834/oppo-ha ... thread/480
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 5. 2014 13:44

Yulong DA8 má též 6.3mm a symetrický (2x 3pin) sluchátkový výstup... Ten symetrický je sice zároveň předzesilovací, je však plně kompatibilní se sluchátky (viz info od Yulongu) a zní lépe než 6.3mm nejen z mé zkušenosti.

Ty analogové vstupy HA-1 jsem nějak omylem zapomněl zmínit, pravda... To by mohla být pro někoho značná výhoda, Oppo je takhle univerzálnější.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 29. 5. 2014 20:36

MHOE píše:Byť bych osobně stejně volil DA8, protože možnost měnit jeho zvuk podle nálady či sluchátek/repro je k nezaplacení.


A já měl vždycky za to, že snahou je mít maximálně transparentní setup, aby si člověk vychutnal nahrávky tak, jak to zvukaři zamýšleli ;-)
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 5. 2014 20:46

Takový setup neexistuje... To je jenom iluze.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 5. 2014 21:43

PiNa_cz píše:A já měl vždycky za to, že snahou je mít maximálně transparentní setup, aby si člověk vychutnal nahrávky tak, jak to zvukaři zamýšleli


Naprostý souhlas. O tom hifi a nesnobský high-end jsou. Jenže těch cest je mnoho a jsou různé. A pokud bys to chtěl mít opravdu "věrné" musel bys mít povědomí a nejlépe i kontrolu nad celým procesem. Od akustiky místnosti s muzikanty, přes výběr a umístění mikrofonů, následný mastering, výběr reprodukujících komponent a akustikou poslechové místnosti konče.

Ale pokud bychom to nebrali takhle ultimativně, tak ano. I pro mě je smyslem "věrného" poslechu výběr takových komponent, které zvuk co nejméně ovlivní ve smyslu přidávání nebo ubírání vlastního zabarvení a zkreslení.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 29. 5. 2014 22:43

Tak jsem se poptal a Oppo HA-1 je možné po domluvě vyzkoušet v Praze, tak že bych se to pokusil skloubit s vyzkoušením Reference 10.32 u PiNa.cz. Bohužel, dealer tady v Čechách chce za HA-1 přes 42000,- a přímo od výrobce z USA, kde by i s DPH vyšel znatelně levněji, se do Čech objednat nedá. ]:-<
Ještě bych se chtěl zeptat, jestli by někdo nevěděl o možnosti vyzkoušet ten Yulong. Já jsem o něm v ČR moc zpráv nenašel, tak že se ptám.
Zatím mám tedy 4 kandidáty:
Oppo AH-1
Yulong DA8
Audio gd Reference 10.32
Shiit audio Gungnir + Mjolnir

Jde mi spíše o zvuk, než o další funkce a po pravdě, v tomto ohledu se mi stále asi nejvíce zamlouvá sestava od Shiit. Ten cenový rozdíl proti ostatním už tam není tak obrovský, jako když jsem koukal na ceny v USA. A navíc, Shiit má s Audeze převážně dobré ohlasy...
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 29. 5. 2014 22:55

No, jestli ti jde vyloženě JEN o zvuk a jestli jsou Audeze skutečně tvá vysněná sluchátka, se kterými chceš na minimálně pár let zůstat, tak jdi do Schiit komba... V opačném případě bych ale vybral cokoliv jiného, než právě Mjolnir + Gungnir. Možná by stálo za to se zamyslet i nad Mjolnirem + nějakým jiným DACem (třeba právě DA8 nebo třeba X-sabre apod.).

Btw, cena HA-1 mě nepřekvapuje, protože v GB to prý též stojí v přepočtu kolem 40 klacků... No, když si vezmu, že jsem DA8 sehnal nové za polovic, tak je to docela síla.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 30. 5. 2014 08:24

VojtaJJ píše:Zatím mám tedy 4 kandidáty:
Oppo AH-1
Yulong DA8
Audio gd Reference 10.32
Shiit audio Gungnir + Mjolnir


Ještě Ti tam Vojto vypadlo NFB-27, které doporučoval bogino. Je o 300USD levnější než Reference 10.32, protože nepoužívá 4xPCM1704UK, ale Sabre ES9018 jako například Yulong DA8. Zbytek by měl být stejný jako u Reference 10.32.

Na můj dotaz ohledně rozdílu mezi nimi mi Kingwa tenkrát napsal:

The NFB27 detail is slightly clearer than the Reference 10.32. The bass on the NFB27 is speed and tight, on the Reference 10.32 is not as speed but rich and slightly deeper. The NFB27 emphasizes on high and mid transparency, the Reference 10.32 has high, mid and low balanced. They are same level but with some different flavors.
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků