XP nevidí celou složku z Windows 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bob7 3. 3. 2011 18:25

Zdravim,

sdílení mezi Windows 7 a XP mi funguje dobře až na to že u větších složek se mi nezobrazí všechny soubory.
Např. u složky s 229 fotkami se mi zobrazí jen 200 fotek. Chybí fotky odněkud zprostředka.
Pokud přesunu 100 fotek do jiné složky, tak se v nové složce zobrazuje 100 fotek a v původní složce 129. Když přesunu dalších 100, tak v nové se zobrazí 171 a ve staré 29.
Hranice kdy to začne blbnout je 134 fotek. Když tam přesunu ještě jednu, tak zůstane počet na 134. Možná to bude souviset s délkou názvu fotky a při jiných názvech bude hranice jiná než 134.

Stejně chybně se to zobrazuje i na druhém počítači s XP.
Řekl bych, že je potřeba něco nastavit na Windows 7, aby posílal najednou méně informací o obsahu složky a aby to víc rozděloval. Takhle to vypadá, že se část informací někde po cestě ztrácí.
Poradíte mi někdo co bych s tím mohl udělat, prosím?

Děkuji.
bob
bob7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dnv 6. 3. 2011 06:23

pre xp sú kritické interpunkčné znamienka v názvoch,lokalizované písmená,znaky ako %,/ a podobné,a názvy presahujúce 69 písmen/home verzia obvykle začne štrajkovať pri názvoch dlhších ako 24 písmen/,tieto veci xp začne väčšinou ignorovať,pokial takýmto spôsobom pristupuje k súborom,takže skús pokial je to možné ,opraviť v názvoch písmená č,ž,ř a podobné ,odstrániť medzery v názvoch alebo ich nahradiť pomlčkou alebo takouto spojkou _,t.j. napr. z názvu fotky Jiří Řeřicha u splavu skús spraviť jiri_rericha_u_splavu,takisto si pozri prístupové práva k zložkám s fotografiami,mal by tam byť povolený prístup pre čítanie a zápis pre toho,kto má mať pllný nerušený prístup ku všetkým zdielaným súborom,ideálne je umiestniť fotky do zdielané zložky-verejné,kde možno nastaviť read/write prístup pre skupinu everyone,v iných zložkách obvykle UAC systému win7 zabráni úplnemu prístupu ,a niektoré veci nieje možné cez vzdialený prístup zobraziť a win7 to umožní len kontu administrator a neumožní to ani inému členovi skupiny administrátorov...
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p.schoen 6. 3. 2011 07:32

žádnou diakritiku tam nemám. Jsou to soubory s fotkami s názvy jako IMG_2345.jpg. Složka je taky bez mezer a bez diakrititky.
Přistupuju do sdílené složky pod účtem administrátora Win7.

A jak jsem už psal, když přesunu někam jinam ty soubory co v xp vidím, tak se ostatní soubory zobrazí. Takže v nějakých právech ani v diakritice to není.

Ve větším množství souborů vidím prvních cca 130 souborů, pak dalších 15 nevidím, pak vidím dalších 130, dalších 15 vidět není. Takhle je to až do konce.

Ještě jsem zkusil na xp spustit přes MS Virutual PC win7 beta a tam se složka načte celá. To znamená, že win7 to posílá správně, ale xp neumí zpracovat to množství dat a část ignoruje. Je jen otázka kde nastavit, aby xp zpracovávala víc dat, nebo aby win7 posílala méně dat v jednom "balíku".
Z každého "balíku" o velikosti 145 souborů mi xp ignoruje 15 souborů na konci.
p.schoen
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků