Mobilní viry - setkání v praxi :-)

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Policak 9. 5. 2006 18:00

Tak si takhle sedim na zahradce pred cukrarnou na Orli a najednou prichozi zprava pres BT od nejake Maji Baji. Bez premysleni jsem dal prijmout....a uz rval Symantec, ze obsahuje aplikaci s virem Cabir atd. atd..a jestli chci povolit, blokovat nebo smazat. :lol:
Uprimne receno, co mam antivir, nikdy nic v mobilu nenasel a kdyby jednou za tyden neotravoval, ze chce aktualizovat, ani bych nevedel, ze ho mam. Uz jsem skoro myslel, ze viry jsou problem jen tech, co nainstaluji do mobilu kazdej .sis, kterej najdou na netu. Tohle me ale docela dostalo. Zase jsem se vratil k invisible modu, kterej sem predtim zrusil, abych nemusel kvuli kolegum porad zapinat BT, at mi neco preposlou.
Jaka je vase zkusenost s viry? Prisel vam taky takhle nejaky "vzduchem" nebo jste je nasli jen ve warezu stazenem z netu? :wink:
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 9. 5. 2006 18:09

kdyby me takle neco prislo tak to urcite neprijmu :)
jinak sem nasel par viru (mobilnich) uz v PC(NODem), v mobilu zatim nastesti zadny
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Charlie77 9. 5. 2006 19:01

Ja v mbilu nemam antivir... a NODEM sem uz taky neco nasel napr. v Mobiola web camera... tam byl trojskej kun... a v jednom programu na ikony mi nasel vira "Skull" :)
Charlie77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 9. 5. 2006 19:23

jannnn píše:kdyby me takle neco prislo tak to urcite neprijmu :)

To jsem si vzdycky taky rikal, ale pak nad tim neuvazujes a kliknes... :lol:
Navic jsem vzdycky mel predstavu, ze se objevi nejdriv neco jako...Chcete nainstalovat aplikaci...a ja reknu ne a smazu to, ale ono se to hned cpe do mobilu, zadnej dotaz, rovnou rval antivir. Je teda mozny, ze by se to objevilo, kdyby antivir nebyl, ze mu proste nedal sanci se zeptat :lol:
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 9. 5. 2006 19:48

Ja kdyz projizdim pocitac antivirem, tak mi u vetsiny, ne-li v vsech vypise, ze nemohl archyv precist, nebo, ze je poskozen, ted nevim. Tak jakto, ze vam to tam neco najde? Dokonce i symbianove viry!
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 9. 5. 2006 19:49

Ja kdyz projizdim pocitac antivirem, tak mi u vetsiny SIS, ne-li u vsech vypise, ze nemohl archyv precist, nebo, ze je poskozen, ted nevim. Tak jakto, ze vam to tam neco najde? Dokonce i symbianove viry!
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 9. 5. 2006 19:53

to ze je poskozen krici kdyz je zaheslovany tusim..jinak se to tu nekde resilo, ze NOD32 a urcite nejaky dalsi najdou viri i v sisech...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 9. 5. 2006 19:56

Nekdo tu zminoval, ze mu neco nasel i Avast, a ten ja mam taky! Ale je mozny, ze to je zaheslovany, nebo ze to je trial verze, ktera je nejakym zpusobem chranena proti dekompresi.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 10. 5. 2006 06:35

Tak me vzduchem uz jsem dostal mnoho viru. Symantec zatim vse zablokoval, takze v pohode. Jinak kdyz si nahodou nejaky ten programek stahnu (cracknuty) tak uz se me taky hodnkrat stalo, ze by v nem byl vir ale NOD32 hoi nasel, takze taky v pohode... :tleskani :tleskani
fales
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esceaen 10. 5. 2006 09:52

to fales "Symantec zatim vse zablokoval, takze v pohode."
A tos za nej dal 45€?? :shock: :D
oskar @ nokia - connecting people
esceaen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já Osobně 10. 5. 2006 10:05

No, mě štve, že Symantec není pro SXko :| Když jsem ho zkoušel nainstalit, tak instalace neproběhla do konce a nějak se přitom znepřístupnilo Céčko :x Podobný problém měl i někdo na SF tuším... Pomohl jen master reset. Ale stejně mám BT standardně vypnuté, takže jsem ještě nic nechytil :mrgreen:

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brandy4 26. 6. 2006 19:28

Robim predajcu v T-Mobile a prisiel za mnou chlapik, ktory mal 15000 ucet za mms, 7610 poslala kazdych 5 minut mms na nejake zahranicne cislo. Nainstaloval som mu Netquin antivirus, telefon bol vycisteny a odvtedy ho pouzivam aj ja v 6681. Najlepsie na nom je, ze aj cracknuta verzia sa updatuje :-)
brandy4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek E. 26. 6. 2006 21:50

To brandy4:
...a kdybys pro zajímavost napsal jméno viru, byla by tvá informace dokonalá. Dozvíme se?
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-N66 26. 6. 2006 22:15

Musim rict,ze tu "cest" s nejakym tim virem na sym. jsem jeste bohudik nemel(co ale neni,muze byt...ze)
Svedci to o tom,jak je Symbian rozsireny...kdyz se na nej "pisi viry"
u winmobile,temer nejsou a stejna situace je i PC vs. Linux....s tim rozdilem,ze na linux,nejsou pomalu ani ty programy.
Motorola RAZR2 V8
Martin-N66
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brandy4 27. 6. 2006 09:37

Aj ked ma zabijes, tak si nespomeniem.
brandy4
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků