Chystám se ke koupi chytrého telefonu

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod AnubiSeth 17. 8. 2005 20:39

Už přibližně 3/4 roku se chystám koupit smartphone. Původně to chytrý telefon být neměl (Siemens M65 nebo SE T630), ale jak jsem tak zabředl do této problematiky, začal se mi líbit zprvu Siemens SX1 a poté jsem začal pokukovat po značce Nokia, protože má ve smartphonech dobré zastoupení. Nejsem žádný troškař a za kvalitu si dokážu připlatit, ale definujte mi kvalitu. U značka Nokia jsem vždy kritizoval velmi nedobrý poměr CENA/výkon a proto jsem ji vždy zatracoval a kritizoval. V dnešní době ale neudělám moc proti této politice a pokud budu chtít "chytráka", tak za něj hold budu muset víc zaplatit.

Jak už jsem psal, Nokia má více telefonů se symbianem, tudíž se pro mě stává peklem výběr toho správného. Vynechal jsem automaticky 6260ku a 6670ku ... nelíbí se mi. N-Gage QD jsem vypustil kvůli tomu, že je primárně určená na hry, ale já potřebuju pracovat a ne hrát. Do úzkého okruhu jsem si pak vybral nadcházející telefony z řady N. Tedy N70 a N90. Ze starších, potažmo dnešních, jsem vybral 6630ku, 6681ku, 6680ku a 7610ku. Nokia 6600 mě taky láká, ale jsem moc rozmlsaný, tak si tuto volbu nechávám zatím stranou.

Když to vezmu z finančního hlediska, nejlépe na tom je 7610ka, potom 6630ka a teprve pak 6681ka a 6680ka. Stačí počkat do příchodu N70 a jsem si jist, že tyto telefony o něco málo klesnou. Už dnes se dají najít na internetu za dobré ceny, ale chce to opravdu rozvahu. Investovat 15000,-Kč do mobilu, který za chvilku zlevní, se mi zdá jako zbytečná nedočkavost. Možná se však mýlím a bude to jinak, ukáže to ovšem čas.

A teď proč tohle píšu. Chtěl bych od vás, jako uživatelů mobilních telefonů se symbianem, nějaké reakce a podněty, protože si myslím, že ne každý se v tom hned napoprvé orientuje a já nechci dát na první dojem. Chci vědět od někoho zkušeného, který měl už v ruce více "chytráků", jestli se to vyplatí nebo ne.

Děkuji tímto předem za vaše příspěvky a doufám, že si vyberu správně...
AnubiSeth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 17. 8. 2005 20:50

Ber 6630, důvod proč je nevýhoda kupovat 6681 už tu několikrát byl a 7610 je podle mně na ty prachy málo vybavená...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AnubiSeth 17. 8. 2005 20:55

hot_spot píše:Ber 6630, důvod proč je nevýhoda kupovat 6681 už tu několikrát byl a 7610 je podle mně na ty prachy málo vybavená...a/quote]


No, jsem tu nováček, takže si to všechno najdu... ale co taková 6680??
AnubiSeth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 17. 8. 2005 21:00

6680... no jestli chceš bejt vybavenej do budoucna na 3G sítě, tak ji ber, ale myslím že se v ČR neprodává a zatím je zbytečně drahá, ty funkce navíc oproti 6681 tady zatím nevyužiješ...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AnubiSeth 17. 8. 2005 21:08

No právě... o to mi tak trochu jde... chci telefon, který nějakou dobu vydrží... i když za pár let nebude na špici, tak chci, aby uměl to, co pro tu dobu bude standard .. škoda, že nevidím do budoucnosti, aspoň bych si věděl víc rady :-\
AnubiSeth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 8. 2005 21:09

To je těžké :) Vynechal bych 7610, protože výkonově to je loňský model.

6630: výhodná cena, dobrý výkon, 3G, slušný foťák
6681: navíc snad lepší design a aktivní pohotovostní režim
6680: navíc 3G, ale u nás se oficiálně neprodává

Jestli nespěcháte a chcete ušetřit, počkejte, až se začne prodávat N70, a potom běžte třeba do 6681. V současné době je v poměru cena/výkon favoritem 6630.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 17. 8. 2005 21:09

3G sítě by se u nás měly objevit za rok, takže je to na tobě ;) ale já bych se na to vykašlal a vzal 6630...

edit: on má 6630 3G? Tak to je vyřešený ;)
Naposledy upravil hotspot dne 17. 8. 2005 21:10, celkově upraveno 1
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AnubiSeth 17. 8. 2005 21:10

Marek L. píše:To je těžké :) Vynechal bych 7610, protože výkonově to je loňský model.

6630: výhodná cena, dobrý výkon, 3G, slušný foťák
6681: navíc snad lepší design a aktivní pohotovostní režim
6680: navíc 3G, ale u nás se oficiálně neprodává

Jestli nespěcháte a chcete ušetřit, počkejte, až se začne prodávat N70, a potom běžte třeba do 6681. V současné době je v poměru cena/výkon favoritem 6630.b/quote]


Ano, vidím, že se opravdu vyplatí si počkat na N70, ceny by měli jít poté dolů... Jen mám strach, že to moc slavné nebude.
AnubiSeth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 8. 2005 21:10

Na 3G se není třeba vykašlat, 6630 ho podporuje.

Čekání moc nedoporučuji. To byste taky mohl čekat donekonečna, protože pořád bude na co. Radši si teď kupte za velmi dobrou cenu 6630 a zůstanou vám peníze, abyste si nový mobil potom mohl pořídit dřív.
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 17. 8. 2005 21:12, celkově upraveno 1
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 17. 8. 2005 21:11

no, ja bych osobne sel 6630ky

ale i ta ma svy mouchy:

-nema IrDA :pozor2
-nema radio
-pametovky rs-dv-mmc = drahy, spatne dostupny, a snad jen do velikosti 512ky..:nenapadne

pokud si teda koupis smartphone, ( taky jestli s nim budes neco delat), tak ti vydrzi 1den, a pak šup do napíječky... (nekdy ani ten jeden den nevydrzi.. muj rekord na SX1ce je ze nez se vybila vydrzela 3hodky :D)

taky uz jsem tu SX1cku x-krát formatoval... :eh :x = prijdes snad o vsechno..
Naposledy upravil melipa dne 17. 8. 2005 21:15, celkově upraveno 1
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AnubiSeth 17. 8. 2005 21:13

3G má jak 6630, tak 6680 a N70 ... jen si nejsem jistý, zda-li to mají i N90 a N91 ???
[Anu@P910i]^_^
AnubiSeth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 8. 2005 21:13

Tohle jsou ale nevýhody i všech ostatních smartphonů, mezi kterými se tady vybírá. Žádný z nich nemá infra, žádný nemá rádio, všechny používají karty RS-DV-MMC.

Všechno tohle zase umí SX1, ale ten bych už dnes nedoporučil.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 17. 8. 2005 21:14

Nehledě na to, že už SX1 prakticky není k sehnání..
T-Mobile CZ
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cahir 17. 8. 2005 21:16

a co MPX220 ?
GA628 -> T10 -> J6 -> 6210 -> T610 -> Mpx200
Cahir
Junior

Odeslat příspěvekod Ivo M. 17. 8. 2005 21:17

MPx220 je jistě zajímavá volba. Podle zadání dotazu bych však tipoval, že autor upřednostňuje Symbian.
T-Mobile CZ
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků