Windows 7 - x86 nebo x64

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Power1000 9. 2. 2009 07:11

***** píše:No, já mám relativně nový notebook (od léta), kupoval jsem na něj 32-bit Vistu, teď testuju Windows 7, ze zvědavosti jsem dal 64-bit a zatím jsem nenarazil v porovnání s 32 bity na problém. Ani bych ale zase netvrdil, že systém jede rychleji, na stroji jako je ten můj to bude asi jedno, jestli mám 32-bit nebo 64-bit. Takže s ohledem na budoucnost asi půjdu do 64.


hele ja mam taky win 7, ale 32 bit.....o 64 jsem prakticky ani nepremejslel - na mym 2,5 roku starym PC mam jen giga ramek, takze jediny co vim je, ze 64 bit umej 4GB a vic ramek a to nemam....ma 64 bit jeste nejakou vyhodu/nevyhodu v porovnani s 32bit? Co to pises o rychlosti?
Creative Zen 2GB + SoundMAGIC PL-11 + 4GB SDHC;
AMD Athlon 64 3200+ @2.0 GHz, 3GB RAM, 250GB + 320GB HDD, GeForce 9600GSO
Power1000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 11. 12. 2009 17:56

Měl bych dotaz ohledně mého si 2 roky starého PC, kde je procesor: Intel Core 2 DUO E6550 a 2GB RAM... Myslíte, že má cenu uvažovat o x64 ?

A na notebooku Asus G50 ? Kde je procesor Core 2 Duo T9400 a 4GB RAM..

Momentálně jedu na Viste 32 bit a jsem celkem spokojený, ale o 7 slyším jen chválu, tak říkám, že na ně zkusím přejít...

--------------
A pak dotaz trochu mimo, mám nárok na studenskou verzii 7, ale pouze v EN je velký problém si tam dát CZ?
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 12. 2009 22:51

Na PC bych dal určitě 32bitovou verzi. Na notebook se podívej, jak je to s ovladačema pro 64bitovou. Pokud budou, dal bych asi 64bit. Určitě se vyplatí z Visty upgradovat na W7, ten systém se skutečně povedl :)

Podle toho, o jakou verzi se jedná. Pokud je to verze z MSDNAA, čili verze Professional, není umožněno měnit jazyk přímo v systému. Tato možnost je pouze u verze Ultimate. Existují ale tzv. Language Pack, kterými je možno počeštit i verzi Professional. Osobně mám také W7 Prof. EN z MSDNAA a přímo z MADNAA mám i Language Pack a z něj nainstalovanou češtinu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod groover 14. 12. 2009 11:20

Aj ja pouzivam MSDNAA windows 7, netreba stahovat ani cely language pack, da sa stiahnut z netu aj samotna instalacka, a je to bez problemov, najdes to na froggie.sk/download. a je tam tych jazykov fakt ze kopa, pre pripad, ze by si chcel aj napr. rustinu. :)

Inak k teme, 64-bit OS je podla mna urcite pokrokom vpred, aj ked nemaju este raku podporu aplikacii. Mozno sa to neprejavi na rychlosti, ked mate 4 GB RAM, ale co ked casom upgradujete na napr. 8GB RAM? tam uz to asi vyznam bude mat, vsak?
groover
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod posamn 15. 12. 2009 17:42

Opravdu to můžu stáhnout i jinde ? jelikoz ja nemam v MSDA ten LP... A je to pak legální, nebo je lepší zakoupit ?
Naposledy upravil posamn dne 15. 12. 2009 17:57, celkově upraveno 1
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod Kalimero 15. 12. 2009 17:58

to ze bude win server len 64 bit je zrejme kazdemu jasne . kedze sa jedna o server tak kazdy si tam da aspon 4 Gb ram a viac . logicky je potrebne dat tam 64 bit system . samozrejme podmienka je aby bezali vsetky aplikacie rovnako ako na 32 co uz dnes nie je az taky problem kedze 32 bit aplikacie vedia bezat aj na 64 bit systeme
Kalimero
Junior

Odeslat příspěvekod Kacama 19. 2. 2013 21:19

mam problem instalaci win 7 x64 instalace probehne sporadku ale pri najiždni do systemu se mi to sekne na logu windowsu jinak poradce pro upgrage mi hlasi že postrebuju vlasni instalaci nevim co to znamena poradte prosim
Kacama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 2. 2013 22:05

Kacama:
Zkus sdělit aspoň základní info:
viewtopic.php?f=956&t=1095450
Vzhledem k formulaci Tvého dotazu bych Ti doporučil svěřit instalaci OS odborníkovi: není to hračka pro začátečníky.
Btw:
Co má Tvůj dotaz společného s názvem threadu
Windows 7 - x86 nebo x64

:?:
Proč sis nezaložil vlastní?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 2. 2013 22:14

Instaluješ z originálního média od Microsoftu? Je instalovaný systém legální a pochází z oficiálního zdroje?
Odstranil jsi při instalaci všechny diskové oddíly a instalaci prováděl na nově vytvořený oddíl?
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků