BlackBerry 9000

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod evzen2 6. 11. 2008 06:48

Ahoj,
1)mam mensi problem s importem telefonnich kontaktu z se 790i do blackberry. Nevite nekdo jak se to tam da nacpat?
2)jak se da prijimat do blackberry data z jinyho telefonu napr. z SE 790i? ten sony ericsson mam v bb pridany,povoleny ale pokazdy kdyz neco posilam na bb tak SE napise ze to neprijal bb ale bb nic nehlasil. Zkousel takto importovat kontakty, hudbu, xsl a furt to same. BB to porad blokuje a ani neda vedet ze nekdo neco posila.
3)lze nejak smazat vsechny kontakty v adresari najednou?

Diky.
evzen2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evzen2 11. 11. 2008 16:39

add 1) bohuzel PC program pro BB neumi importovat kontakty z csv nebo txt souboru. Skoda ze nokia 6230i a 6300 neumeji posilat kontakty pres bluetooth. Pokud to zkusim pres PC Suite Nokia synchronizovat s Outlook tak to vyhodi ze "... uzivatelske jmeno v PC Suite a v telefone je rozdilne..." nebo " ... telefon neni v necinem stavu ... " a kvuli tomu nejde synchronizovat kontakty v nokii s kontakty v Outlooku. Pokud by se to podarilo tak pri synchronizaci BB s Outlookem na serveru to stahne vsechny kontakty.
add 2) prijimat lze jedine kdyz vlezu napr. do slozky Media a tam ve slozce Hudba dam prijmout pres bluetooth. to same i u ostatnich souboru. Ale pres plochu prijimat nelze.
add 3) zjistil jsem od zastupce spolecnosti Black Berry ze hromadne smazat kontakty v adresari nelze.
evzen2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtoxx 11. 11. 2008 17:10

a neprisel jsi na to jak psat s diakritikou? hacky carky atd? a jeste jedna otazka,co takhle nejaky AIM klient pro blackberry 9000? napr JIMM nebo ICQ? neznas neco podobneho nebo nevis odkaz na stranky s downloadem? popr bude stacit nazev aplikace. jak hledam tak hledam ale nic sem nenalezl. az na oficialni stranky blackberry a tam je dokonce odkaz na ICQ for blackberry ale nelze mi to stahnout tak nevim . diky za odpoved
jtoxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtoxx 12. 11. 2008 03:42

Tak pro ty kdo maji zajem mit oficialni sluzbu ICQ ve svem telefonu blackberry uvadim link !!!!! POUZIVAT VYHRADNE ORIGINAL INTERNET EXPLORER!!!!!!! http://www.blackberry.com/devicesoftwar ... o?code=icq postup: pripojte zarizeni blackberry k pocitaci pomoci usb a postupujte dle informaci prohlizece. vse funguje a vypada skvele vyzkouseno. Bohuzel stranka nefunguje v prohlizecich safari,opera,mozilla .
jtoxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtoxx 12. 11. 2008 03:44

a jeste k tem kontaktum,ja to udelal tak ze jsem si kontakty zkopiroval na sim a pote je v seznamu kontaktu v telefonu synchronizoval. vse v poradku akorat mensi korekce prijmeni ktera se nevesla v cele sve delce na sim...myslim ze to neni takovy problem pripsat par pismenek ;-)
jtoxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evzen2 12. 11. 2008 14:43

kopirovat, mazat,pak zase kopirovat to je torchu zdlouhavy proces. musi prece existovat jednodussi zpusob :-(

jtoxx píše:a jeste k tem kontaktum,ja to udelal tak ze jsem si kontakty zkopiroval na sim a pote je v seznamu kontaktu v telefonu synchronizoval. vse v poradku akorat mensi korekce prijmeni ktera se nevesla v cele sve delce na sim...myslim ze to neni takovy problem pripsat par pismenek ;-)
evzen2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtoxx 15. 11. 2008 16:03

Je mi lito ale lepsi zpusob asi opravdu neni,jedina kopirka na sim a pote synchronizace primo v telefonim seznamu,zkousel sem pres bt z pocitace ale BB tento proces nepodporuje....alepson na mem pc ne. nevim jak z jednoho telefonu do druheho to jsem zatim nezkousel.
jtoxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evzen2 17. 11. 2008 10:20

a nevis nahodou o nejakem zpusobu jak bych se mohl pripojit vzdalene ke svemu PC pres BB a podivat se do zdileneho souboru napr. access? neco jako pres mstsc kdy spousti soubor ne BB, ale PC na kterem je tento soubor.
evzen2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk811 17. 11. 2008 10:35

Mam taky problem: Da sa mi zaregistrovat pristroj do siete WiFi, no w nastaveniach, kde ukazuje pripojenie do mobilnej siete je "kvacka" no pri pripojeni do WiFi, hoci je tam nazov siete, je len "pomlcka". Je to chyba pristroja alebo treba nejake povolenie operatora?? Divne...
puk811
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evzen2 17. 11. 2008 19:02

Povoleni na wi-fi od operatora urcite nepotrebujes. A funguje ti pripojeni k internetu pres wi-fi?
Pokud ti to nenabizi nazev poskytovatele wi-fi pak podle me to bude tim ze to nemaji v BB jeste dodelane. Chtelo by to asi nejaky firmware.

puk811 píše:Mam taky problem: Da sa mi zaregistrovat pristroj do siete WiFi, no w nastaveniach, kde ukazuje pripojenie do mobilnej siete je "kvacka" no pri pripojeni do WiFi, hoci je tam nazov siete, je len "pomlcka". Je to chyba pristroja alebo treba nejake povolenie operatora?? Divne...
evzen2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamil2268 17. 11. 2008 19:04

nebo je taky možné, že sít má skrytou ssid a proto jen ta "pomlčka"
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puk811 17. 11. 2008 19:22

Asi nie, pretoze sa pripajam podobne ako z mobilu a tam nemam vobec problem, siet mam nakonfigurovanu a SSID mam nastavene a nie je skryte. Na prihlasenie je potrebne hjeslo sifrovane, vsetko robim ako na mobile. BB sa prihlasi, v hlavicke je nazov operatora a tiez nazov WiFi siete...ale BB s internetom nekomunikuje, aj ked ma pridelenu IP a ja ho v WiFi routeri normalne vidim ako aj ostatne svoje pocitace....:-( Som z toho smutny....
puk811
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod urbanb 18. 11. 2008 15:26

Pokud jde o synchronizaci kontaktů, tak jsem musel udělat to, že na PC kde mám active sync a MS Outlook, musí být nainstalován software od BB. Potom se musí připojit telefon s windows mobile a BB. Potom jde v software BB spustit sychronizaci, která do BB stáhne kontakty, kalendář, úkoly atd. Fungovalo to zcela bez problémů, totéž by mělo jít u symbianu.
K wifi nevím jak jsem co nastavil, ale v nastavení prohlížeče jsem dal Net front a prioritní připojení wifi. Od té toby mám nahoře O2 CZ a ??? ( název mojí wifi ) a ikona wifi je modro bílá, telefon synchronizuje maily, IM+ a další, pokud jsem doma jen přes wifi.
urbanb
Junior

Odeslat příspěvekod evzen2 9. 12. 2008 11:46

Bohuzel starsi Nokie napr. jako 6230i nemaji OS Windows Mobile.

urbanb píše:Pokud jde o synchronizaci kontaktů, tak jsem musel udělat to, že na PC kde mám active sync a MS Outlook, musí být nainstalován software od BB. Potom se musí připojit telefon s windows mobile a BB. Potom jde v software BB spustit sychronizaci, která do BB stáhne kontakty, kalendář, úkoly atd. ...
evzen2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krokodýl 12. 2. 2009 16:54

Ale je jedno jestli je to WM zařízení, symbian nebo klasický telefon. Stačí aby jsi měl instalovaný MS outlook a vše funguje stejně. Jenom synchronizaci do Outlook, konkrétně s 6230, provedeš přes Nokia PC Suite. Zrovna jsem dělal pro zákazníka přesně ten samý model.
Synchronizace Nokia 6230 do MS Outlook a potom synchronizace s BB 9000.
Krokodýl
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků