Onkyo HT-S890 v. HT-S990 THX

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lodovicius 10. 7. 2007 09:42

Do panelákového bytu (pokoj cca 22-23 m2) si chci pořídit obstojnou aparaturu pro běžný poslech i film. 7.1 sestava s certifikací THX je asi skutečně kvalitativně dál, ale je ten cca 11 tis. korunový rozdíl pro S990 potřebný, když si nechci dělat problémy se sousedy...? Je pro běžné ucho výrazněji postřehnutelný rozdíl zvuku u nesoustředěného poslechu komerčního pop/rocku? Nebo by dokonce stačila S590? Děkuji
lodovicius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BruceW 10. 7. 2007 09:58

Co znamená běžný poslech i film? Hodláš na tom poslouchat i hudbu a pokud ano, v jakém poměru k filmu? THX v panelákovém pokoji sice poznáš, ale rozdíl oproti třeba DTS určitě nevynikne natolik, aby se 11k navíc vyplatilo. Sousedy budeš rušit tak jako tak, ale v panelácích tohle asi neřeší nikdo.
BruceW
Junior

Odeslat příspěvekod lodovicius 10. 7. 2007 13:57

Běžný poslech: nebudu sledovat a poslouchat každou strunu u houslí a kytary a hodnotit zda-li to mělo být o oktávu výš nebo níž. Na to nemám vzdělání ani ucho. Ale dobrá dynamika zvuku a zřetelnost řeči vítám. Většina poslechu (70%) je/bude rozhlas, zbytek CD. Filmy tak 2-3x týdně, z DVD. Jde mi zejména o "řečové pásmo", zda menší repráky S890 (ev. S590) ho dokáží slušně podat.
lodovicius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BruceW 10. 7. 2007 15:29

Pokud budeš poslouchat především rádio, je podle mě S990 trochu rozmařilost. I když se mi ten systém hodně líbí, podle recenze na IGN je to nadupaná mašinka, která se může vcelku srovnávat sestavě za 7 tisíc dolarů, viz http://gear.ign.com/articles/794/794494p1.html
Docela o ní začínám uvažovat, i když jsem se zařekl, že domácí kino je pro mě zbytečnost a jedno za podobnou cenu mi leží po stěhování stále složený v krabici
BruceW
Junior

Odeslat příspěvekod lodovicius 10. 7. 2007 15:49

Rozmařilost to samozřejmě je... Ale clověk si má občas udělet radost (za ty peníze). A když si to dám do souvislosti s mojí Aiwou Dolby ProLogic (s dvoukazeťákem a 3 CD měničem) z roku 1995 za 26000,- tak mi ta cena skutečně připadá zanedbatelná.
V testu německého Heimkino 1/2007 S990 hodnotí velmi dobře, ale v taky německém HIFI Test 6/2006 S890 je taky chválena.
Díky za názor i za link, asi se rozhodnu podle toho, za-li si před nákupem dám jednoho, dva nebo tři panáky...
lodovicius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uzivatel111 11. 10. 2007 18:42

Priatelia, ONKYO HT-S990 THX mam uz par mesiacov doma zabyvane. Ak mate nejake otazky o skusenostiach uzivatela (zatial ziadny audiofil), sem s nimi...
uzivatel111
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků