Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gamut 14. 7. 2015 08:26

Uvidime. Ja teda vidim Canon stoji za prd, na osobni zkusenost a desici tri tecky. Sem netusil jak lehce se obrati na neexistujici. To asi stal Radek 71 za zady kdyz se neco zkousi.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 14. 7. 2015 08:31

Asi mám "po ránu" problém s pochopením psaného textu, ale vůbec nechápu, co jsi tím chtěl říct.
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gamut 14. 7. 2015 08:41

DPR vadi. Problem s dolovatelnymi detaily se zmeni na neexistujici. To ze nekdo neco vidi a ze si vyzkousi, napise ve vstupu neco ohledne AF a zpracovani je brano jako tazeni. A abych vysvetloval co vidim je naprosto zbytecne. To jsou lepsi tri tecky.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 7. 2015 08:59

Na jedné straně máme tvrdohlavého Gamuta, který prý něco zkoušel a ví, co vidí. Na druhé máme vlastní zkušenost a množství praktických testů amatérů i profesionálních fotografů, testérů a blogerů, kteří se vzácně shodují ale nikoli s Gamutem. ...Tady nikdo netvrdí, že je Canon špatný. Jen nezvládá scény s velkým DR na nízké citlivosti tak dobře jako někteří jiní. Každý chápe, že se to dá kompenzovat pomůckami a technikou focení, ale je to pracnější, toť vše.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 14. 7. 2015 09:26

Radek : jasně, s Canonem tahat něco z dark side of the ksicht je ztracená záležitost, to jsem pochopil rychle. Možná koupím nějaký silnější blesk? Uvidíme. Každopádně tvé prvotiny z Fuji se mi velmi zamlouvají a je škoda, žes ji nekoupil před Černobylem.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 14. 7. 2015 09:33

Gamut je inteligentní chlap, ale píše jak prokletej básník po 10. panákovi.
Vona teda lidská řeč je nedokonalá, na vyjadřování přesných odstínů názorů, to jako jo, ale Gamut tu nesrozumitelnost dost vylepšuje.

Já to zkusím taky:
"Někdo tady něco řekl, ale to je tak, když .... Co se týče karbanátku, tak to jsou furt ti samí. Kdyby alespoň sami něco. Ale proč o tom stále točit. On každej vidí. Někdy jako jo, když se to hodí, že jo? Ne, že bych nevěděl přesně jak, ale má to smysl? Jejich problém je, jak to nazývají. A že tedy docela dost. No, zkuste si schválně....."
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gamut 14. 7. 2015 10:03

Takto tedy ano. Jak vidím všichni ví okamžitě o co jde pokud mluví s doktorem o odborných problémech. Já taky vidím že je tady Dolgor, který nepřipouští možnost, že by mohlo být moaré a případné artefakty, když tak to nevadí. Prý něco zkoušel...
Nejlepší je když hodnotí ostatní zpracovatel RAWů. To je opravdu lepší nic nepsat a nic nepředkládat. Zpochybnit lze cokoliv, zvlášť pokud se zaštítíme množstvím čehokoliv.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 7. 2015 10:08

Gamute, ale my ti zřejmě opravdu nerozumíme, je to záměr, nebo kouzlo nechtěného?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 14. 7. 2015 10:26

Gamute, zkus si prosím uvědomit, že těm svým ironickým narážkám rozumíš pouze a výhradně ty sám. Nikdo jiný. Proto se to zcela míjí účinkem, když něco napíšeš. Já osobně pochopím, že mluvíš ironicky, ale totálně nerozumím o čem.
Pokud by ses vyjadřovat neuměl, nedalo by se s tím nic dělat, Pokud se ale stylizuješ do podoby ironického glosátora, který je nad věcí, máš kdykoliv šanci to nedělat a psát tak, aby ostatní věděli, co chceš říci. Pokud něco ironizuješ, ale my tady nikdo nevíme, co a proč, pak jsou to jen zbytečná písmenka. A na rozdíl od dysgrafiků či slaboduchých, ty to můžeš o své vůli kdykoliv přestat dělat. Jen stačí pochopit, že tomu, co píšeš, nikdo kromě tebe nerozumí. Anebo jen hodně částečně, což ve spojení s ironií je fatální kombinace. Ironie musí sednout. Pokud je nesrozumitelná, je to jako foťák bez objektivu.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 7. 2015 10:31

Mně to teda moc nebere, ale když vidím kritiku těch tří teček...... :/ Pokud se bavím s někým, kdo ví která bije, jsou na místě. Proč detailně vysvětlovat něco o čem předpokládám, že je pro zkušeného oponenta samozřejmost, že ví. Dřevo se do lesa nenosí. A ten kdo neví, byť deklaruje kolik let a kolik tisíc fotek... s tím je to těžké. Tady není na komplexní vysvětlování prostor. I když třeba v tomto se třeba F-ABC velmi rád angažuje. Ale spíš to vede k tomu, že to nikdo pak dopodrobna nečte a pak se autor diví, že ho ne všichni chápou. ;-)

K tomu moaré, skutečně se s ním spousta amatérů nikdy nesetkala a asi ani nesetká. Ale existují lidé, kterým může kazit kšefty.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 7. 2015 10:35

no, já jsem se sním setkal právě teď s Canonem 70D u videa a to tak, že fest, u fotek kupodivu ne
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 7. 2015 10:41

Tak Gamut celkem na místě poznamenává fakta o ne úplně bezproblémovým X-transu od FUJI. A to se evidentně nemá, nehodí. Kde je racionální jádro a kde post-buy racionalizace (to neni na Radka) je vedlejší. Pravda je, ze si FUJI kvůli IQ nikdo nekupuje, co taky se zastaralým senzorem s obskurní maskou a divnym PP workflow. FUJI x100t si koupím kvůli úplně jiným vecem, stejně tak ty věci kolem X bajonetu. Nemusím proto ještě upalovat Gamuta, ne.

-- 14. 7. 2015 11:44 --

Btw, asi je jasné ze jsem ten divnej, co Gamutovym textům rozumí.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 14. 7. 2015 10:54

Ja gamutovi nerozumiem, ale možno je to jazykovou bariérou.
Ale ganec má asi dovolenku, tak si podáme gamuta. ;-) ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 7. 2015 10:57

Tady je nejaky fanda Fuji, ktery by mohl reagovat podrazdene? Jinak ja jsem ani nevedel, ze v tom neni normalni CMOS. A ted jeste koukam, ze je "stary".... Chtel jsem se zasmat nejakymu fun clubu, ale jsou tady dva Fuji, jeden postuje jenom novinky o Canonu a druhy je jak noty na buben, posledni posty snad z lonska. Jedinej clanek je tam od nejakyho Nogola a diskuzi dva posty. Kdyz to srovnam s Pentaxfriend....
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 7. 2015 11:06

Lotrandor píše:Btw, asi je jasné ze jsem ten divnej, co Gamutovym textům rozumí.

budeš nám dělat tlumočníka :-D
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků