Series60: odinštalácia aplikácií a vplyv aplikácií na RAM

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Robin212 27. 6. 2007 05:59

Hi to all,
chcel by som sa spýtať skúsenejších 2 otázočky:
1) Je nejaký rozdiel keď odinštalujem aplikáciu priamo z menu cez tlačítko "c" alebo cez manažéra aplikácií?
2) Má na veľkosť RAM nejaký vplyv množstvo nainštalovaných aplikácií? Zdá sa mi že sa mi veľkosť dostupnej RAM postupne znižuje ako inštalujem dalšie aplikácie.
Thanks to all.

//Breaker: upravený názov témy
Robin212
Junior

Odeslat příspěvekod EfineSS 27. 6. 2007 06:35

1, Nevim jak u starsich Symbianu, ale u verze 9.1 na tom nezalezi
2, Na velikost ma vliv pocet spustenych aplikaci, nainstalovane a nespustene aplikace nemaji na velikost RAM zadny vliv.
EfineSS
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 27. 6. 2007 11:44

Ad 1.)

Ani u starsich symbianu nebyl rozdil mezi odinstalaci pres C a pres otevreni manazera.

Ad 2.)

Nektere aplikace si spousti podporu (nebo sami sebe) automaticky po spusteni telefonu, takove ubiraji RAM jen tim ze jsou nainstalovane, ostatni se chovaji jak ti bylo odpovezeno vyse.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 27. 6. 2007 13:25

Ad 1: to teda byl obzvláště třeba u 6600 u ní to ani jinak smazat nešlo!!
Ad 2: je to stejné jako u PC co není zaplé nebere ram.
HelloMoto
..H.A.Z.I..
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 27. 6. 2007 18:09

|Mio| píše:Ad 1.)

Ani u starsich symbianu nebyl rozdil mezi odinstalaci pres C a pres otevreni manazera.


Nesmysl, mazat ze slozky s instalacemi pres C jde az v 3rd edition, ve starsich se objevila hlaska Nelze odstranit, odinstalace byla mozna jen pres spravce programu.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robin212 28. 6. 2007 06:00

Súhlasim s Miom, asi to nejako tak bude alebo si Symbian udržiava v RAMke nejaký register nainštalovaných aplikácií a čím viac aplikácií tým viac uberá z RAM pretože potom ako som urobil update Firmware na mojej E 50 a po nainštalovaní 4 pre mňa nevyhnutných programov ktoré zároveň bežia na pozadí (Best blacklist,best keylocker, best profiles a handy taskman) som mal po reštarte voľnách 15,8 MB RAM. Teraz keď som nainštaloval dalších cca 25 aplikácií a hier (žiadna z nich nebeží na pozadí ani ako aplikácia ani ako proces) tak som mal po reštarte voľných 15, 3 MB.
BTW, thanks to all for your responses.
Robin212
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 28. 6. 2007 12:22

1) ne
2) ano, pokud ty aplikace třeba fungují na pozadí (např. Handy Taskman, Screenshot, blacklist, No red close...)
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noker1 28. 6. 2007 15:45

ale samozrejme zalezi rychlost aj podla volnej pamate cize aj nespustene aplikacie uberaju z RAM (vlastna skusenost) ;)
iPhone 6 Plus 16gb
noker1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EfineSS 28. 6. 2007 17:47

2 noker1: Nespustena aplikace nemuze v zadnem pripade zabirat misto v RAMce.
EfineSS
Junior

Odeslat příspěvekod noker1 28. 6. 2007 19:01

ale velkost volnej pamate ano ;)
iPhone 6 Plus 16gb
noker1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EfineSS 28. 6. 2007 19:37

Nejak nechapu co tim myslis... :roll:
EfineSS
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků