Selhání inicializace procesu přihlášení - instalace Win 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 9. 2011 19:18

Varinta dvě chce maly dodatek.HP - není vyloučeno že viděls dva oddíly - přitom měls 3.System,tovarni,system reserved.Běžná věc.Proto je dobry se na to podivat přikazem jako první a až potom konat.
Strč tam instalačku a bcdedit /enum all at je vidět co se ti povedlo - nepovedlo vyrobit.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitnevrela 19. 9. 2011 19:48

Po tomto příkazu mi vyjely dva oddíly. C: a D: Ale je pravda, že při výběru instalace tam pořád zůstával jakýsi systémový, se kterým nešlo nic dělat (kromě formátování). Jak mám tedy postupovat?

Btw, lze nějak ovlivnit velikost systémové partition při jejím vytváření? Vytvoří se vždycky sama od sebe při vytvoření jakékoliv další.
vitnevrela
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 9. 2011 20:02

No vida maš totiž jinde Správce spouštění systému Windows
a Zaváděcí program pro spouštění systému Windows což pokuds to neudělal umyslně ,jde to tak bez problemu provozovat pokud to je ůmysl,jinak způsobí nekonzistenci..Ono ten popis od Milana je dobrej jenom pokud není mišmaš - tam se ma přidat deletevalue a createstore spravně ale to je kapku složitější.Takže ten jednoduchý postup vřele na HP nedoporučuju:-)
Postup který je řekněme zvladnutelný kymkoliv - stahnout gparted bootovací - bootnout,odstranitt všechny! vytvořit a kolečko se sloučením.
Až z toho bude jeden tak naformatovat - aktive nastavit.Instalovat seven.
jenom pro zajimavost postup bez tohoto kolečka se zachovanim současneho rozvržení.
D - delete value,createstore - nacpaní hodnot a
bcdedit/set {default} device partition = c:
bcdedit/set {default} osdevice oddíl = c:
bcdedit/set {bootmgr} device partition = c:
pokud system mame na C
Kód: Vybrat vše
Btw, lze nějak ovlivnit velikost systémové partition při jejím vytváření? Vytvoří se vždycky sama od sebe při vytvoření jakékoliv další.

Jde ale cesta nejmenšiho odporu - gparted.Neboli udělej si dva oddíly předem a naformatuj - NTFS- jeden pojmenuj System a druhý DATA,ten System bude mit active.Instalace seven - kam-Na oddíl jmenem System.velikost sis určil sam a předem při tvorbě.To je vše.jde to i jinak ale takto nejde udělat prostě chybu.
System reserved se ti potom pochopitelně nevytvoří,a vzhledem k tomu jak pracuje winre ho mimochodem nepotřebuješ jestli maš obavy z tohoto.Jinak co se tyče bootviru můžeš byt klidnej tento problem ma přičinu uplně jinde v 99 procentech případů
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlosecek 9. 10. 2011 14:17

ahoj mam stejny problem jako vitnevrela, a taky mam HP ProBook 4730s......napiste mi prosim ktery postup na nem urcite funguje...diky
carlosecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 10. 2011 14:56

ten postup tady je.bohužel jestli přesto všechno s to nepoznal tak se nedá nic dělat, než se smiřit s tim že maš jine přednosti čemu rozumiš a zavolat si někoho kdo je ochoten zadarmo nebo za mirný obulus ti to za 30 minut dat do pořadku.
Jinak tento notas ma UEFI a nejruznější prebootsecurity tak třikrat fakt raděj zvažte jestli to raděj nechcete někomu dat do rukou s kym budete konzultovat co jste udělal před tim než naposled nastartoval :-)
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlosecek 9. 10. 2011 15:12

ne tak ten člověk nenapsal jo diky za radu tohle funguje....takze jsem nevedel jestli to je to spravne......
carlosecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 10. 2011 15:48

Ten postup z principu VŽDYCKY funguje.Dostaneš ním notebook do stavu nula - jenom pozor na položku security u některých strojů ale to už je každeho boj ,to by člověk musel byt telepat na zakladě toho co je v dotazu.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beda1313 14. 12. 2011 00:29

Tenhle notebook je vybaven mnoha skvělými funkcemi, jako hroznej BIOS, příšernej Bootmanager, UEFI, Antitheft atd. Pro běžného smrtelníka hromada zbytečných věcí, které jen komplikují práci. Třešničkou na dortu je výměna disku za SSD, kde i po korektním zkopírování všech partitions Widle skončí restartem hned u barevnejch koleček :o) Samozřejmě nikde se nedozvíte, jestli BIOS vůbec disk správně detekuje. I když možná to někde v možnostech F1 až F13 někdo najdete :o) Je tu asi i cesta kouzlení s příkazovým řádkem, ale problém spolehlivě řeší čistá instalace s integrovaným SP1. (asi to chce opravdu "čistou")
Beda1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hujer-hujer 7. 1. 2012 17:32

Dobré odpoledne,

taky jsem měl problém s "poruchou inicializace při přihlášení"

Co jsem tak na forech vyčetl, mají s tím problémy notebooky s předinstalovaným Linuxem.
Já měl HP 4730s.

Chyba je v "mbr" ti zdatní vědí, ostatní si najdou, zůstal tam nějaký pozůstatek po linuxu.

Našel jsem na youtube odkaz, který funguje, a win 7 HP jsem pak bez problémů nainstaloval.


http://www.youtube.com/watch?v=j4KBjT-Xfgo

Tomu, kdo dal to video na youtube by měli postavit pomník :-D :-D :-D :-D :-D
hujer-hujer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 1. 2012 16:48

bootrec / a navazujici maš tady ve foru popsane cca milionkrat
ten pozustatek po linuxu se jmenuje grub :-) odebrani oddílů ale tak jak je popisovano vyše řeší i varianty tohoto problemu,pomnik bych nestavěl ale je fakt že video pochopi skoro každej,psany text už je to horši.
Kód: Vybrat vše
Co jsem tak na forech vyčetl, mají s tím problémy notebooky s předinstalovaným Linuxem.
Já měl HP 4730s.

Problemy maji uživatele - nikoliv notebooky,stači znat zaklady,zavaděč .- co je jak funguje,flag co to je.maximalně ještě detail typu s reserved ano - ne,ano - jak - kde.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hujer-hujer 9. 1. 2012 19:33

Aha, já jsem pouze koncový uživatel a programování a příkazům nerozumím. Pro mně to
video bylo to co jsem potřeboval.

A ještě bych se chtěl zeptat, jak docílím, aby ta změna byla trvalá?
Musel jsem znovu přeinstalovat systém a musel jsem opět postupovat podle videa přes příkaz "bootrec"

Jde to nějak "přepsat" či "změnit" na trvalo, aby při každém přeinstalování nemusel postupovat přes cmd okno .

Děkuji.
hujer-hujer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 1. 2012 19:57

Vše co mělo byt řečeno už řečeno bylo.Odebrat odily pomoci dejme tomu bootovaciho gparted,existuje i jina varianta kterou neuvadim ,protože kdo si neporadil sam doted ,je varianta dvě pro něj scifi že by ji chapal i kdyby s podrobnou napovědou.Všechny znamená všechny,včetně těch se kterými nemůžete pracovat v diskmanagmentu win.Vytvoření a připrava oddílů v gpartted s tim že je připravím se spravnym přiznakem a filesystemem+určenim.Opět existuje varianta dvě kdy to prostě udělam jinde a jinak - třeba přikazem.Plati ale opět připominka viz vyče.
Vysledny stav vypada dejme tomu - active,ntfs - a na něm bude system,pojmenovano System - pismeno C přiděleno.Primary - ntfs a na něm budou data ,pismeno D přiděleno a pojmenovano Sklad - dejme tomu.
Reboot - instalačka seven a volba nikoliv automaticky i když do takto připravenych to sazi jak majii a nevytvaři system reserved ale vlastni instalace s vždy explicitně odbouchlou cestou.
Komu toto nic neřika a musi se smiřit s varianta jedna - asi to neudělam napoprve.
Varianta dvě - pračku ktera je tisickrat jednodušši si nespravuji a neladim sám v připadě problemů ale děla to opravař za ůplatu.
Kód: Vybrat vše
Musel jsem znovu přeinstalovat systém a musel jsem opět postupovat podle videa přes příkaz "bootrec"

Zkus se podivat co znamena bootrec :-) a z něj ti bude jasne kde maš problem...
Takže
bootrec /fixmbr - přepíše zaváděcí kód v MBR bootrec /fixboot -přepíše zaváděcí kód v bootsectoru systémového oddílu no a pak jsou ještě detaily typu rebuild
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hujer-hujer 11. 1. 2012 22:25

Dík.
hujer-hujer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Buragyn 29. 4. 2012 18:52

Hoj mam stejny problem s asusem k53e, nicmene kdyz dam ESC a zvolim windows without loader, normálně se mi Os rozjede a windy fungují jak mají, není něáké jiné řešení s tim loadrem, než abych instaloval cele znovu ?
Buragyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mandor 28. 10. 2012 15:47

Mám stejný problém, ale nabootuju gparted kliknu na ikonu gparted chvilku tam běží příkaz scanning all devices ale pak se tabulka vypne. Nevíte někdo, co s tím?
S úsměvem jde všechno líp!!!
mandor
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků