iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mas0n 15. 4. 2021 13:58

On ti asi nikdo neodpověděl proto že se na to odpovědět nedá. Neexistuje totiž nic jako normální používání, každý potřebuje a využije něco jiného. Já mám třeba jen 64GB a stačí mi to. Na hudbu mám Spotify, na video Netflix, fotky Google Photos, máš iCloud, za 25 korun měsíčně je tam myslím 50GB. Nikdy jsem nepotřeboval víc, tedy minimálně od doby, co jde všechno řešit přes cloud. A to mi pořád zbývá aspoň 20GB volných, kdybych odjel někam do divočiny, a chtěl si tam pouštět blu ray ripy Avengers. No a potom jsou tu lidi, co každý měsíc stahují do telefonu ručně 100GB naripovaných CD, nebo točí hodiny 4K videí. A taky tvrdí, že je to běžné používání. Těm je málo i 128GB. Tak si vyber.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 15. 4. 2021 16:22

Mám 128 GB a zaplněno mám asi 30 GB včetně systému, ale držím si v telefonu pouze fotky max. 1-2 roky staré. Úplně bohatě bych vystačil s 64 GB uložištěm, ale nějaká rezerva se vždy hodí. Aktuální data zálohované na iCloudu, používám 200GB tarif za 75 Kč, protože tam mám i nějaká data zálohovaná z Macbooku. Jinak starší fotky z let minulých mám uložené v Macbooku + zálohované na externím SSD. Na hudbu používám Apple Music a na filmy Netflix a Apple TV, takže nějaké kopírování hudby nebo filmů do telefonu neřeším. Dřív jsem razil opačný názor, ale jak zde bylo zmíněno, tak řešit nějaké stahování v době streamovacích služeb je prostě nesmysl.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 15. 4. 2021 18:46

Vidis a ja ti zase muzu napsat ze ja mel 256 a S21U mam 512.
Kazdej to ma proste jiny a ja mam zase vsechno v telefonu a ne online :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod jege 15. 4. 2021 19:11

Takže každý pes, jiná ves!

A co to slavné zálohování na iClodu? Zdarma je jenom 5GB? Jak pak funguje přenášení dat z jednoho zařízení na druhé? Něco jako stream, t.j. iCloud je jenom přestupní stanice, přes kterou se to přetáhne? Takže zazálohovat, prodat původní zařízení, koupit nove a obnovit ze zálohy nelze, třeba při nějakém zpětném výkupu, kdy potřebuji staré zařízení prodat dříve, než mám k dispozici nové? Nebo to má aspoň trochu vymakanou politiku, že třeba u appek se zazálohuje jenom jejích ID na Appstore a konkrétní nastavení z telefonu? Ovšem fotky a videa takto "zmáčknout" nelze. :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 15. 4. 2021 21:29

A co takhle nainstalovat do kompu iTunes, připojit telefon, udělat na jedno kliknutí kompletní zálohu a pak stejným způsobem na jedno kliknutí obnovit? Je to nejrychlejší způsob a iCloud k tomu nepotřebuješ :-)

Jinak co se týče těch 5GB, tak zálohy aplikací jsou jen rozdíly (ne celé aplikace), kalendáře a kontakty nenabírají nic. Fotky tam mít nemusíš. A jinak se tam zálohuje nastavení systému. Těch dat není tolik. Kupodivu těch 5GB stačí, ale já si platím 200GB, protože to sdílím rodině a mám tam pro jistotu i fotostream. Telefon mám 128GB (12 Mini).
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 16. 4. 2021 06:51

A jak to, že se při aktivaci iPhone natáhly i všechny fotky z iPadu? Moc jich tedy nebylo, ale nevím, jestli by těch 5GB na ně stačilo. To se přetáhly přímo z toho iPadu, případně transferem přes iCloud? :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 16. 4. 2021 07:07

Podívejte se do iCloudu na webu, jestli je tam máte. Nebo na telefonu kolik místa na iCloudu zabírají fotografie.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anik 16. 4. 2021 10:32

Ahoj, mám od včera svůj 1.iPhone... vybrala jsem si SE 2020 a docela dobrý. Nechtěla jsem nic drahého do začátku .... ale teď přemýšlím nad 12 mini... stojí to za 10tis rozdíl ? Díky ...
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 16. 4. 2021 12:16

Urcite se to vyplati, pokud chcete mit vynikajici kvalitu fotek. Lepsi vydrz baterie a lepsi a vetsi displej.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 16. 4. 2021 13:19

Anik píše:Ahoj, mám od včera svůj 1.iPhone... vybrala jsem si SE 2020 a docela dobrý. Nechtěla jsem nic drahého do začátku .... ale teď přemýšlím nad 12 mini... stojí to za 10tis rozdíl ? Díky ...

Já bych si těch 9 tisíc klidně připlatil. SE 2020 je na seznámení s iOS dobrý, ale 12 mini je o něčem jiném.
Těch rozdílů je tam dost, ale když vezmu jen ty základní, tak - novější/rychlejší čip, kvalitnější zadní i přední foťák, lepší zvuk, displej, voděodolnost; podpora 5G, pro někoho i podpora Animoji a Memoji :-D , atd. - a to vše v menším těle s větším displejem :-)

Koneckonců, můžes si přímo na stránkách Apple zobrazit porovnání, a sama si uděláš závěr, jestli se ti to vyplatí nebo ne ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anik 16. 4. 2021 13:53

Jojo, porovnala jsem, ... diky... :-)
Samsung Galaxy S23
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 16. 4. 2021 15:51

Teď jsou všude na iPhony akce, takže do něj asi půjdu, ale zajímalo by mě, jak je to s ochranou displeje, jestli vzít nějaké flipové pouzdro a případně jaké nebo jenom šprcku a sklo? Má smysl sklo nebo folie i s flipovým pouzdrem? Jaký je rozdíl mezi MagSafe pouzdry a neMagSafe? Bezdrátové nabíjení? U MagSafe funguje, u neMagSafe nefunguje? :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 16. 4. 2021 17:38

jege píše:A jak to, že se při aktivaci iPhone natáhly i všechny fotky z iPadu? Moc jich tedy nebylo, ale nevím, jestli by těch 5GB na ně stačilo. To se přetáhly přímo z toho iPadu, případně transferem přes iCloud? :hm

Ci su fotky zalohovane, zistis z nastavenia zalohy.

dj.kure píše:Podívejte se do iCloudu na webu, jestli je tam máte. Nebo na telefonu kolik místa na iCloudu zabírají fotografie.

Fotky v zalohe sa mu neukazu na iCloude, daju sa iba z tejto zalohy obnovit.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 16. 4. 2021 19:04

Tak na iCloudu mám 661,63 MB fotek a videi, 1,15 GB zálohu,45 MB dokumentů, 20,96 zpráv a 3,14 GB volného místa, takže fotky a videa se tam zatím vlezou. Co přesně je v těch 1,15 GB zálohy?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 16. 4. 2021 19:09

jege píše:Teď jsou všude na iPhony akce, takže do něj asi půjdu, ale zajímalo by mě, jak je to s ochranou displeje, jestli vzít nějaké flipové pouzdro a případně jaké nebo jenom šprcku a sklo? Má smysl sklo nebo folie i s flipovým pouzdrem? Jaký je rozdíl mezi MagSafe pouzdry a neMagSafe? Bezdrátové nabíjení? U MagSafe funguje, u neMagSafe nefunguje? :hm

1) jestli flipové pouzdro nebo jen zadní kryt je spíše volbou uživatele dle vkusu a preferencí. Já osobně bych si ke flipovému pouzdru sklo ani folii nedával (pokud bych často nestřídal flip/zadní kryt). Používám zadní kryt a mám tvrzené sklo Spigen už od začátku a nepociťuji žádné zádrhely. Tady záleží na tom, aby se to sklo nalepilo rovně a nezakrývalo třebas senzory přiblížení. Tohle u fólie sice tolik nehrozí, ale zase se hůře aplikuje a může nechat vzduchové bubliny.

2) MagSafe kryty a pouzdra mají magnety, aby telefon spolehlivě dosedl na bezdrátovou MagSafe nabíječku a přichytil se v optimální poloze pro nabíjení. MagSafe je kompatibilní se standardem Qi - nabíjí i starší modely iPhone, jiné smartphony či AirPods. Detailnější rozbor si lze přečíst v tomto článku.

Hezký víkend ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků