Jak propijit DESKOP PC + TV + AV RECEIVER = 5.1 zvuk ?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod posamn 22. 8. 2010 11:51

Zdravím,

mám už trochu starší HW, ale chtěl bych pomocí svého PC přehrávat FULL HD filmy a vychutnat si k přitom 5.1 zvuk.

Televize Philips 37pfl9603 ( http://pridbay.com.ua/local/prodimg/PHI ... 9603_2.jpg )
AV RECEIVER Yamaha RX - V563 ( http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/Con ... TID=567328 )

Zatím moje připojení je řešeno PC -> HDMI -> TV -> HDMI + AUDIO L/R -> AV RECEIVER = Full HD obraz + 2.1 zvuk...
Jak já na to koukám, budu muset zvlášť propojit obraz z PC s TV a zvuk z PC s AV RECEIVER, ale bohuežl nevím jak...
Nebo, jak by se to dalo vyřešit ?
posamn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 22. 8. 2010 12:03

HDMI pichni rovno do TV.
Zo zvukovky v PC zapoj do Yamahy digitalne zvuk a frcis (bud optikou = TOSLINK, alebo digitalnym koaxom). Obe digitalne prepojenia ti prenesu 5.1 zvuk (DD aj DTS).

EDIT:
Este je jedna moznost, ak ti cez HDMI prechadza aj zvuk (asi ano). HDMI pichni do AVR HDMI IN a z HDMI OUT z AVR tahaj dalsi HDMI kabel do TV. Na Yamahe ale treba niekde v menu nastavit, aby audio hral AVR, aby ho neposuvala dalej do TV (mal som RX-V463 a tam mi to takto fungovalo).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod posamn 22. 8. 2010 12:19

Odar: Ok ta první možnost je mi jasná, ale momentálně nemám kabeláž, takže se spíše zeptám k té druhé.

Úplně stejně mám zapojené DVD. A zvuk u DVD je 5.1, takže teoreticky stačí jen vytáhnout HDMI z DVD a zapojit ho do grafické karty ? No půjdu to zkusit, snad na tom nic nerozbiji ;)
posamn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 22. 8. 2010 12:22

Do toho. Nemas co rozbit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod posamn 22. 8. 2010 14:05

Tak u tohdle bohužel zvuk nejde vůbec, ale to už bude nejspíš chyba u nastavení zvukové karty, jelikož to připojení by mělo být ok... Nevíš jak ta by měla být nastavena ?
posamn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 22. 8. 2010 14:49

Niekde tam treba nastavit, aby ti zvuk z PC siel cez HDMI (ako to graficka karta vie). Mala by sa ti javit v Control Panel-i ako dalsia zvukovka.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 22. 8. 2010 20:14

Jestli používáš Win7, nebo Windows Vista, tak návod máš tady:

viewtopic.php?p=7629187#p7629187
Nolwendil píše:3) Klikni pravým tlačítkem na ikonu reproduktoru v systémové liště, a zvol "Zařízení pro přehrávání". Vyber "HDMI Device" (nebo tak nějak), a nastav ho jako výchozí. Od té doby vždy, když k notebooku připojíš HDMI kabel, se Ti výstup zvuku z notebooku přesměruje do TV, a po odpojení HDMI kabelu se výstup zvuku vrátí zase do reproduktorů notebooku/sluchátkového konektoru. Pokud si budeš chtít pustit film do sluchátek skrz sluchátkový jack na notebooku, tak to nastavení budeš muset změnit zase na "Reproduktory".

Koukám, že tohle téma by chtělo vlastní topic, a trošku rozsáhleji rozvést a popsat...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků