Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 6. 2021 18:16

To je celkom ulet. Nikon ma ale udajne moznost fotit 14 bit bezstratovo, nekomprimovane, co bude asi tento pripad.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martin5555 12. 6. 2021 20:47

ahojte, jen mala otázka..nemel nekdo už čest tímto novým objektivem? Yongnuo YN42.5mm F1.7M II za tu cenu vypada zajímavě....
pixel 6 :) Olympus omd E-M5 III :)
martin5555
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomashr 17. 6. 2021 14:22

K E-P7 - tuhle recenzi bych podle mně známých informací dost podepsal: https://www.digitalcameraworld.com/uk/r ... -p7-review .
Fidko tedy asi vyskočí z kůže, ale to je taky v pořádku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 6. 2021 15:35

Preco by som mal vyletiet z koze ? Nikdy som nenapisal, ze je to zly fotak rovnako ako som to netvrdil o Xko.

Co som tvrdil a aj po prebehnuti (nie precitani) recenzie si za tym stojim, ze cena je ulet a dopadnu rovnako. Nic viac.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 17. 6. 2021 16:34

Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 6. 2021 21:34

Taky obecně sleduju, že navzdory fidkovým predikcím jsou recenze a ohlasy veskrze kladné.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2021 05:23

A co maju moje predikcie spolocne recenziami ? :-D

Ja som povedal, ze si nemyslim, ze pre OM-D tadialto vedia cesta a ze ta cena je uletena.
O tom predsa ziadna recenzia nie je.

Ja fakt zasnem, ze prave ty ktory si mi vycital ze sa opakujem to nedokazes pochopit ani po 100x.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 18. 6. 2021 05:44

Fidko, já tím rýpnutím do tebe v posledním příspěvku narážel na to, co jsem tu psal o "sociálních bublinách" a na což jsi reagoval taktně řečeno "odmítavě"...
Jenže vedle jsi právě v tohle bodu, ty prostě koukáš na E-P7 ze svého úhlu, kdy to pro tebe není (a jistě, pro tebe a ani pro mne to není). Problém je, že prostě neumíš vytáhnout hlavu ze svého úhlu pohledu a uvědomit si, kam je to cíleno a že pro plánovanou cílovku to naopak může být docela trefa a ani ta cena nemusí být zdaleka takový problém.
Oni to v té odkázané recenzi napsali moc dobře - "leckdo se může cítit zklamaný, že nepřišel PEN-F II. Ale pravdou je, že E-P7 je ve výsledku daleko zajímavější návrh, než by mohl být PEN-F II". V kontextu je to "zajímavějši" myšleno jako pro trh atraktivnější...

Já si E-P7 také nekoupím (stranou nechávám možnost nějaké extrémní slevy či bundlu se sklem, které by se mi hodilo i jinak, pak možná ano). Ale zároveň si s odstupem stále více myslím, že by E-P7 mohl znamenat z hlediska globálních prodejů naopak vyložený úspěch - povíme si za půl roku...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2021 07:36

Ako ja rozumiem, ze je tu nejaka jazykova bariera, ale myslel som, ze prave vy s tym budete mat menej problemov nez pubertiaci v diskusiach o iPhonoch.

1) Fotak ma nezaujima bez ohladu na HW. Ide to celkom mimo mna a napisal som to x krat.
2) Su skupiny ludi ktorych naopak zaujima a pre ktorych je urceny. Nikdy som nepovedal, ze je to problem, ze je na tom nieco zle, dokonca nevidim problem ani v tom ze ludi zaujima nieco ine nez mna (prekvapi ma, ze vas to prekvapi, lebo prave na take tvrdenia si davam dost pozor)
3) Su skupiny ludi, ktore si ten fotoaparat kupia, pretoze ich vobec nezaujima ci stoji 800, alebo 400 a navyse tych zliav je bude pozehnane.
4) V com vidim problem ja je jeden jediny a velky a sice, ze OM Solutions robi tu istu chybu ktoru robil poslednych 5 rokov. Predava to iste za stale vyssie peniaze.

Pre mna je tento fotak jednoducho odkaz k staremu obchodnemu modelu ktoreho vysledkom bol, ze Olympus fotodiviziu predal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2021 07:59

Jediná otázka je, jestli ta cílová skupina si ten foťák koupí za stávajích podmínek v dostatečném počtu.

To je, v krátkodobém horizontu, jediná důležitá věc (když to koupí dost lidí a vydělá to, tak to chyba není).


Ale jestli bude marketingová strategie Olympus OMD fungovat dlouhodobě, tak to poznáme na EM1 mark 4 a asi i EM5/10 mark 4

Jestli přijde a jestli tam bude nějaký jasný progres.

Plně uznávám, že pokud tam dají stejný 20 Mpx senzor, hledáček a výrazně nevylepší AF, tak pro mou bublinu to bude zklamání.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 18. 6. 2021 08:19

Trochu sa postavím na stranu fidka, ak nastavia cenu u m1-4 niekde na úrovni Sony a7-4 a podobne, tak sa môžu ísť komplet kĺzať.
A tých pár skvelých dlhých skiel a ani skvelý Bambousek to nezachránia.
P7 neriešim, nie som cielovka, ale ak to má byť masovka a zarábať, musia prísť bleskovo zľavové akcie.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2021 08:50

Vlastně jsem to myslel podobně, abych nechodil kolem horké kaše.

Rozhodne prodej ale osobně mám taky pocit, že je to dost drahý a tak nějak pořád stejný, uvnitř i navenek.

Možná v tom Žaponsku to bude mít úspěch, ale to by asi mělo mít i žlutou a červenou variantu :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2021 08:59

Davidof píše:Jediná otázka je, jestli ta cílová skupina si ten foťák koupí za stávajích podmínek v dostatečném počtu.

To je, v krátkodobém horizontu, jediná důležitá věc (když to koupí dost lidí a vydělá to, tak to chyba není).


Ale jestli bude marketingová strategie Olympus OMD fungovat dlouhodobě, tak to poznáme na EM1 mark 4 a asi i EM5/10 mark 4

Jestli přijde a jestli tam bude nějaký jasný progres.

Plně uznávám, že pokud tam dají stejný 20 Mpx senzor, hledáček a výrazně nevylepší AF, tak pro mou bublinu to bude zklamání.


Ako osobne si nedokazem predstavit, ze by taketo nieco dokazali zopakovat. Uz E-M1 III to bol pruser, pretoze to fakt nebol pripad napr X-T4 ked prisiel novy fotak po necelych dvoch rokoch. Vtedy sa da chapat, ze ten upgrade je skor vlazny a cena nie uplne zosekana, lebo komponenty este nevychladli. Ale ak ma byt E-M III nastupca 3-4 roky stareho fotaku a zaroven vlajkovou lodou na podobne dlhe obdobie, tak to skratka vnimam ako problem. Ale urobit to opat, to uz by bola vylozene drzost a tu prisaham, ze by som v ten den dal vsetko co mam aj s batohom na bazos (batoh by som si asi nechal).

Otazne je ako to necenia a ked vidim tento PEN, mam obavy. To su moje cele vyhrady k tomuto ich pocinu.

Inak osobne by som s nebal toho, ze EP-7 zarabat nebude. Ako som pisal nespocet krat, recyklovanie tych istych komponentov dookola nestoji vela. Preto to robia. Preto nema Xko specialnu nabijacku na dve baterie, ale dve uplne rovnake z MK II, pretoze to nestoji nic. Nic nestoji ani stary CPU, alebo senzor. A ked to zabalis do tela Penu a predas za 800eur, staci ak si to kupi tucet japoncov a su v zisku. Ale dlhodobo to fungovat nemoze.
Naposledy upravil Fidko dne 18. 6. 2021 09:05, celkově upraveno 2
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2021 09:03

Já doufám, že se tvé obavy nesplní.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2021 09:08

Ale to ja tiez. Ja fakt nie som nadseny z toho ze som negativny, len skratka tu nevidim nic pozitivne.

Mam radost z firiem ako DJI, alebo Garmin, ktore tiez nie su lacne, ale aj napriek takmer monopolnemu postaveniu na trhu robia co od nich cakam a sice prinasaju nove produkty a za to im vlastne platim rad. A takto si myslim, ze by to malo vyzerat. Ja platim, oni vyvijaju ... pride mi to fer :)

PS: Hoci teda Fenix 5 Plus boli teda hodne Olympusacke :D
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků