Vyzkoušejte nové vyhledávání na SuperFóru

Pravidla, rady a připomínky k celému SuperFóru

Moderátor: Administrátoři SuperFórum.cz

Jaké vyhledávání ve fóru je podle vás lepší?
Vyhledávání pomocí Googlu 13 %  46%  [ 13 ]
Klasické vyhledávání 15 %  53%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 28

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 7. 2010 12:54

Na SuperFóru jsme – zatím jen kvůli testům – připravili nové vyhledávání v tématech. Používáme při tom službu Googlu. Výsledky, které její vyhledávání vrací, jsou podle našeho názoru kvalitnější než vestavěné vyhledávání ve fóru phpBB.

Ale vyzkoušejte to sami a řekněte nám prostřednictvím ankety u tohoto tématu svůj názor.

Zadejte do políčka vpravo nahoře hledaný termín a zhodnoťte výsledky. Když potom klepnete na odkaz Použít klasické vyhledávání, stejný výraz se vyhledá starším způsobem. Co je podle vás lepší?

Google nás trochu omezuje například v počtu vyhledaných položek, nedokážeme jich zobrazit víc. Zatím také ještě hledá v podpisech, ale to se nám už podařilo vyřešit, jen musíme počkat, až Google fórum přeindexuje.

Hlasujte, jaké vyhledávání je podle vás použitelnější: přes Google, nebo standardní ve fórech phpBB?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 7. 2010 15:54

Vyhledávání na fóru téměř nepoužívám, čili je mi to do značné míry jedno. Přikláním se ale spíše k hledání ála Google na které jsem zvyklý. A hledací algoritmy google jsou přeci jen o dost lepší :-). Čili, díky pozitivní změnu (i když jí využiju minimálně)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Uživatel

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 7. 2010 16:14

všechny google služby a domény jsou na špičce mýho bloklistu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Uživatel

Odeslat příspěvekod DevAstor 27. 7. 2010 16:34

Google je relevantnější a kdyžtak je možnost se jednoduše přepnout na původní hledání, které řadí podle data, takže je to takto fajn.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Uživatel

Odeslat příspěvekod Kniter 27. 7. 2010 19:42

Klasicke je pre mna lepsie.
Nevim ci pre novacikov je lepsi ten google.
Je to len v skine proBluef. Ked som v sekcii nokia a dam hladat svoje meno, tak to najde aj vysledky zo zahradkara a sefkuchara.
V subsilver je dole tiez hladanie a vyhladva len v sekcii kde som. Tiez hned zobrazi cast prispevkov. Kratke cele.Aj datum.
Ked potrebujem hladat cez google idem na google.cz google.sk
najradsej pouzivam rozsierne hladnie. To rychle hladanie pouzivam na hladanie len v urcitej teme.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Uživatel

Odeslat příspěvekod DevAstor 27. 7. 2010 21:35

Když dáš hledat jméno, tak to první najde profil, což je další plus. :)
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Uživatel

Odeslat příspěvekod jezek 28. 7. 2010 06:03

No bohužel mi to staré příjde zatím lepší. Pokud chci hledat určitý výraz, vyhodí mi to i debaty na živě atp, což mne vůbec nezajímá. Navíc jsem z 99% používal pokročilé vyhledávání a teď než se proklikám do "akčních her", tak mi to příjde zdlouhavější. Tak jsem prostě ztrhnul, kde to má hledat.
Zatím jsem ale nehlasoval, musím to pořádně odzkoušet...
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 28. 7. 2010 15:26

Ještě nejsme rozhodnuti, zda by se z každé sekce SuperFóra mělo vyhledávat jen v dané sekci, nebo na celém SuperFóru, jak je to teď. Spíš se ale osobně kloním k druhé možnosti, protože cílem je většinou najít zadaný výraz, a už je pak jedno, na jakém fóru se nachází.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Deleted user 28. 7. 2010 18:04

V tom případě jsem hlasoval za druhou možnost. V podstatě už k tomu byl nahnutý z počátku víceméně ze stejného důvodu, co uvedl Kniter: když budu chtít vyhledávat přes Google, použiju Google. Ale pokud má googlování odkudkoliv šátrat po celém SF, jsem celkem rozhodnutě proti.

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 28. 7. 2010 19:41

Proč ti to tak vadí? Copak když hledáš diskuze na nějaké téma, tak tě primárně zajímá, v jaké sekci Superfóra je? Rozumím pohledu moderátorů, ale proč by tohle mělo zajímat normální lidi?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Anonymni 28. 7. 2010 20:50

moc mi to nesedí, to staré bylo asi lepší...
Anonymni

Odeslat příspěvekod Deleted user 28. 7. 2010 21:04

@ Marek> Filtruju si výsledky hledání podle místa výskytu; umožňuje mi to vyhledávat obecnější pojmy ve specifických lokacích. Pokud bude vyhledávání fungovat vždy globálně, musím si buď vymyslet hodně specifická hesla (což ne vždy jde), nebo se budu prodírat desítkami výsledků, které mě vůbec nezajímají. K čemu to bude dobré?

Osobně jsem snad ani nikdy nevyhledával jinak než lokálně v konkrétní podsekci, a jen výjimečně v celém jednom fóru (nikdy v celém SF). Proto jsem rád, že phpBB takovou možnost nabízí, a logicky jsem za její zachování.

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 7. 2010 21:51

Já jsme také pro hledání pro jednotlivý fóra zvlášť. Protože když už člověk na tom fóru je, tak asi hledá konkrétně na tom fóru.
Navíc tím globálním hledáním znevýhodňujeme stále přispěvatele, protože spoustu problémů už je na fóru řešeno, tím pádem stačí na řešení odkázat a když stálý přispěvatel ví, že to tady někde bylo, tak použije hledání. Když mu to bude ale hledat na celém SF, můžou být výsledky dost zkresleny a stejně bude vždy přepínat na starou verzi hledání. Pravděpodobnost, že uživatel bude hledat na fóru živě problém s počítačem, ale správný výsledek mu to najde na jiném fóru, je dost mizivá. Proto považuji globální vyhledávání spíš za znehodnocování výsledků.

Ještě mě napadlo udělat volbu výchozího vyhledávání v profilu uživatele, ale to už je asi moc komplikované...
Bari007
Uživatel

Odeslat příspěvekod tibika 28. 7. 2010 23:03

V novom vyhladávaní nie sú po prechode do nájdeného vlákna zvýraznené hladané slová... zvýraznenie sem-tam ulahčí nájdenie relevantného príspevku vo vlákne.
tibika
Uživatel