Media centrum pro obyvak

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fcc 21. 1. 2008 21:30

Zdravim vsechny,

Uz delsi dobu jsem na vaskach jak vyresit sledovani filmu ( Dvix, DVD), prohlizeni fotek a jejich ukladni, nahravani z TV popripadu ze satelitu a to nejlepe jednim pristrojem. Vim ze na trhu jsou digitalni video rekordery, ale zase me vadi jejich nemoznost pripojeni do site. Take vim o HTPC, ale zde mam obavy o kvalitu TV tunneru. Prosim poradte me s cim vy mate dobre zkusenosti.
Diky za kazdou radu Pavel
fcc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LukasX 22. 1. 2008 09:16

Ahoj,
take timhle prochazim.
Mel jsem totiz narocny pozadavek prijmat DVB-S2 s moznosti lehkeho ukladani na disk i HDTV, prehravani HD ripu, prohlizeni fotek a pristup k hudebni knihovne.
Uz jsem mel navymysleny HTPC do obyvaku s externim DVB-S2 tunerem schopnym dekodovat i TT karty. Ale ono to je porad jenom pocitac! Mas neustale problemy s kodeky, neco ti jde prehrat v MCE, neco ne (napriklad HDTV ze satelitu proste bez jineho softu se prehravat neda). Semtam se neprobere ze spanku, semtam zatuhne ... navic udelat tiche HTPC je opravdu laborovani! Kdyz vezmu kvalitni tuner, peknou skrin a solidni chlazeni, tak jsem cenove uz taky docela vysoko.

Takze moje reseni?
Zavrhnul jsem HTPC. Na satelit bude "jednoucelovy" vychytany Technisat Digicoder 2 HD, ktery zvlada presne to co zvladat ma, navic moznost presunu nahravek do PC...
Na obraz bude moje standardni PC - umistim ho do pracovny a propojim pres 12m HDMI (obraz i zvuk) do recieveru v obyvaku. Budu mit radiove dalkove ovladani s cidlem na chodbe, takze neni problem s dosahem.
A na zvuk bude nejaky streamer (s podporou lossless a dalkovym ovladanim s displayem) optikou spojeny s reciverem a napojeny na NAS disk s kompletni hudebni knihovnou (bez nutnosti zapinat PC)

BTW: myslim, ze to co potrebujes zvladne ten satelitni prijmac relativne lehce. Umi prehravat MP3 a fotky, ma sitovou pripojku, USB .. atd.

Zalezi jak moc jsi narocny u jednotlivych soucasti.
Lukáš Budínský
LukasX
Junior

Odeslat příspěvekod fcc 22. 1. 2008 10:11

U mi tenhle technisat prehravani divx ? Ono ze satelitem je to ovzvlaste neprijemne. Mam Dream box a jeho vymozenosti bych se nechte vzdavat. Pouzivt oddelene reseni jak mas v planu ty je nerealne, ikdyz nase domacnost disponuje nekolika PC, tak vzdalenosti jsou proste takove, ze to nema smysl. Kazdopadne ale diky tip...
fcc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Holco 1. 2. 2008 11:09

Ja som zase premyslal nad tym ze poskladam nejaky lacny pocitac, procak do 2 Ghz, dva 500GB disky, trosku lepsia tvkarta a dalsie dorbnosti, nahodim tam linux a nejaky ten media ceter software. Lenze to by musel byt ten pc rovno v obyvacke (a chcem ho mat zapnuty 24/7) a ten hluk by dost vadil... Dalsia moznost je ho dat do spajzy (sklipek) a odtial ho nejak spojit s tv, ale netusim ako pretoze ta vzdialenost by bola tak 5 - 10 metrov...
Holco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LukasX 1. 2. 2008 12:05

Holco: to je IMHO jednoduche - jeden HDMI kabel. Povede zvuk i obraz v digitalni kvalite. Nic jineho netreba :o) Na vzdalenost 5-10m zadny problem.
Lukáš Budínský
LukasX
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 1. 2. 2008 13:50

Delaj se i DVD rekordery s moznosti propojit s PC pomoci LAN/wifi a prehravat positi. TO by tez mohlo byt reseni....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fcc 1. 2. 2008 14:39

Konkretne o ktere se jedna ? Ja vim jen o kiss,ale ty neumi HD video...
fcc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 1. 2. 2008 15:02

Mas pravdu dival jsem se ted na KISS stranky a HD umi jen prehravace , rekordery nemaj zadny s HD... Neco dela i mam pocit Sigmatek ,ale ten tez bez HD :(

Jeste me napada ze by se ti mohlo hodit neco takoveho:
http://www.dlink.cz/?go=jN7uAYLx/oIJaWV ... RF/Y0MDQ==
Ale nevim jak by to bylo s podporou divx , titulku apod a asi nepujde nahravat... Zkus na to podivat a uvidis.

Ale asi nakonec pujdes do HTPC...
Naposledy upravil kromec dne 1. 2. 2008 15:03, celkově upraveno 1
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 1. 2. 2008 15:02

A co prach sprosté pc?
Nějaký malý komp s hezkou skříní?
Opravdu jen tak jsem vzal první kříň, co by mi v obývacím pokojila nevadila: http://rstcom.eu/eshop/index.php?main_p ... ts_id=2379


Všechny ostatní serepetičky jako mechaniky na blue-ray atd se dají zakoupit. Taky řešení takové situace:)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Holco 3. 2. 2008 10:24

LukasX píše:Holco: to je IMHO jednoduche - jeden HDMI kabel. Povede zvuk i obraz v digitalni kvalite. Nic jineho netreba :o) Na vzdalenost 5-10m zadny problem.
Ja som sa prave bal ze pri takej vzdialenosti sa bude stracat kvalita obrazu a zvuku... Do akej vzdialenosti sa teda kvalita pri hdmi nestraca?
Holco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Holco 3. 2. 2008 10:29

Dzordano_Bruno píše:A co prach sprosté pc?
Nějaký malý komp s hezkou skříní?
Holco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krayzie 3. 2. 2008 12:05

Holco píše:A nebude ti vadit ten hluk toho pocitaca?

Ked sa PC spravne posklada a vyladi, tak "hluk" je okolo 20 dB. To je casto menej ako hluk ventilatorov z projektora.
PS: Napr. Zalman ma kompletne pasivne chladenu skrinu kde okrem diskov nie je nic pocut. Nie je to sice HTPC case, ale nevyzera zle. Samozrejme, ze cim tichsia zostava, tym nakladnejsia a treba robit kompromisy aj ohladom vykonu.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 3. 2. 2008 14:07

Holco píše:
Dzordano_Bruno píše:A co prach sprosté pc?
Nějaký malý komp s hezkou skříní?
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Holco 4. 2. 2008 11:00

prave som na jednom fore http://forum.ecoustics.com/bbs/messages/2/111735.html cital ze je celkom problem pri prepajani Pc - TV cez hdmi. Asi sa oplati zainvestovat a kupit nieco taketo http://www.dlink.com/products/?pid=542#
Holco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krayzie 4. 2. 2008 11:34

Ono treba skor vediet, co od kupovaneho zariadenia chcem a dopredu si zistit, ci to zariadenia splna moje poziadavky. Ja nemam problem s prepojenim PC a LCD TV cez HDMI (zobrazenie 1:1), ale pred zaobstaranim TV som stravil X casu hladanim informacii o danej TV (ci splna vsetko co potrebujem).
K tomu media streameru, vsetky tieto zariadenia su sice pekne, ale pokial nebudu mat podporu pre mkv, resp. MPEG-4 AVC video pouzivane v tychto ripoch (vacsinou sa pouziva nestandardne nastavenie AVC profilu a tie filmy nejde prehrat ani po zmeneni kontaineru na mp4 v zariadeniach ako PS3), tak to je tak na 2 veci a nemas inu moznost ako pripojit PC.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků