Bezdrátově Notebook - Zesilovač.

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zdendadwarf 17. 12. 2014 19:48

Omlouvám se pokud se to již někde na fóru řešilo,nebo pokud je dotaz postaven na hlavu.Bylo by možné nahradit klasické AUDIO ! propojení kabel STEREO JACK(notebook) - 2x CINCH (stereo zesilovač) nějakým bezdrátovým způsobem. Nahrazení kabelu jako takového něčím bezdrátovým se mi zdá nesmysl.Takže spíš nějakou "krabičku" co se zapojí do stereo audio vstupu zesilovače a bude síťová(LAN,WLAN).Jedná se mi o co nejjednoduší a nejlevnější řešení,ne o multimediální centra apod.
zdendadwarf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 6. 1. 2015 19:43

1) Nejlevnější je asi nějaký bluetooth přijímač zvuku. U BT je ale trošku horší kvalita zvuku a taky dosah.
2) Pak je tu AirPlay od Applu. Na eBay seženeš jetý AirPort Express v první generaci kolem 700Kč. Připojíš ho přes WiFi nebo drátem do domácí sítě, reproduktory k 3,5mm jacku nebo optikou. Nevýhodou je, že oficiálně AirPlay z notebooku podporují pouze iTunes, neoficiálně ale můžeš po stažení či zakoupení doplňků (jsou placené i neplacené) přehrávat z téměř jakéhokoliv programu. Nemám vyzkoušenou synchronizaci obrazu a zvuku - při přehrávání z iPadu funguje, zvuk je naprosto přesně synchronizovaný s obrazem. U toho PC bych to musel otestovat. Ale pokud by to bylo jen na hudbu, tak tam to nemusíš řešit.
3) Google nově uvolnil Google Cast for Audio. Je to taková otevřenější alternativa k AirPlay. HW zatím není k dispozici, ale ze začátku roku by se měly objevit první zařízení. Momentálně je jediným HW Chromecast, na eBay se dá dokoupit převodník z HDMI na audio. Jelikož je Google Cast otevřenější než AirPlay, tak se dá očekávat že různých implementací bude přibývat a brzy bude možnost ho přijímat třeba na Raspberry Pi.

Já osobně bych si asi počkal na Google Cast. Je robustnější než Bluetooth a narozdíl od AirPlay bude bez problémů pracovat se všemi platformami, zatímco AirPlay bez problémů pracuje pouze s Applem.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod zdendadwarf 24. 1. 2015 14:13

Díky za odpověď.Jedná se mi pouze o ten přenos pouze audio signalu bezdrátově.Ten Airplay je víceméně mediacentrum.Nevím co si mám představit "horší kvalita zvuku" proč?
zdendadwarf
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků