Recenze LG Optimus 4X HD

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Instantisimo 29. 11. 2012 16:34

Dostal se mi do rukou tento telefon, tak se s Vámi, kteří o něm uvažujete, podělím o své zkušenosti. Nebudu psát o věcech, které jsou u všech Androidů stejné, zaměřím se pouze na věci, které mě opravdu zaujaly, nebo si o nich myslím, že by se měly zmínit. Pokud by jste však cokoliv z toho co tu nebude vědět chtěli, neváhejte se zeptat.

Obsah balení
Spolu s telefonem dostanete v dizajnové krabičce také základní sluchátka s mikrofonem, dva NFC tagy, USB nabíječku a datový kabel.
Technicky je každá část příslušenství na špičkové úrovni. 10/10

Konstrukce, technické zpracování
Telefon je "celoplasťák", s čímž já osobně nemám sebemenší problém. Nikdy jsem neměl kovový telefon a nikdy mi to nechybělo. Zpracování je precizní, vše přesně lícuje, nevrže, neprohýbá se. Přední stranu kryje tvrzené sklo, které sice není typu Gorilla glass, problém s oděrky jsem ale nezaznamenal. Telefon sice používám teprve týden, avšak bez jakékoliv ochrany (fólie, obal), ani ho nijak nešetřím. Osobně zastávám názor, že mobil je věc užitková, takže se neminím omezovat jakoukoliv opatrností. Záda jsou plastová, se vzorem kůže, což úplně eliminuje problém otisků. Boky telefonu zdobí dva stříbrné proužky.
Tlačítka jsou drobnější, po pár hodinách už ale není problém je poslepu nahmatat. Jedinou výtku má za mě vypínací tlačítko pro svoje umístění vpravo nahoře, protože u takto velkého telefonu není lehké ho zmáčknout při manipulaci jednou rukou. Lepší by bylo umístění po vzoru Samsungu, na pravé bočnici. Systémová tlačítka už jsou dotyková, reagují přesně, pohotově. Jejich podsvícení je rovnoměrné.
Trochu mám problém s USB portem, kde je lehce zle vyříznutý otvor a kabel se při zasunování dře. To ovšem může být chyba kusu.
Dizajn je věc individuální, dle mě je však o 3 levely dál než SIII a One X dohromady. Pravé úhly a minimum prázdného místa okolo displeje telefonu sluší. 9/10

Displej
Jedná se o True HD IPS displej o velikosti 4,7". Zpočátku mi to přišlo až moc (i přesto, že velkým displejům holduji), během krátké chvíle jsem si však zvykl a nemám co vytknout.
Barvy jsou živé, díky vysokému rozlišení 1280x720 je vše ostré a písmo dokonale hladké. Práce s takovýmto displejem je opravdová lahůdka.
Jedinou chybou by zde mohly být poněkud horší pozorovací úhly, kdy dochází k silné transformaci barev. Tohle mě ze začátku docela žralo, když si ale uvědomíte, že na telefon stejně vždy koukáte přímo, není důvod tento nedostatek řešit. 10/10

Reproduktor, hudební výstup
Možná proto, že poslední rok jsem byl uživatel telefonu nižší třídy, Samsungu Galaxy Gio, překvapila mě kvalita zvuku, který leze ze zadního reproduktoru. Přestože nejsem žádný audiofil (mám sluchátka za 300 a jsem spokojený), rozdíl jsem opravdu pocítil. Je ovšem třeba počítat s nižší hlasitostí. 8/10

Fotoaparát
Fotoaparát je slabinou tohoto modelu. Časem dodám ukázkové snímky, ať si můžete vytvořit vlastní názor. Za mě - snímky jsou neostré, trpí mohutným šumem. Při focení světlých objektů počítejte s červeným středem. Výstup naprosto totožný s již zmíněným Giem. 3/10

GPS, WIFI, GSM modul
Zde stručně - bez výhrad. 10/10

Systém
Při koupi telefon obsahuje Android ve verzi 4.0.3. Samozřejmě se nejedná o čistý aOS, LG si přidalo vlastní grafickou nadstavbu. I tak vše běží plynule, rozhraní od LG má širokou paletu nastavení, proto si i lajk, který nechce instalovat alternativní launcher určitě přijde na své.
Pánové z marketingového oddělení navíc přislíbili častější aktualizace, než LG poskytovalo do teď.
Mrzí mě pozměněný správce baterie, kdy u grafu není uvedeno, po jakou část byla zaplá wifi, kvalita signálu etc. 5/10 kvůli typickému balastu a vlastní nadstavbě.

Programová výbava
Zde se nehodlám rozepisovat, jak už jsem zmínil, jedná se o absolutně běžnou záležitost.
Jediná věc, která mě mile překvapila a zmínit jí prostě musím - základní balast se dá částečně odstranit i bez ROOTu. Slouží k tomu speciální aplikace "Správce aplikací". Údajně se takhle dá odstranit až 30MB přebytečného softwaru. 5/10, stejný důvod jako odstavec výše.

Baterie
Na internetu se ve většině recenzí setkáte s vyloženě negativními ohlasy. LG na druhou stranu uvádí, že vyvinuli přelomovou technologii, kdy se jim podařilo vměstnat 2150mAh do velikosti tuším 1600mAh. Jak to tedy vypadá v reálu?
Baterie velmi solidně drží při přehrávání videa - 7h HD videa je opravdu luxusní nálož.
Jiná situace je ale při béžném provozu. Jako u každého smartphonu není problém donutit telefon pípat co pár hodin. Pokud jste ale opravdu běžný uživatel (několik desítek SMS, pár minut hovoru, 2-4h hudby, hodinka na internetu a neustále zaplá wifi) vydržíte zhruba den a půl. Za mě rozhodně 8/10.

Vnitřnosti
Stroj pohání 4 jádrová tegra 3 s vlastním grafickým čipem. Tomu všemu asistuje gigová RAM, z které vám zbyde 400-500MB na vlastní programy. Není se tedy čemu divit, že telefon je svižný a nemá problém rozjet nejnovější herní tituly, stejně jako full HD video. Multitasking je taktéž bezchybný a pohotový. 10/10

Osobní názor, závěr
Než jsem se dostal k tomuto konkrétnímu modelu, byl jsem učebnicový LG hater. O to víc jsem překvapený, jaký kus cesty tato firma například od modelu 2X ušla.
Telefon u mě sice nevyvolal WOW efekt, když ho ale chcete zhodnotit, kazí ho pouze fotoaparát.
Telefon se dá zakoupit v ceně okolo 12-14 tisíc korun. Cena by mohla být nižší, ovšak jedná se o novinku, vlajkovou loď a aktuální technologickou špičku. Za tyto peníze dostanete téměř maximum co lze sehnat. V kostce 7,8/10

-- 29. 11. 2012 18:00 --

Ještě malé doplnění - chybí notifikační dioda, což je škoda, ale dá se bez toho žít.
Velké plus u foťáku je možnost použítí kláves VolUp, VolDown jako mechanickou spoušť.
Instantisimo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkl-cz 29. 11. 2012 19:34

No jo pěkné :-) zrovna dumám jestli místo čekání na Nexus 4 nekoupit tento. Nexus nemá hardwarová tlačítka takže musí o to zmenšovat displej... u LG 4X HD mi vadí asi jen ten systém (4.0)
majkl-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Instantisimo 29. 11. 2012 19:45

Já osobně nevím jestli bych si ho koupil. Mam hodně rozporuplnej názor - na jednu stranu tomu fakt neni skoro co vytknout, navíc je nádhernej, zatím pokaždé, když jsem ho měl někde položenej na očích, tak se lidi ptali co to je a chválili.
Nadruhou stranu bych právě radši čistej android, okamžitý aktualizace a další věci s tim spojený. Když N4 navíc má být taky od LG, s ještě větším výkonem, podporou od Google a za lepší peníze ..
Ještě že jako chudej vysokoškolák tohle dilema řešit nemusím :D.
Instantisimo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkl-cz 29. 11. 2012 20:10

No právě já to začal řešit dost i pro ty peníze ...dneska se objevila tisková zpráva že u nás bude Nexus 4 od 12000,- :/
majkl-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Instantisimo 29. 11. 2012 21:19

Tak ono se to dalo čekat.. doporučuju pravidelně čekovat aukro, jsou lidi co si to koupí k velkýmu paušálu a pak to prodávaj o 2-4k levněji.. měl jsem takhle SII.
Instantisimo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Instantisimo 1. 12. 2012 15:42

Aktualizace:
Postupně se začíná dostavovat WOW efekt, telefon mi příjde čím dál dokonalejší.
I po dlouhém srovnání s SIII a OneX bych šel rozhodně do LG.
Instantisimo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ojto 1. 12. 2012 16:14

Neviete ako je to s tym krycim sklom? Ma ho alebo nie? Uvazujem nad Xperiou T ale momentalne nie je dostupna.
ojto
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 12. 2012 16:21

Sklo? Je tam, ale není to Gorilla glass.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkl-cz 1. 12. 2012 16:45

Mimochodem včera jsem si hrál na jedné o2 pobočce s Xperiou T a docela hnusně laguje na to jakej má hardware (nevim jestli to jde vyřešit aktulizací bo co - ale tak cyanogenmod to jistí asi)...
majkl-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 12. 2012 16:50

Tak to třeba Optimus 4X jede bez záseku či zádrhelu od minulého čtvrtka. Vše ok,, tak jak má být.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkl-cz 1. 12. 2012 16:58

To věřím... kdyby mě tak nelákal novej nexus tak bez přemýšlení jdu právě do 4X ..má fakt dobrej poměr cena/výkon :-)
majkl-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marseb 4. 12. 2012 16:07

mel bych moznost ho mit za 8tis..... myslite ze se vyplati? vypada to na dost dobrej foun....
marseb
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 12. 2012 16:10

Vyplatí.Jsem z toho telefonu na pár drobností nadšen.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Instantisimo 5. 12. 2012 23:49

Za 8 bych do něj osobně šel. Jestli máš nějaký věci co by tě zajímaly, sem s nima.
Instantisimo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CzPrecLiK 10. 12. 2012 23:26

Celý mobil vypadá luxusně a hodnotil bych ho jen podle dostupný informací plným počtem bodů, až na foťák..vlastním starý SE C510 s 3.2Mpix foťákem, takže neposoudím, co je ve světě 8Mpix dobré, ale chtěl bych se zeptat, jestli je to vážně tak hrozné a jestli si myslíte, že by se to dalo aktualizací napravit. Taky bych měl možnost ho mít za 8000, tak s ptám :-)
CzPrecLiK
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků