Tesla NC 420, 430, 450, 470 Kvalita?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Milos97 4. 3. 2019 23:26

Zdravím, rád bych se zeptal, jaká je zhruba kvalita (hlavně zvuková) gramofonů Tesla NC 420, 430, 450, 470?

Chci si koupit 1 z těchto modelů gramofonů.
Viděl jsem, že 470 se prodává poměrně levně (oproti ostatním), znamená to, že oproti ostatním není tak kvalitní, nebo je to jen důsledek toho, že se jich vyrábělo hodně a že jejich vzhled není tak dobrý jako u ostatních modelů?
Viděl jsem někde, že někdo psal, že 420 a 430 trochu drnčí , je to pravda?
Hraje 450 opravdu o tolik líp oproti ostatním, když je o tolik dražší?

A do jakého z těchto by jste mi doporučili jít?

Předem děkuji za odpověď. :-)
Milos97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starší 5. 3. 2019 03:49

starší píše:Môj príspevok berte trochu s rezervou, keďže to bolo už hodne dávno, mal som gramo Tesla NC 430 s origo magneto-dynamickou prenoskou, vcelku som bol so zvukom spokojný až na "hluk" , ktorý gramofón produkoval a bolo ho počuť logicky v tichých pasážach a samozrejme pri vyššej hlasitosti, neviem či to šlo od motora, veď Ekkar to asi vysvetlí, ale bolo to dosť rušivé, raz ma to dožralo a kúpil som si nejaký základný DUAL z inzerátu, zapojil a padla mi sánka, zvuk úplne na ho.no, pod dekou, zmizli výšky a zastreli sa stredy, samozrejme ma napadlo, že to je tou Dual prenoskou, tak som na DUAL namontoval moju prenosku /Tesla VM xy/ z NC 430-ky a padla mi sánka druhý raz, žiadna počutelná zmena, ako by som ani nič nevymenil, potom som ešte skúsil vymeniť silič, môj TESLA AZS 217 za kamošov TECHNICS XY, ale znovu to isté, proste zvuk z toho DUALU bol stále rovnako na houby ..., žial už sa fakt napamätám či som skúsil dať aj Dual prenosku na Tesla gramo ...
Pre objektívnosť ale treba povedať, že ten spomínaný hluk bol u DUALU menší, ináč povedané mal väčší odstup signálu od hluku /sa tomu tuším hovorilo/, samozrejme napriek tomu išiel o dva-tri týždne so stratou preč, zakrátko na to /rok-dva?/ došli CD-čka a Tesla gramo som predal kamošovi, ktorý ho má tuším v pivnici dodnes ...


je to z tohto vlákna: viewtopic.php?f=1713&t=1254698&p=11282371#p11282371

P.S. nemal som NC 430, ale určite NC 420
P.S. NC 470 bol vyrábaný aj na export pod označením NAD 5120, viac v spomínanom vlákne.
starší
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků